Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktatok csúnyát mondani...

Ti szoktatok csúnyát mondani a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Olyan bűntudatom van, de a kislányom rettentő nehéz természet, minden nap az őrületbe kerget a nyafogásával, hisztijeivel. Türelmes vagyok, de ma elszakadt a cérna és dühösen azt mondtam neki, hogy "Elegem van belőled, te elkényeztetett hülye kis majom!"

Na erre kétszer olyan hangosan üvöltött, mint szokott, de komolyan mondom, jól esett ezt mondani. Olyan érdekes, de ezek után ő jött oda ölelgetni engem, meg hogy ne haragudjak.

Szerintetek ennyi belefér, vagy nagyot hibáztam?



2019. febr. 17. 13:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint csak én vagyok idegbeteg.
2019. febr. 17. 16:01
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell kardodba dőlni, nem baj, ha mérges vagy és ezt őszintén kifejezed, sőt nem is egészséges birkatürelmet játszani, pláne amikor nincs :), aztán veszélyesebben robbanni. Csak meg kell tanulni viszont-bántás helyett a saját érzéseidet megfogalmazni. Egyébként meg folyton belefér, ha az ember hibázik, csak utána férjen bele a bocsánatkérés meg a megbocsájtás is.
2019. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk a ba#zdmeg szokott lenni. 5 éves a gyerek. De csak ebből érti mikor már nagyon felhúzott minket.

Semmi gáz azzal, hogy ezt mondtad, ha ez nem minden napos! ;)

2019. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Ilyet azért nem... Mármint őt nem szoktam minősíteni. Olyan már volt, hogy csúnyát mondtam neki, de nem rá. Volt, hogy elszakadt a cérna, például öltöztettem, és az ezredik rászólásra is kapálózott, hülyéskedett, hiába kértem szépen is, határozottan, mindenhogy, nem hagyta abba, addig, amíg a végén orrba nem rúgott (nem direkt, de szándékosan kapálózott tovább), akkor például kiszaladt egy "b*zdmeg, gyerek".

Meg ehhez hasonlók voltak már, szerintem a legtöbbünkkel előfordul. De ilyet nem mondanék rájuk, hiába, hogy én néha csúnyább szavakat is használok, mégis nekem sokkal durvább az, amit te mondtál, mert te nem szimplán elkáromkodtad magad, hanem őt nevezted valaminek, amit azért az ember jó esetben nem mond a gyerekére.

2019. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%
Hűűha, itt jártak az önjelölt erkölcsrendészek, vagy mi ez a nagy nullázás hullám? Szóval egy bosszúságból kicsúszott b*zmeg, az borzasztó, de le hülye majmozni a gyereket, az bocsánatos bűn? Jó tudni...
2019. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
57%
Viccből írtam, nem értem miért kellett ezért lepontozni...
2019. febr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy dolgot tehetsz, elmondod neki, hogy nagyon sajnalod, amit mondtal neki, nem tartod hulye majomnak. Aztan elmondod, hogy miert tetted.

Es hogy neha a felnott is tud annyira faradt, ketsegbeesett es ideges lenni , hogy akar ismeretleneket is megkerdez rola, mennyire gaz, hogy ezt tette :) Nyugi, nem lesz ennyitol rossz a kapcsolatotok, de el kell mondanod neki oszinten ,hogy sajnalod, ezt nem szoktad es nem kellett volna.

A jovoben pedig nyugodtan legyen meg az indulatos kiakadas, csak ne ot magat minositsd, hanem mondd el, hogy mennyire zavar, bosszant es elszomorit a VISELKEDESE. Nem o maga, hanem az amit csinalt. Sose ot szidd, hanem azt mondd, mit valtott ki beloled amit o csinalt.

2019. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!