Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 évesen tudatosan esélyt...

3-4 évesen tudatosan esélyt adni arra, hogy majd később választhasson olyan dolgot foglalkozásául, amit nem mindenki? Mi ezzel a gond?

Figyelt kérdés

Szóval a lányom 4 éves. 3 éves korától heti 3x jár edzésre. Ez az edzés konkrétan készíti egy sportágra, persze életkorának megfelelően mégis intenzíven. Eleinte nem akarta csinálni, leginkább azzal volt baja, hogy nem akart ott maradni, pedig amikor eljöttem feloldódott. Mára már ez nem jellemző, bár ha igazat akarok mondani, akkor kimondottan annyira nagyon nem is várja, de gyakran meg szoktam lesni és az órán végül is jól érzi magát.


Ezt az egészet tudatosan csinálom. Én is sportolok, bár nem ténylegesen sportágit. Magamhoz képest rengeteget értem el, sikerül/sikerült elérnem dolgokat (állóképesség, test, önfegyelem), amikre korábban csak vágytam. Viszont ezt sosem csinálhattam versenyszerűen, pedig látom az életmódomból kifolyólag (nálam is napi több óra szintű a mozgás), hogy mennyire szuper lett volna ezt akár versenyszerűen.


Na ezt az esélyt akarom megadni a lányomnak, hogy ő dönthessen majd úgy, hogy ezt csinálja. Köztudott, hogy kb 13 éves kor körülre ki kell alakulni a sportági képességeknek, mert sok ezek közül később már közel sem hozható olyan szintre mint akik kicsi koruktól csinálják, magyarul ezt nem elég 13-14 évesen elkezdeni.


A probléma az, hogy nagyon sokan rossz szemmel nézik ezt. Az a baj, hogy őszintén nem értem, hogy mi ezzel a baj, mert ők sem tudják konkrétan megfogalmazni, csak azt tudják mondani, hogy rajta élem ki a vágyaimat. De én nem mondom, hogy ezt kell csinálni. Csak azt, hogy ez egy lehetőség. Hiszen, ha nem csináljuk most, később már nem lehet, mikor esetleg ezt akarná választani. Én előrelátónak tartom magam. Szerintetek?



2019. márc. 25. 12:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

a baj az, hogy ez a te döntésed, nem a gyereké.


nem kell ennyire előrelátónak lenni. vannak sportágak, amiket tizenévesen kezd az ember, nem is nagyon lehetne korábban.

2019. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van: a sportoló az nem egy foglalkozás. Ha kicsit körülnézel az igazi sportolók között, mindegyiknek van tanult, normális szakmája. A sportoló mint olyan, korban behatárolt dolog, a legtöbb nem űzhető "foglalkozás"szerűen egy bizonyos kor után. Egyszerűen kiöregszenek. Attól pedig, hogy esetleg kiemelkedő sportló lesz, egyáltalán nem biztos, hogy edzőként is jó lenne. Sőt! Elég gyakran előfordul, hogy a legjobb edzők az adott sportágban saját maguk sosem értek el kiemelkedő eredményt.

Jól mondják azok, hogy a saját füstbe ment vágyaidat akarod kiélni a gyerekedben, ugyanaz a kategória, mint az ocsmány gyerek szépségversenyre járó anyucik. A legjobb úton haladsz afelé, hogy elrontsd a gyereked gyerekkorát és a későbbi jó anya-lánya kapcsolatot.

Nem igaz, hogy ha 13 éves kora után kezd el bármit, akkor nem érhet el semmit. Párom 14 évesen kezdett evezni és igen szép eredményeket ért el. De csak ifiként, felnőttként már mást akart csinálni.

2019. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Valahol megértelek, valahol nem. Egyrészt 3 éves.... oké, hogy korán el kell kezdeni, de szerintem azért később. Ha most a sport fogalmát összeköti azzal, hogy az nem jó, akkor később namárcsakazértse jelleggel inkább kocsmázni megy. 😂
2019. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Alapvető ismeretek az óvodáskorúak életkori sajátosságairól a kedves kérdező számára, okulásul:

5/1:

https://www.youtube.com/watch?v=NiMO7n1kKRk


A folytatásai (5/2...5/5) a videók alatt, többek között.

2019. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!