Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire van rendben influenzá...

Mennyire van rendben influenzára antibiotikumot felírni?

Figyelt kérdés

Tegnap lett lázas az egy éves gyerekem, ma nem volt láza.


Orvos szerint influenzás. Erre felír neki augmentint, mikor a csapból is az folyik, hogy influenzára nem jó az antibiotikum.


Nektek is felírják? Ez ma az általános háziorvosi hozzáállás?


2019. jan. 28. 21:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen. Nem szenvedne már 3. hete a 3 évesem, ha az elején megkapja az antibiotikumot is. Így meg vártunk, kezeltük "vírusra", lázas volt végig és kapott egy jó kis bakteriális hörgőgyulladást.
2019. jan. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak egy kicsi esélyt lát a doki, hogy szövödménye lehet, akkor felírja. Úgy rémlik, hogy az influenza olyan vírus, amelyik képes szabadon engedni a nyálkahártyán lévő baktériumokat, amik tüdőgyulladást vagy agyhártyagyulladást okoznak. Rengetegen halnak bele mai napig. Egyébként én egyszer vittem mindkét gyerekemet, mondta orvosom nézzen rájuk anyuka, ugyanaz a vírus fertőzés mindkettőnél, melyiknek kell antibiotikum? És egyértelmű volt számomra is. És egyiknek kellett, a másiknak nem. Ezt bízd az orvosodra, de ha ennyire nem bízol benne, akkor válts orvost. Olyanra, akiben vakon megbízol. Az hogy felülbírálod, nem hiszel neki, nem jó.
2019. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%
És azt is vedd számításba, hogy hány kiló lehet, 10?, ha bármiféle szövödménye lesz, úgy tudják majd gyógyszerelni, ha tudják, hogy kikészítik a máját, veséjét. Egy ismerősőmnek agyhártyagyulladást kapott a kicsi gyereke, 1 évig volt intenzíven/kórházban majd mondták legalább 2 év mire összeszedi magát annyira, hogy közösségbe vihetik, addig otthon max családtagok látogathatják. A gyerekorvosom mindig ezt mondta, egy 10 kilós gyerekenek nem a 60 kilós gyógyszeradagjának hatoda kell, egy gyerek nem miniatűr felnőtt.
2019. jan. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Sinecod cseppet írt fel köhögésre és flamborin cseppet. Tegnap volt 39 fokos láza, ezután vittük el, orvos azt mondta influenza. Szerencsére a mi dokink nem kezd automatikusan antibiotikummal... szegény 1,5 éves de vagy 10x biztosan volt már beteg, sose kapott még AB-ot.
2019. jan. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
*1 hétig nem tartott még betegség az igaz
2019. jan. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%

És miért nem váltasz orvost, ha nem bízol a tudásában, és neked nem megfelelő a kezelése? Szabad orvosválasztás van.


A mi dokink pl soha nem ír elsőre antibiotikumot. Mindig visszarendel, és ha nem javul, akkor ír valamit. De nagyon ritka, hogy azt írjon fel.


Viszont ha valami miatt kérdésem van, azt felteszem neki, és mindig kedvesen elmagyarázza, mit miért ír, vagy mi miért van.

2019. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyire. Igaz a nagyobbik lányom 4 éves, de a mi dokink azt vallja, inkább felír antibiotikumot, mint egyszer nem amiko kellett volna. És ezt meg is mondta amikor kérdeztem, hogy muszáj-e. Viszont. Most influenzás, azt mondta szerinte nem csak az, de influenzára tilos az antibiotikum, tegnap voltunk, mondta, ha péntekig hőemelkedése lenne az ok, ha magas láz akkor menjünk vissza mert antibiotikum kell.
2019. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%

Számítottam a nulla százalékra.

Nálam 1 húgyútit 2-3 felsőlégúti követ 1 hónapon belül + árpay herpesz, minden ami legyengült immunrendszerrel kapcsolatos. Ezt teszi az AB. Nem vagyok ellene, csak tudnám vírusra minek... kárt csinál. A bélflóráról már nem is írok semmit, többféle probiotikum megbukott már nálam antibiotikum mellett.

Egyes okoskák miatt már vannak multiretisztens baktériumok is. Miért? Boldog boldogtalannak felírják de egyesek olyan okosnak hiszik magukat, hogy 3-4 nap után gyógyult az illető, abbahagyják az adását. Hát taps...

Szoktam itt is olvasni, hogy 2 heteket betegek egyes gyerekek. Hogy az úr istenbe? Ja gondolom antibiotikum mellé.. az enyémeknél 3 nap max. A múltkor egyetlen este volt a nagyobbnak láza, a kisebbnek tegnap délelőtt, ma már hőemelkedés se. Kicsit köhög még, itthon marad a héten de ennyi.

Ugyan nem tömöm őket gyógyszerrel minden hülyeség miatt.

Ui: egész család egészségügyis dolgozó legalább 100 éve, én is az vagyok.

Szerencsére a minimum 60 éves gyerekorvos hasonlóan vélekedik.

Az enyém nem de simán nem váltom ki magamnak ha nem tüszős mandulagyulladás vagy húgyúti, soha nem kellett utólag patikába mennem kiváltani.



Kérdező, ha te se akarsz adni mindenre, akkor válts orvost.

2019. jan. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
És egy egészségügyi dolgozó, abból, hogy valakinek azt mondta orvos influenzás a gyerek, és antibiotikumot ír, felállít egy diagnózist, hogy nem kell antibiotikum, sőt továbblép, multirezisztens bacikkal fenyeget meg bélflóra pusztulással????? Azt se tudod mik a tünetei. Nem tudod az anamnézisét. Semmit. De meg tudod mondani kell e antibiotikum neki vagy nem. Nekem van gyerekorvos barátnőm, akit ha felhívnék ezzel a kérdéssel, annyit mondana, bent vagyok a kórházban, hozd be a gyereket MEGNÉZEM. Vagy nem vagyok ott, de beszólok egy kollegának, nézze meg a gyereket. Látatlanban egypohár vizet nem javasol. Sosem.
2019. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
57%
#19: a gyakorlat az, hogy felírják ha kell, ha nem. Ezen nincs mit szépíteni. Vannak a tények, pl hogy az AB (főleg a mindenre valóak) megölik a hasznos baktériumokat is, miért kell ilyenbe belekötni? Az is tény, hogy 10 torokgyulladásból 9-et vírus okoz, közbe 6-7 esetnél antibiotikumot adnak. Mindegy, jobban nem akarok belemenni.
2019. jan. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!