Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Disneylandezni 8 évesen,...

Disneylandezni 8 évesen, szülők nélkül? Tényleg mindenkinek elment az esze körülöttem?

Figyelt kérdés

A lányunk most lesz 7 éves, a keresztanyjától azt kapná ajándékba, hogy elmennek a francia Disneylandbe 3 napra. Én viszont nem szívesen engedném el. Még sosem volt külföldön, a legtöbb idő egy hét volt, amit nélkülünk töltött (nagyszülők vitték a Balcsira tavaly, és tavalyelőtt). Még sosem ült repülőn sem. Ráadásul rosszul is esik, hogy nélkülünk élné át ezeket, hiszen mégis mi vagyunk a szülei. Viszont nekünk ilyen csilliós nyaralás a közeljövőbe nem fog beleférni, örülök ha nyáron itthon sikerül elmenni pár napra valahová... Így is sokszor úgy érzem, a gyerek jobban szereti a keresztanyját, mint engem, mert vele mindig lehet hülyéskedni, amikor ott van, ott alszik nála, nincsenek szabályok és úgy jön haza mindig, hogy napokig hallgatom, hogy "bezzeg ott". Karácsonykor együtt volt az egész család, a mi ajándékunkat ki sem bontotta kb., mert azonnal rohant, hogy mit kapott a keresztanyjától, aztán rohant hozzá, hogy köszönöm köszönöm, annyira szeretlek... Ezt látni borzasztó volt.


És most is ment tegnap egész délután a hiszti, hogy ő menni akar, engedjem el. Aztán anyám is rákezdte, hogy most miért nem engedem. Komolyan velem van a gond, amiért úgy gondolom, hogy egy alsós gyerek ne a szülei nélkül utazzon külföldre, több napra?


2019. febr. 7. 13:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
88%
Veled van a gond. Tudnak rá vigyázni, ne foszd meg egy ekkora élménytől.
2019. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
91%
Én elengedném. Nektek nincs rá pénzetek, a keresztanyjától nem várható el, hogy titeket is elvigyen. Hatalmas élmény lenne neki.
2019. febr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

Na, jól elírtam, szóval 8 lesz, nem 7. :) (segít egy 8 hónapos a gépelésben)


Persze, azt nem is várnám, hogy akkor most még pluszba fizessenek be minket is. Csak szeretném, ha velünk utazna először így, és nem csak hallgatnám utána, hogy mennyire vissza akar menni...

2019. febr. 7. 13:25
 4/52 anonim ***** válasza:
92%

Itt az egész családdal gondok vannak.

Egy ilyen ajándékról alap, hogy előbb a szülőknek szólok négyszemközt, nem pedig előre felspanolom vele a gyereket, hogy a szülei csak szarul jöhessenek ki az egészből.

2019. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
91%

Bármennyire is rosszul esne, hogy nem lehetek vele, ha tudom, hogy sem most, sem a közeljövőben nem engedhetem meg magunknak ezt a luxust, bizony elengedném. Vidámparkba viszi, nem pedig háborús övezetbe.


Kicsit nagyobb voltam, kiskamasz, amukor keresztanyám telefonált, hogy másnapra pakoljak össze 1 hétre való ruhát, mert megyünk a tengerre. Anyuék sem akkor sem utána még jó sokáig nem engedhették volna meg maguknak azt, hogy elmenjünk családi nyaralásra, de pláne külföldre, tengerpartra. Így legalább én mehettem. Abban az évben és még utána 2x. Nyilván nekik sem esett jól, hogy keresztszülőkkel élem át ezt az élményt, de ők ezáltal tudták nekem megadni, hogy legalább átélhessem.


Azt pedig magadban kell lerendezni, hogy miért érzed úgy, hogy jobban szereti a keresztanyját a gyerek mint téged. Nyilván nem így van... szimplán csak máshogy szereti, hiszen nincsenek szabályok, gátak, nevelés, hiszen nem ő a szülő, neki nem dolga ezeket felállítani, megtenni.

2019. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
86%
Én elengedném, nem fosztanám meg ilyen élménytől, csak azért mert én nem lehetek ott. Főleg így, hogy ti valószínűleg nem fogjátok tudni elvinni. Szerintem önzőség, ha nem engeded el.
2019. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
81%

Elengedném, ha megbízható a keresztanyu. De gondolom az, ha keresztszülőnek választottátok.

Hasonló helyzetben voltunk mi is anno. Egyik nagybátyánk Németországba költözött, és minden évben hazajöttek. De úgy, hogy apukám ment ki értük egy testvérével és vissza is így vitték őket. Minden ilyen turnusba befért egy gyerek is. Minden évben ment a harc köztünk unokatesók között, hogy ki menjen. Pedig semmi extra nem volt, egy régi ndk-s kisváros, de élmény volt az utazás. Soha egyik szülőben se fordult meg, hogy ne engedje el valamelyikünket. Sőt amikor idősebbek lettünk és jogsink lett, akkor apukám ment, egy friss jogsis fiatal és egy fiatalabb unokatesó.

De belföldön is rendszeresen tartottunk közös utazásokat, nyaralásokat úgy, hogy valamelyik szülő páros vitte a saját gyermekeit plusz 2-3-4 unokatestvért.

Örök élmény lesz a lányodnak, ne foszd meg tőle.

2019. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem féltékeny vagy. Én elengedném a szintén 8 éves lányomat.
2019. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az jön le az egészből, hogy irigy vagy a lányodra, mert ő mehetne te pedig nem. Ha ilyen élménytől képes vagy megfosztani a gyerekedet úgy, hogy te ezt nem is fogod tudni neki megadni, akkor nagyon önző vagy. Ne csodálkozz, ha megharagszik érte. 8 éves már elég nagy, nagyon-nagyon sokáig tüske lesz a szemében.
2019. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Azért, mert én nem tudom megadni neki ezt az élményt, még nem fosztanám tőle meg. Igen, az én szívem is megszakadna, hogy nem velem éli át, de még jobban megszakadna, ha tudnám, hogy lenne egy ilyen lehetősége és nem engedném el.
2019. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!