Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová forduljunk ezzel a...

Hová forduljunk ezzel a problémával? 9 éves lányom, szemtelen mindenkivel tanárokkal is és hazudik, lop is már.

Figyelt kérdés

Második nagyon jó tanuló volt még, magatartása is példás volt. Kapott nyáron egy xboxot azóta megőrült szó szerint. Napi 1 óra van engedve neki, de ezt folyamatosan átlépi, hisztizik. A bankkártyánkról vásárolt 40 ezer értékben fortnitos pénzt. Kitörölte az smst is csak a banki kivonaton tűnt fel hogy mennyit és miket vásárolt.

Nem akar tanulni, bepakolni a táskába, fürdeni enni. Könyörgésből veszekedésből állnak a napjaink.

Tegnap környezet egyest kapott úgy adta oda az ellenőrzőt Nesze b+

Matekból, angolból már jár korrepetálásra de ott is úgy beszél a tanárral mint egy kutyával.

Az apja elvette az xboxot, akkor azt mondta tönkreteszi az apja életét ha elviszi.

Már nincs erőm ezekhez a csatákhoz, hazamenni is félek mit fog művelni.

Az iskolában bántja a többieket, nagyképű ráadásul már a tanárokat is lenézi.


2019. febr. 20. 16:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%
Az unokatesóm lánya is pontosan ugyanilyen évek óta mint a lányod csak ő 11 éves. Őt speciel tudom, hogy verik a szülei sajnos nem is akárhogy... Ő is lop, engedetlen, tiszteletlen, nem tanul, mindenkit lekezel és agresszív. Nem hiszem, hogy (pusztán) az xboxozás lenne itt a probléma hanem valami mélyebb nevelési hiba csúszott a gépezetbe.
2019. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
81%
Valószínűleg a lány hibás? Hát kurv.ra nem!Ez mind a szülök hibája
2019. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%
en minden kütyüt elvennėk tőle, amíg nem bir viselkedni. Gondolom majd örjöng emiatt is, de nem szabad hogy feladjátok, mert akkor ő nyert..
2019. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%

Én mindig is elleneztem azt hogy veréssel neveljünk gyereket, de elfogadom, hogy vannak helyzetek amikor igenis kell az a jól megérdemelt apai pofon.

Ha ez igaz amit írtál, én a pocskondiázásáért akkora pofont adtam volna, hogy a fal adta volna a másikat. X-boxot szó szerint darabokra törném amikor tombol a hisztitől. Ha továbbra is ilyen akkor elvinném egy ideiglenes nevelőintézetben ahol hamar megtanulja, hogy nem az van amit ő mond.

2019. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező! Te komolyan úgy gondolod, hogy a TI hibátok, hogy a gyerek lenyúlt 40 ezret, mert ELÖL HAGYTÁTOK A PÉNZTÁRCÁTOKAT? egy normális családban nem zárják széfbe az értékeket azért, mert egy taknyos félrenevelt 9 éves is van otthon. Okosóra meg tablet... 9 évesen :D agyam eldobom. Gondolom az xbox vásárlás előtt is voltak kisebb nagyobb gondok. Akkor sem lehetett kisangyal.
2019. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus, nevelési tanácsadó sos nektek is, neki is!!


Kütyüt, bankkártyát elvenni, szabályokat, kötelességeket felállítani és betartani!!!

2019. febr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
41%

Mik ezek a válaszok, hogy 2 hétre elvenni az Xboxot, meg "addig amíg"? 9 éves a gyerek, még kb. 5 évig nem kéne semmilyen konzolon játszania, jesszusom.


Kedves kérdező, én kitenném egy erdő szélén, és szülnék helyette egy másikat, akinek a nevelését nem cseszem el.

2019. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Hm. A legtöbb gyereknek elég fontos a pedagógusokkal való kapcsolat, valamennyire a kedvükért tanulnak ebben a korban. Szóval a tanárcsere bizony lehet az okok között. Írtad, hogy sok a leckéje: nem lehet, hogy túl sok? Értem én, hogy a kéttannyelvű-angol-olasz-extramatek-++ iskola milyen hasznos lesz majd később, de ha a lányod még nem érett meg ekkora terhelésre, akkor ez nem neki való. Az érést nem lehet siettetni. Persze lehet próbálkozni az erőletetéssel, de olyan lesz az eredmény, mint a most kapható, banángázzal érlelt paradicsom.


Az mindenképp jó, ha a Nevelési Tanácsadóhoz fordultok segítségért, talán egy pszichológus jobban meg tudja beszélni a lányoddal, hogy mi a baj, és veled beszélgetve is észre veheti, hogy mit csinálsz rosszul, amire magadtól nem is gondolnál.

2019. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
81%
Aztán az ellenőrző kódot hogy adta meg az utalás vagy vásárlás engedélyezéséhez??
2019. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

Aki a Nevelési Tanácsadót javasolta, hadd kérdezzem meg, mégis mire számít, mi fog ott történni? Mert ez az intézmény nagyon nem az ám, amit a neve sugall.

Az Xboxot én is elvenném örökre. Fog pár napig hisztizni, de majd lehiggad.

2019. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!