Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális ez az anya?

Szerintetek normális ez az anya?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm tudatosan arra szoktatta a gyerekét 3 éves korától, hogy ne aludjon az oviban délután, mert hogy ő este 7-től már nem akar foglalkozni a gyerekkel. Eszem megáll.
2019. márc. 14. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, itt 2,5 éves kortól iskola van és bizony nem alszanak. Elvileg este 7:30-tól reggel 7:30-ig tanácsolják egy ekkora gyerek altatását, el is magyarázták, hogy ezért nincs délután altatás.

Ettöl függetlenül mi heti 3x hazahozzuk ebéd után és alszik is egy nagyot, de akkor bizony este 9:30 elött nem lehet lelöni, reggel meg szenved, hogy nem tud 7:30-kor kelni. Amikor 2x benn marad délután a suliban akkor már este 7:30-kor alszik. Nekünk ez így bevált most, hogy 2x van szabad esténk, de a hét legnagyobb részén pedig alkalmat adunk neki a délutáni alvásra. Mondjuk minket itt ígyis ufónak néznek, hogy milyen keveset engedjük a gyereket társaságba, mivel 3x is csak pár órát van a suliban. Szóval mindig lesz olyan, aki elitéli a másikat vagy ezért vagy azért. Szerintem meg mindenki csinálja úgy, ahogy az ö családjuknak beválik és kényelmes.

2019. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2,5 éves kortól iskola? Ez melyik országban van vagy csak elgépelted?
2019. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem gépeltem el. Belgium egyébként. Iskolának hivják és 12 éves korig ugyanoda járnak 2,5 éves kortól. De az elsö 3 osztály (úgy is hivják, hogy togyogó osztályok) olyasmi mint az ovi, de persze vannak témák minden héten, amit játékosan tanulnak.

Az igazi elsö osztály 5,5-6 éves kortól van.

2019. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tehát végülis olyan, mint itt, csak más a megnevezése.

Elvileg oviban is kell játékos tanulás néven fejleszteni őket.

2019. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Előző, csínján kell bánni a "játékos fejlesztés" fogalmával, 7 éves kor alattiak esetén. Ennek 95%-ban indirekt módon kell zajlania ilyen életkorúak esetén! De az idézett kifejezés félreérthető, direkt nevelési helyzetnek lehet érteni, ami többnyire tilos az óvodai nevelés során.


(Egyébként meg igen, sok országban iskolának, meg előiskolának nevezik az ovik, vagy gyerek-kertnek. És sajnos ott még a saját reformereik se értek el különösebb hatást mind a mai napig, tehát sajnos többnyire direkt módon fejlesztik az ovisokat... Komoly szakmai hiba!)


Freinet, Rudolf Steiner, és dr Vekerdy Tamás gyermekpszichológus - az ő írásaikat (Vekerdy esetén videó is van számos) különösen érdemes tanulmányozni.


https://www.youtube.com/watch?v=NiMO7n1kKRk

2019. márc. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én sose bírtam aludni oviban talán 1-2 olyan alkalom volt, mikor elaludtam. De ha a gyerek álmos nem lehet arra kényszeríteni, hogy márpedig most akkor se alszol.
2019. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!