Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyolcévesnek dezodor?

Nyolcévesnek dezodor?

Figyelt kérdés

Kisfiam panaszkodik, hogy neki büdös a hónalja már délelőtt az iskolában. Nem izzadós gyerek, nem tapasztaltam vele kapcsolatban ezt, nincs sem osztálytársak, sem tanítók felől ilyen jelzés. Mindenesetre őt zavarja. Gondoltam utánanézek, mit adhatnék neki erre az esetre... de jó lenne célirányosan menni, keresni.

Létezik ilyen kisgyereknek valamiféle dezodor? Még ha csak amolyan "placebo" is. illat, alkohol, mindenmentes, csak hogy érezze, tett valamit ellene.

(gondolkodtam hintőporban, talkumban, de igazából azt egyedül nem biztos hogy tudná úgy "kezelni", hogy ne legyen mindene tiszta fehér tőle)



2019. febr. 13. 11:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

10 es vagyok, lemaradt hogy amúgy náluk (3.osztály)szinte minden kislány használ :O

(én ezen őszintén ledöbbentem, én 9 évesen még babáztam...) Ezek a mai gyerekek korábban érnek

2019. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Mi köze a babázásnak a dezodorhoz????? Egy 10 éves az már 5. osztályos. Bakker én 44 vagyok, de anno ötödikesem már én is használtam dezodort, ahogy az összes többi lány is. Impulse volt a menő akkoriban 😎
2019. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
egy 10 éves az negyedikes, ha évvesztes, akkor harmadikos. Mondjuk a kérdés szempontjából kb tök mindegy.
2019. febr. 13. 12:33
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
9 éves lesz a lányom ő is használ dezodort, niveát fagy fa-t szoktam venni tegnap vettem épp a rossmannba isana markajut .. de nem kell ezt túlreagálni szerintem., felnőtt vagy nem felnőtt,elég sok olyan dezodor van ami már extra sensitív...
2019. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

Hát azért egy nyolc éves gyerek ne illatozzon már AXE felnőtt dezodortól, az egyik válaszoló nem tudom mit képzelt... :-D

De szerintem ha ez őt megnyugtatná, akkor valamilyen semleges illatú alumíniummentest nyugodtan vehetsz neki. Így kifejezetten gyerek nem hiszem, hogy van, de a DM-ben meg a Rossmannban vannak jó natúr deók.

2019. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%

"egy 10 éves az negyedikes, ha évvesztes, akkor harmadikos. Mondjuk a kérdés szempontjából kb tök mindegy."


Felénk 6 évesen kezdik az iskolát, így bizony a 6 éves elsos, a 7 eves masodikos, a 8 eves harmadikos, a a 9 éves negyedikes, a 10 eves meg bizony hohy ötödikes. De komolyan, osztálytól és kortól függ a dezodor használata? A fürdésről mi a véleményed, elég 14 évesen elkezdeni?

2019. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

nem tudom, hol ész, de felénk BETÖLTÖTT 6 évesen kezdnik az elsőt, vagyis első osztályban tölti a gyerek a 7. (évvesztesen a 8.) életévét. de gondolom nem Magyarországon élsz, ha felétek nem így van, ugyanis ezt törvény szabályozza, hogy mikor válik valaki tankötelessé.


Mindenki másnak köszönöm az értelmes válaszokat... pont azon gondolkodtam, hogy ha más nem akad a kezembe, akkor egy nivea vagy dove dezodorral (sensitive) nagyon nem lőhetek mellé.

2019. febr. 13. 12:58
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nívea golyóst vettem nekik, aluminium menteset. De lehet kapni valami himalájai sót vagy ilyesmit, az illatmentes, de a só semlegesíti a baktériumokat és tényleg jó. Van olyan is, amiben kristály van és vizet te engedsz rá, de van készen is. Egyébként ha abszolut naturál akarod megoldani, egy cseppnyi szódabikarbónára teszel egy csepp vizet és azzal bekeni a hónalját is segít.
2019. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Olyat vegyél amiben nincsen alumínium. Én egy illatmentes manna krémdeóra ruháznék be :) Az biztosan nem árt neki.
2019. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A dm-ből az Alverdét én is ajánlom. Van női és férfi változat is, mindkettőnek nagyon természetes, kellemes, enyhe illata van, tehát nyugodtan használhatja a gyerek is, mert nem erős. És még bio is.

ÉÍn már jó ideje ezt használom, mert kb. az egyetlen illat, amitől nincs hányingerem (sajnos nem bírom az erős illatokat, parfümöktől kimondottan rosszul vagyok). Lassan 1 éve a párom is rászokott erre, és nagyon szereti, azóta nem is nagyon használ mást.

2019. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!