Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet felkészíteni egy...

Hogy lehet felkészíteni egy kisgyereket a szeretett személy halálára?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés, hogy a halált hogy mondjam el, olyanban már volt részünk. Viszont most más a helyzet. Vannak még hátra hónapok, talán néhány (kínnal teli) év is. De a leépülés és a végkifejlet biztos és fájdalmas. A haldoklás tényét kellene vele valahogy megértetni, hogy már nincs sok idő.
2019. márc. 13. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hány éves. Egyáltalán érti már, mennyi egy nap, egy hét, egy év? Ha nem, akkor felesleges ezzel terhelni. XY nagyon beteg, ennyit bőven elég tudni.

Veletek él esetleg, aki érintett?

2019. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kisiskolás, 9 éves lesz. Érti az időt, annak múlását.

Nagyszülőről van szó és lényegében ha nem is napi kapcsolatról, de heti többször találkoznak.

2019. márc. 13. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell kimondottan arra készíteni, hogy meg fog halni. Elég, ha annyit mondasz, hogy nagyon beteg.

Ennyi idősen lehet, ő fog rákérdezni, hogy meg fog-e halni. Akkor beszélhetsz róla.


De te is tudod, hogy felkészülni nem lehet a szerettünk halálára. Ezért nem is terheld ezzel a gyereket.

2019. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Te ismered a gyereket, megértené-e, és nem kérdezné-e meg minden nap, mikor fog meghalni.

Ekkorát sem terhelnék ezzel.

2019. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondtam neki, hogy nagyon beteg és szerintem már nem fog meggyógyulni. Találkozott vele sokat ő is látta ahogy hatalmasodik el rajta a betegség.

Az utolsó 2 hetet kórházban töltötte az anyukám. Akkor már nem látta a gyerek, de mindig kérdezte hogy van mama és én nem hazudtam. Elmondtam, hogy már nem tud felkelni, hogy már nem tud beszélni. Mikor meghalt azt is rögtön mondtam neki.


Mivel egy hosszú, két éves folyamat volt amit szinte végigélt velünk együtt a gyerek, nem kellett külön felkékszíteni.


De sosem titkoltam vagy szépítettem anyukám betegségét előtte.

2019. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hónapok, talán eveknis vannak hatra, teljesen felesleges. Csak terhelned vele a gyereket. Nyilván látni fogja majd, ha a szemely rosszabbul van
2019. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagypapámmal volt ez. Kb 10 éves voltam, amikor meghalt, de már az első iskolanapomra is azért jött el, mert tudta, hogy nem lát majd ballagni. Engem nem rémisztgettek azzal, hogy meg fog halni. Tudtam, hogy beteg, láttam, hogy romlik az állapota, amikor megkérdeztem, akkor elmagyarázták, hogy mi a baja és azt is, hogy ebből nem lehet meggyógyulni. Szerintem ne ültesd le azzal, hogy xy beteg és egy éve van hátra, hanem mindig őszintén válaszolj a kérdésekre. Össze fogja rakni a gyerek, én is összeraktam. Apukám halálát 4 évesen is összeraktam már. Anyum 14 éves koromban sírva leültetett, hogy hát szépítettek rajta és teljesen őszintén mondtam neki, hogy semmivel sem lepett meg. Vhol mindig is tudtam, hogy mi tortént, csak azt hittem, hogy én emlékszem rosszul.
2019. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tavaly halt meg anyukám, a lányom pont 9 éves volt, jó volt a kapcsolatuk, 2-3 hetente találkoztak, meg nyáron is szokott nála lenni.

Tudta, hogy beteg. Féltem is, hogy hogy viseli majd, hogy meghalt, de konkrétan le sem sz..arta. Én is meglepődtem.

2019. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak annyit mondtam, hogy nagyon beteg. Ennyit. És amikor kerdezett, arra válaszoltam. De csak arra. Nem akartam olyan dolgokkal traktálni, amit lehet nem akar tudni. És kérdezett. De sokkal masabb dolgok foglalkoztatták, mint amire én számítottam. Ezért is volt ez jó taktika
2019. márc. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!