Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy szereti a Barbie...

Baj, hogy szereti a Barbie meséket?

Figyelt kérdés

Pénteken a 6 éves fiam, nagyon szomorúan jött haza az iskolából. Kérdeztük, hogy mi a baj, de csak ma mondta el.

A tanító néni a nap végén beszélgetős órát tartott, és megkérdeztek minden gyereket, hogy most éppen, melyik a kedvenc meséjük? 6 éves fiam elmondta, hogy most éppen a Barbie - Csillagok között a kedvence. Imádja az űrt, meg az ilyen különleges lényeket amik szerepelnek benne. Erre a többi gyerek kinevette, és kicsúfolták, hogy ez lányos mese, "tök gáz". Felhívtam az osztályfőnököt, elmondta, hogy valóban a többiek elég csúnyán reagáltak, de utána elmagyarázta nekik, hogy nem szabad így viselkedni. Tényleg baj, hogy attól, hogy fiú szereti az ilyen fantasztikus meséket, még akkor is, ha Barbie a főhőse? 😞


2019. márc. 30. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Ne aggódj!!!Az én 5 éves fiam is szereti a lányos meséket...

A férjem és a nagyobbik fiam(15) nem boldog tőle...

De a kicsi megvédi magát..." hogy attól, hogy lányok vannak benne még nézheti, mert fiúk is vannak benne, és ez csak mese.

Ő szereti a fiús meséket is ettől, de ezt is megnézi, ha az következik.

De, ha a valamelyikünk el akarja kapcsolni, akkor szól, hogy ő azt szereti és nézni szeretné.

Inkább az maradhat meg benne, hogy ezért kinevették. Beszélgess vele és nem lesz gond.

2019. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Üzenem neki, hogy az én fiaim (4 és 8 évesek) kedvence meg az, amikor Barbie a számítógépes játékba kerül - szerintem már vagy 5x megnéztük. :)
2019. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ugyan gyerekem nincsen, de emlékszem, hogy amikor kicsit voltam (kb 4 éves) akkor a bátyám 6 volt és ő rendszeresen játszott velem és a lányos játékaimmal (barbiek, pónik), aztán most mégis egy normális felnőtt férfi lett belőle, szóval bajnak nem baj. Ami baj lehet az a társai reakciója, mert a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni és sajnos nem tudod a nap 24 órájában távol tartani tőlük (nem is szabad).
2019. márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

A fiam 9 éves, szereti a Barbie meséket (ahogy az apja is), de a Jégvarázst is többször meg kellett nézni pár hónapja.

De egyébként a Hotel Transylvaniat is megnéztük már ezerszer (moziban is), de más fiús meséket is.

2019. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Az én lányom meg szerette a lányos mesék mellett a Thomas a gőzmozdonyt és a Sam a tűzoltót. Semmi baj nincs ezzel.
2019. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem baj. Sokkal nagyobb baj, hogy bunkók az osztálytársai.

Szegény, tényleg sajnálom, hogy át kellett élnie ezt. Nem is tudom, szülőként egy ilyen sérelmet hogyan lehet ügyesen feloldani.

2019. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak évekig az volt a kedvence, amikor Kent elrabolták a tündérek, és a lányok a kegyeiért harcoltak. Lányos mese? Szerintem minden fiú álma. Azért reagáltak így az osztálytársai mert nem is ismerik ezt a mesét, szerintem a barbis mesék nagyon jók. A fiam mindet látta, persze most már nem mondja, hogy a kedvence, de attól még szereti.

Inkább magyarázd meg a gyereknek, hogy nem kell mindent ennyire komolyan venni. Az én fiamat is sokszor csúfolják mindenféléért, de most már nem veszi fel. Mondtam neki, hogy hülye emberek mindenhol vannak, meg kell tanulni kezelni őket. Meg hogy nem ereszkedünk le a szintjükre, mert legyőznek a rutinjukkal. Már mondta is az egyik tanár, hogy nagyon jól kezeli, ha kigúnyolják. Sajnos még mindig beszédhibás, így elő szokott fordulni, hogy kinevetik, tavaly nagyon robbant érte, de most már szerencsére nem.

2019. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!