Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Szülők! Ti ezzel hogy...

Piroska és a farkas kérdése:

Kedves Szülők! Ti ezzel hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Kislànyom középsős, sima àllami oviban. Ma kakaóscsiga volt a tízóraijuk, és ebéd utàn csokis tejszeletet kaptak. Mire én 1 órakor érte mentem, màr 2x evett édességet az 5 éves gyerekem. Szerintem ez sok. Az uzsonna sosem gyümölcs, mindig péktermék, többször volt màr hozzà noname mogyorókrém, gyümölcsöt sosem làtott gyümölcsjoghurt, ilyesmi. Valóban normàlis ez? Semmivel sem lenne több költség mondjuk egy kefír, egy banàn , egy műzliszelet.... Úgy érzem, hogy hiàba próbàlok itthon lehetőségeinkhez képest egészségesen étkezni, az egész borul. Itthon is eszünk édességet, de törekszem minőségit venni, esetleg én készítem. Tudom, h a magànovi ilyen szempontból ( is) jó, bàr a környékünkön nincs, nem is tudnànk megfizetni, és azt gondolom, a sima oviknak is sokkal tudatosabban kellene ezt csinâlniuk. Megérteném a péktermékes uzsit mondjuk egy mélyszegénységben lévő településen, ahol félő, h otthon màr semmit sem kapna az a kisgyerek, de a miénk egy pest megyei, alapvetően viszonylag jól szituàlt vidék.
2019. márc. 12. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem azért van mert állami óvodába jár.

Az én gyerekeim is állami óvodába jártak, és nem kaptak péksüteményt. Sőt mindig volt gyümölcsnap.

Ha csak téged zavar akkor tessék beszélni az óvodai igazgatóval, hogy a gyermekednek külön csomagolsz tízórait, nem adják neki az édes pékárut. Ebéd után se adjanak édességet neki.

Vagy ha több szülőt zavar, akkor tessék közösen beadni egy kérvényt, hogy változtassák meg az étkezési szokásokat, mert a gyerekek egészségtelen édességeket kapnak.

Bevallom, én nehezen hiszem el, hogy minden nap pékárut, csokit kapnak. Ezt a helyi önkormányzat sem engedné, hiszen pont az a cél, hogy a gyerekek már kis korban egészségesen táplálkozzanak, és mozogjanak.

Én sehol sem hallottam ilyet, hogy állandóan csokikkal, péksüteményekkel tömik a gyerekeket az óvodában.

2019. márc. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Számomra hihetetlen. Az étrendet ellenőrzik, még az összetételt allergéneket is fel kell tüntetni, meg van szabva egy héten miből mennyit kell kapnia egy gyereknek.

Teljeskiörlésű, csökkentett cukor/só. X mennyiségű tej.

A népegészségügyi osztály nem véletlenül bohóckodik az oktatási intézmények élelmezésének ellenőrzésével.


A müzliszeletről amúgy annyit, hogy a java tele van cukorral, pont annyira egészséges mint nutellát nyalogatni kiskanálról.

2019. márc. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Ez van. Fizesd a magánovodát,ha nem tudod, akkor ne reklamálj, a rendszer úgy szar, ahogy van ellene nem tudsz mit tenni. vagy csomagolj te neki. Az enyém magánba jár, bár igaz ez nem magyarország, de akkoris.
2019. márc. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Vidéki nagyvárosi, állami oviba jár a fiam és itt is hasonló a helyzet. Mondjuk itt minden étkezésben van gyümi, zöldség.

Ma pl reggeli zsemlében vajkrém ubival, ez jó is de az ebéd gulyásleves grízes tészta, uzsi csokis rúd banànnal. Tegnap nutellás kenyér alma.

Állandóan van ünnepelt, van aki névnapra is viszi a tortát sütit üdítőt. Engem ez zavar a legjobban. Nincs olyan hét hogy minimum 2 torta üdítő meg ki tudja mi ne lenne. Szinte versenyeznek a szülők ki viszi a nagyobbat, a többet.

Bepróbálkoztam fiam névnapjára gyümölcs tálat csináltam, csomó féle gyümi felkockázva. Volt olyan gyerek aki meg sem kóstolta.

Új szokás a szörp, már nem vizet isznak délután hanem szörpit, kedves anyuka vitt be egy kartonnal.

2019. márc. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Ne gondold, hogy a magánovi jobb. Sőt. Magánintézményben dolgoztam, tudom mi folyik ott. A gyerekeket cukorkával, csokival motiválták arra, hogy egyék meg az ebédet, vagy hogy ügyesebbek legyenek. És ez így ment minden egyes nap. A főnök is így édesgette magához a gyerekeket, hogy mindig hozott nekik csokit, cukorkát.
2019. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekeim is állami oviba járnak, szerencsére jó kaját kapnak (bár ízre....). Gyümölcs itt sincs, a szülők viszik be, minden héten be van osztva két gyerek gyümölcshetesnek.
2019. márc. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Megnyugtató a tudat, hogy nem csak engem zavar.

Reggeli kakaó vagy cukros tea, fehér lisztes pékáru és valami felvágott vagy péksütemény

Ebéd- ha főzelék nap van a gyerekem ezerrel pörög a cukrozott főzeléktől.

Gyümölcsöt, zöldséget a szülők visznek.

3 éves koráig itthon ilyeneket nem nagyon evett. Nem is bírja a hasa.


Hétvégén van, hogy megjegyzi "Végre itthoni kaja."

2019. márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én iszonyú hálás vagyok ezért..


A gyerekem sosem, már hozzátáplálásnál sem ette meg a gyümölcsöt, zöldséget, pedig csak 2 évesen kapott először cukros teát és édességet(addig szoptattam)


Állami oviban kiscsoportos, minden nap visz valaki gyümölcsből egy kicsit, de amúgy is kapnak almát, csak ezt dobhatják fel a szülők zöldséggel gyümölccsel, amit bevisznek.


Én is hordok be mindenfélét, hátha egyszer kedvet kap a gyümölcshöz. Emellé van pékáru, pogácsa, kakaóiscsiga, bukta, reggelente tea/kakaó/víz. Mindig választhatnak vizet.


A bölcsiben nem volt ilyesmi, a gyerekem egész reggel éhes volt, mert nem evett semmit, aztán ebédkor evett kenyeret, mert reggelire abonett volt, vagy előre megkent kenyerek.


Délután azért kell a pékáru, hogy jóllakassa, hiszen akiért 5-6ra mennek, az egy darab banánnal és vízzel nem bír ki több óra játékot..


Van olyan vékony kislány a csoportban, aki mindig mindent megeszik, mindig mindent kér, és még így is éhes, hallom, hogy mondja az anyjának, mikor öltözünk a nap végén.


Ha nem lakatják jól a gyerekeket, nagyon nyűgösek. Eleve a legtöbb ovis rémes evő, hát, ha még a "talánmegeszi" ételeket lecserélnék magvas, teljes kiőrlésű cukormentes társaikra..


Én is jobban örülnék, ha a gyerekek úgy ennének, ahogy mi szeretnénk, de ez nem egy tökéletes világ, kicsit alkalmazkodni kell..


Egyébként, ha beviszel valamit, simán odaadják nekik, csak vigyél mindnek.


Én pl ananászt meg áfonyát is vittem már, meg magvakat, és tökre örültek neki, pedig az ananász meghámozása nagy meló, a pisztáciát feltörni sem egy leányálom ennyi gyerekre.

2019. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

"Én is jobban örülnék, ha a gyerekek úgy ennének, ahogy mi szeretnénk, de ez nem egy tökéletes világ, kicsit alkalmazkodni kell.."


Tehát egyenek egészségtelen ételeket? Ezért olyan a közétkeztetés amilyen.

Egy gyerek azt eszik, amihez hozzászokott. Északon rengeteg halat esznek, délen a tenger gyümölcseit, az ázsiaiak egy európainak"undorító" dolgokat is megesznek.

Persze, hogy jobban csúszik a kakaós csiga, mint a teljes kiőrlésű kenyér. Nem véletlenül elhízott a magyar nemzet. 😞

2019. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nagy csudákat eszik azt.


Nincs gyereked, ugye? Már babaként, ha nem tetszik neki valami, képes meg sem kóstolni, hiába eszem én is azt és 50 féle módon próbálom vonzóbbá tenni, ha meg sem kóstolja soha, vagy egyszerűen kiköpi, és többet nem hajlandó rá sem nézni.


Az én kedvenc ételeimet meg sem kóstolta, ahogy a mangót sem, ugyanúgy egy falat lekvárt, de még egy falat mekis sajtburgert sem tudtam beletömni az életben(5 éves lesz). Se ínycsiklandó éttermi ételt, se porcukrot, csokiból is válogat..


Úgy dühít, amikor ilyeneket mondanak.. a jó evőkkel könnyű egészségesen étkezni, aki viszont válogat, az egészségesben és egészségtelenben is egyaránt turkál, de nagyobb eséllyel ízlik neki a cukroszsíros étel .Az erős többség rossz evő, a szülők örülnek, ha naponta egy kakaóscsigára ráfanyalodnak a gyerekek..

2019. márc. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!