Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyi boldogságot...

Kinek mennyi boldogságot jelent a gyereke? Ha skálázni lehetne 1-10 ig mit mondanál?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és egy 8 éves gyerekem. - - - Sokszor azon gondolkodok mennyi önfeláldozás ez.

Mennyi ideget megeszek nap mint nap, a hétköznapok sokszor csúnya veszekedésbe torkollanak. A hétvége igazi gyomorgörcsöt okoz mi legyen a program hogy ne nyávogjanak egész nap, mert ha nem ülök ott és nem játszok velük akkor minimális időt vannak el értsd ezalatt a kb 30 percet tokkal vonóval a nap többi része az hogy non stop a seggemben vannak. Nincs Én időm este mire elalszanak 21 óra van és én is kivagyok, a férjem azt mondta legutóbb ha ő ezt tudja nem vállal egyet sem. Nincs egymásra időnk energiánk! Tényleg arról szól ez az egész hogy túl éljük a napokat és 15 év múlva amikor 52 leszek a férjem meg 55 annyit lássunk hogy egy rohadt mókus kerék volt az egész ....... tudom minden fejben dől el meg hamar eltelik meg örüljek hogy mert másnak nem lehet.......de ti hogy élitek ezt meg!?


2019. febr. 6. 20:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
5 és 2,5 évesek és szerencsére nem jelentenek terhet. 10-es skálán 11.
2019. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 3 éves gyerektől nagyon szép teljesítmény, ha elvan fél órát. Legyél rá büszke! A 8 éves ellehetne kicsit többet, de tőle is klassz, ha fél órát szórakoztatja a kicsit. A 9 órás lefekvéssel végképp nem értem, mi bajod van. De nyugodtan konzultálj a gyerekekkel foglalkozó pedagógusokkal. Ők mit látnak, mit javasolnak. Nekem pl.megmondták az óvónők, hogy időjárástól függetlenül óvoda után is vigyem ki a gyerekeket, mert mind a kettőnek óriási mozgásigénye van. (4, illetve 2 évesek). Szót fogadok, akármennyire nem buli -10 fokban kimenni, kiviszem őket pár kört bringázni, motorozni, focizni. Nem kell sok, egy fél óra, de jól kipukkadnak tőle. Utána sokkal nyugodtabbak.
2019. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Hol így, hol úgy. A legutáltabb szó az anya számomra. Én azt szoktam mondani gyerektelen ismerőseimnek, annyira mélységesen ne bánjátok, hogy nincs. Én is ezt gondolom amit a férjed, ha tudom mit vállalok, nem vállalnám újra. Ráadásul kevés megértésre találsz, mert 10ből 9nek rózsaszín leányálom az egész és 10ből 9 anyukának kitünő tanuló a gyereke, mindent önállóan csinál, iskola+3 sport+ zene+nyelv, reggel beágyaz, öltözik első szóra megcsinál mindent, önálló és soha még egy rossz pillanat sincs, soha nem beteg és soha nem kapott még antibiotikumot.

Bár múltkor panaszkodtam 12 éves fiamnak, hogy nekem miért nem ilyen gyerek meg élet jutott, mikor tizedszer odamenve is még mindig az első szó volt leírva a háziból, azt mondta, anya mondani bármit lehet, hazudnak egyértelmű. Hazudj te is. Szóval ha megfogadom a tanácsát 10-es skálán 12 a boldogságfaktor és hatalmas öröm a gyerek. Kicsit sem önfeláldozás és teher vagy mókuskerék nekem.

2019. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%
Fúj utolsó, ha így viszonyulsz a gyerekedhez, akkor ne csodálkozz, hogy még házit írni se motivált. Lefogadom, hogy ő is az anya szót utálja a legjobban a világon.
2019. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem csodálkozom, hogy nem motivált a házi feladatírás terén, révén meg fogsz lepődni én is voltam diák, sőt még most is az vagyok. És pontosan látom saját csoportomban, hogy a 40-ből 1 motivált, ez kisiskolás koromban sem volt másképp, sőt 20 éve tanítok, két diákom volt összesen akik a tanulás iránt motiváltak voltak, feladat meg háziírásban még soha egy sem. Ha egyébként motiváltak lennének akkor nyilván nem 30% lenne az analfabéták aránya Magyarországon, 30% az iskolát korán elhagyók száma és nem azon nyűglődnénk nyelvvizsga hiányában hány ezer diploma ragadt bent a rendszerben. Szóval...nem érzem magam rosszul mert a gyerekem nem motivált házi feladatírásban. 40ből a 39-be tartozik, nem az egybe. Viszont cserébe nem utálja senki, ahogy azt az 1 stréber kockát szokás. És nem a gyerekhez való hozzáállásom az oka. De ügyes próbálkozás volt.
2019. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%
Ja és gyerekemnek nyilván nem ez a legjobban utált szava, mert akkor nem mondaná naponta 200-szor, 10-szer miközben pisilek.
2019. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Mi a fene van a mai gyerekekkel hogy nem tudják magukat elfoglalni, meg hogy ennyire nincs fantáziájuk? Egyre több helyről hallom, hogy 6-8-10 évesek bújnak az anyjuk valagába mert unatkoznak. Azért ennyi idősen legyen már akkora önállósága a gyereknek hogy egyedül eljátszik. Mikor Én 8 voltam, öcsém 6 fogtuk magunkat fél napokat átlegóztunk, társasoztunk, fociztunk a kertben vagy bunker építőset játszottunk, áthívtuk a szomszédot stb. Anyánk nem foglalkozott velünk, neki épp elég volt akkor a kisebbik öcsénk.

Vegyél olyan játékokat a gyerekeknek ami lefoglalja az agyukat, lego, fémépítő, csöves építő.

2019. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, mikor pici voltam, kérdezgették a szüleimet, hogy mikor lesz kistestvér (aminek én akkor nagyon örültem volna). Szüleim egymás szavába vágva közölték, hogy "ha ilyen a kölök, nem kell több!".

Úgy tudom, egyszer véletlenül majdnem lett tesóm, de elvetették. Az osztálytársaimat elnézve nem hiszem, hogy rossz gyerek voltam, tanulmányban, szorgalomban, magatartásban amolyan közepes. Bár párszor tényleg balul sültek el a dolgok, és velem "mindig történt valami"... állítólag egyszer okoztam csak örömet: amikor megcsináltak, és azt is csak apámnak.

2019. febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
38%
Szegényke, sajnálom. Az ilyen szülőnek tényleg nem kéne gyerek. Az egyik válaszoló gyűlölködő anyuka még tanárnő is ráadásul. Hány embernek teszik tönkre az életét az ilyenek.
2019. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
ezért nem lesz soha gyerekem :/ amúgy én egyke vagyok és baromi jól eljátszottam egész életemben egyedül. Mesekönyvet olvasgattam, kutyáztam, volt egy csomó játéklovam mert kis lób*zi voltam :D anyám tanított varrni, kötni, sütni, apámmal mentünk gombát szedni meg horgászni... igaz, volt kertünk, ott sose tudtam unatkozni. Anyámmal társasoztunk, kártyáztunk, de amúgy tévéztem, olvastam, elvoltam egyedül. Nyolc évesen, pláne kistesóval furcsa, hogy ennyire rád vannak szállva. Barátaik nincsenek? Kedvenc film, könyv, kert, közeli játszótér...
2019. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!