Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy nyugtassam meg a fiam...

Hogy nyugtassam meg a fiam hogy ne érezze magát rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap 6 éves kisfiamra a keresztanyja (férjem húga) vigyázott délután az ő lakásukban. Nagyon jó a kapcsolatuk a gyerekkel. A kisfiam szeretett volna inni, a keresztanyja azt mondta neki hogy az asztalon van a pohár és az innivaló, öntsön magának. A kisfiam így is tett viszont a poharat le ejtette és összetört. A keresztanyja erre elkezdett vele kiabálni hogy hogy lehet ennyire szerencsétlen és hogy nézze meg mit okozott és hogy ezt ki fogja vele fizattetni a zsebpénzéből. A kisfiam sírva fakadt, a keresztanyja felhívott hogy menjek a gyerekért. Mire oda értem a kisfiam ült a lépcsőházban és sírt, a lakásba hiába csöngettem nem nyitott ajtót a keresztanya.

A fiam hazáig csak sírt, el se tudta mondani hogy mi a baja, otthon kicsit megnyugodott, akkor elmondta. A férjem nagyon konfliktus kerülő, szerinte csak túl reagáljuk.

A kisfiam azóta nem nagyon nyúl semmihez hátha elront valamit.

Szerintetek hogy értessem meg vele hogy nem tett semmi rosszat és ilyen a felnőttekkel is előfordul?


2019. márc. 1. 19:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Először felhívnám a keresztanyját, leüvilteném es megmondanám., hogy soha többet nem találkoztok és örüljön, hogy nem jelented fel. Utána elmondanám gyereknek, hogy keredztamyja nem normális es nem foglalkozzon vele, ilyen bárkivel történhet.
2019. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Én is pont azt gondolom mint az 1#.

A Keresztanya komplett idióta, már bocs.

2019. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Konkrétan kizárta a lépcsőházba??

Biztos, hogy az életben nem engedném többet a gyerekem közelébe, és nagyon csúnyán kiosztanám.


Nincs gyerekkorból visszamaradt heg seb stb rajtatok? Nálunk van nekem és a páromnak is, én megmutatnám neki ezeket. Hogy anyu is volt ügyetlen, széttört egy csomó tükröt, azért sebes a keze.... apu rohangált gyerekként, azért van a csík a homlokán, mert átesett az üvegajtón... :) Minden ilyen saját gyerekkori sztorit előszednék, hogy lássa, mindenki hibázik. Elmagyaráznám, hogy ebből tanulunk, a hibákból, legközelebb ő is ügyesebben fogja a poharat, nem?

De elmondanám azt is, hogy kerianyu csúnyán viselkedett, és majd te megbeszéled vele, hogy ne haragudjon (aztán nyilván nem a gyerek előtt ordítod le, hogy felelőtlen).

2019. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Tuti felpofoznám azt a p*csát!


A kisfiamnak elmondanám, hogy ő nem tett semmi rosszat.Mindenki szokott ügyetlenkedni és néha eltörnek ezt azt még a felnőttek is.

2019. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, kizárta a lépcsőházba. Ott ült a lépcsőn és sírt. Igyekszem feleleveníteni neki amikor én pár hete ebédestül ejtettem le egy tányért és összetört de Ő csak magát hibáztatja mindenért.

2019. márc. 1. 20:29
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem tett semmi rosszat. A keresztanyja meg már előre figyelhetett volna arra, hogy műanyag poharat rakjon ki, vagy egy sportkupakos műanyag palackot.
2019. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Mire oda értem a kisfiam ült a lépcsőházban és sírt, a lakásba hiába csöngettem nem nyitott ajtót a keresztanya"

Ez komoly?😱

Na én simán rátörtem volna az ajtót!

Ott hagyta a gyerekedet sírva egy "idegen" lépcsőházban egyedül 😱


Most mond el a fiadnak h megesik az ilyen, és ne érezze magát rosszul! Keresztanyuval nem kell többet maradni


A férjednek mond meg h növesszen tököt! És együtt menjetek el a tesójához. Ne azért menhen h támogasson! hanem h lefogjon ha kell!!(ezt is mond el neki)

Az amit csinált a csaj nagyon durva!

2019. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerepjatek, mese sokat segithet, most nem a racionalis gondolkozasara lenne erdemes hatni, inkabb valahogy a tudatalattijaba kellene, hogy ez belemenjen. Es hogy legkozelebb reagalhat mashogy o is, aki igy banik vele, arra nyugodtan visszakiabalhat, megprobalhatja megvedeni magat, rakiabalni, hogy ,,megmondom anyanak”, stb. Ehhez a nemronmalus nohoz meg tobbet nem engednem oda, en viszont hirtelen felindulasbol lehet, hogy atmennek nemi penzzel, ami fedezne egy komplett etkeszletet, osszetornem a maradek tanyerjait, apenzt meg ledobnam az asztalra, idiota.
2019. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Istenem szegény kicsi fiú, a szívem megszakad... én is megpróbálnék neki nagyon sok saját sztorit mesélni (nekem is vannak gyerekkori hegeim), aztán probalnek olyan programokat csinálni, ahol újra ráébredhet az ügyességére és sok sikerélménye lehet.


Huuuuuuu a kereszt anya meg.... aztakva... Hatalmas szerencséje van annak a pics@nak, hogy nem az én gyerekemmel csinálta ezt meg, mert a küszöb és az ajtó között rángattam volna ki a hajánál fogva. Nem is tudom én egyáltalán felhívnám-e vagy írnék-e neki, mert amikor valaki ilyen elképesztő dolgot csinál, egyszerűen nincs kedvem kommunikálni és elmagyarázni, hogy mekkora faxkalap volt. Az teljesen biztos, hogy soha többé nem engedném oda a gyerekem, mindenhol letiltanám, nem állnék vele szóba és NINCS bocsánat. Ha a férj nyervogna miatta, na őt viszont elküldeném a francba. Feljelentést csak azért nem tennék, mert nem akarnám a gyerekemet traumatizálni a vallomástétellel.

2019. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira borzasztó, még olvasni is. :(

És ha a férjed törte volna el a poharat véletlenül, akkor az ő fejét is lekiabálja? Vagy ha ő töri el, akkor magával kiabál? Szegény gyerek. Egy ijedt, kétségbeesett 6!!! éves gyereket kizárni a lakásból. És a férjed szerint ezzel semmi gond nincs, te reagálod túl..

Lehet, hogy hülyeség, de mi lenne ha "véletlenül" leejtenél egy poharat a kisfiad jelenlétében, hogy lássa, hogy bárkivel előfordulhat, semmi baj nincs, össze kell szedni és kész.

2019. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!