Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon eltoltam a gyerek...

Nagyon eltoltam a gyerek nevelését vagy más 3-3,5 éves kisgyerek is ilyen?

Figyelt kérdés
Rengeteget vinnyog. Mindenen ami nem az elképzelése szerint történik. Ha valamit nem tud elsőre megcsinálni is magas C-n, hogy nem tudja.. Rosszabb esetben bömböl a semmin. Szófogadás.. hát sokat javult az elmúlt évben de szelektív a hallása nagyon. De van amit el kell neki mondani hónapok óta minden egyes nap és csak azért is.. Ha nem ugyanazt a 2 ételt adom neki amit imád, akkor is vagy eszik vagy nem, csoda, hogy nem halt még éhen. Oviban állítólag mindent megeszik... viszont nem alszik. Novemberben kezdte az ovit mert akkor lett stabilan szobatiszta, szeptemberben volt 3 éves. Nem igazán szívleli, ha a férjemmel beszélünk. Simán mindig akkor kapja el a mesélhetnék, ha váltanánk 2 szót. Ha csendben vagyunk abbahagyja, ha újra beszélni kezdünk, folytatja. Dacol elég sokat, nem akar fürödni, aztán kiszállni, meg igazából soha semmit nem akar, ami éppen napirendi program. Légyszi nyugtassatok meg, hogy ezek a dolgok beleférnek (még) a normálisba!
2019. ápr. 6. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Abszolút belefér. A beszéd teljesen jellemző. Kicsit próbáljátok mondani hogy maradj csendben de aztán kapjon szót.


A vinnyogás más, azzal sokat nem tudtok tenni majd változik. kicsi fiam tudta előadni a nagy halált. Ha összedőlt a torony mondjuk, akkor soha többé nem lehet visszaépíteni, soha többé .....soha....meg soha...

Kellet jópár ev míg elhitte nincs világvége és felesleges vinnyogni. De mindig segítettem neki, tamogattam mert úgy gondoltam neki sem lehet könnyű, minden szíre szóra elkapja a búbánat. Persze volt hogy elszakadg a cérna, kiabáltam és mondtam hogy itt a vége vagy abbahagyod vagy...meg megfigyeltem ha fáradt volt akkor nagyon tudott vinnyogni. Olyankor mkndtam irány az ágy, aludj egyet. Figyeld meg nem e fárad túl.


Sok gyerknek probléma ez hogy sste feküdni kell, reggel meg kelni, be kell szállni aztán ki kell szállni le kell menni jatszótérre haza kell jönni.

Az én fiaim már nagyok, szoktam mondani hogy bezzeg más gyerekek szót fogadnak, nincs velük gond, minden anyuka dicséri a gyerekét, csak ti...Azt mondta anya, a többi gyerek ugyanilyen, csak a szüleik hazudnak. Mond te is azt hogy mi aztán földre pottyant angyalok vagyunk. És 7kor fekszünk reggel ötkor kelünk. Ezt a részét szerintem én is elcsesztem. Nem hiszem hogy mindig az a problema amit épp csinalni kell.

2019. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 9abor válasza:
64%
hmm... nem tudnálak megerősíteni arról, hogy nem férne bele a normálisba szerintem. Azt hiszem, az a "normális" a gyermekeddel kapcsolatban, amit te normálisnak gondolsz. Természetesen, ha te itt és most úgy gondolod, hogy talán lenne néhány dolog, amit ha másként csinálnál talán a gyermeked előnyét élvezné, akkor megteheted bármikor, de talán a legjobb még ma elkezdeni a változtatást. De természetesen, ha te úgy gondolod, hogy minden ok, akkor minden ok. Amennyire én gondolom, az étel visszautasítása és a "vinnyogás" esetleg felhívhatná a figyelmed, hogy talán mégis érdemes lenne néhány dolgot változtatni, ... csak próbaképpen, ami még mindnyájatoknak elfogadható. :-)
2019. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen,teljesen ilyen a 3 éves kisfiam, bár nála ilyen periódusokba jön ez, vannak rosszabb hetek meg jobb hetek.

Ő nem ovis.

Sokat önállósodott de nagyon anyás.

Ha valamit kérek ha van kedve megcsinálja ha nincs nem.

Ha kérem hogy ne csináld ezt de csinálom, de ne csináld,de csinálom..

Válogatós ő is nagyon, ha nem szószos az étel hanem mondjuk sima sült hús/rántott/grillezett akkor nem eszi meg.

Ő is folyton a szavunkba vág ha beszélgetünk, ha megmondjuk nem illik a másik szavába vágni,várja meg míg befejezzük akkor hisztizik.

Fürdés mostanában nagyon könnyű, mert múltkor óriási balhé volt hogy nem akar fürödni,erőszakkal kellett elvinnünk, utána nem nézhetett mesét, azóta megy mint a kisangyal.

De ha el kell indulnunk valahova mindig harc van hogy ő nem akar, pedig mindig megbeszéljük hogy épp mit fogunk aznap csinálni.

Boltba kegyetlen türelmetlen tud lenni, mikor megyünk már,elszalad előlünk, végigsúrolja a kezét az árukon úgy kell résen lennem, bevásárlókocsiba nem akar megmaradni.. máskor meg tök ügyesen,türelmesen vásárolunk.

Én is nevelem,remélem jól,próbálok következetes is lenni mindig, de ez ilyen korszak, erős akaratuk van.

2019. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Evéssel mondjuk biztos eltoltam. Nyárig tej-tojásallergiás volt, nyár elején a tojást, nyár végén a tejet kezdtük visszaterhelni, sikeresen. Vérvétel negatív. Ott nagyon elszaladt a ló az édességgel kapcsolatban. Örültünk, hogy végre megehet akármit. Korábban nagyon sajnáltuk, mert olyat se kaphatott, ami nyomokban tartalmazhat. Így alig vehettünk valamit a boltban. De egy ideje vissza sikerült fogni, az válogatóssága viszont nem javul. Képes lenne minden egyes nap kenőmájas kenyeret enni vacsorára. Van mikor annyira belelendül a hisztériába, hogy tényleg nem eszik egy falatot sem.

A fáradtság biztosan benne van. Tavaly aludt minden egyes nap ebéd után itthon, január óta bent marad 3-ig az oviban, ott meg nagyon ritkán alszik el, kb heti 1x. Este elég hamar ki is dől, hétköznap fél 8 fele már alszik, hétvégén se bírja 8-nál tovább hiába alszik itthon ebéd után. Én dolgozom január óta, nem tudom elhozni alvásra az oviból.

De hétvégén még nyafisabb, mint egy átlagos hétköznap. Sokszor segit, ha azt mondom tudom elfáradtál bújj ide kicsit, de utána is folytatja ahol abbahagyta.

2019. ápr. 6. 20:42
 5/21 A kérdező kommentje:
#3: az elindulásról nem is írtam semmit, főleg ha oviba megyünk, borzasztó. De hétvégén is nyafog hogy játszótér, ennek ellenére az öltözéssel dacol, akkor már nem akar menni sehova. Érdekes, akkor csendben eljátszik, ha készülni kéne.
2019. ápr. 6. 20:45
 6/21 anonim ***** válasza:
A vinnyogáson nagyot nevettem, de csak kínomban, az én fiam is ilyen, kb mióta megszületett sír-üvölt-vinnyog-nyafog, ha meg éppen szépen beszél nem áll be a szája és tuti hogy ellenkezik. Játszótéren vagy ahol jól érzi magát nincs gond, de itthon nem lehet vele bírni, ez már 2 hónaposan is így volt. 3 éves. Egy évig én is csodálkoztam hogy nem halt éhen, ez egyszercsak hirtelen helyrejött, most eszik. Mellette se lehet két szót váltani. Szóval minden kb ahogy leírod, én is gondolkodtam már hogy ez normàlis-e, de szerintem vannak ilyen gyerekek.
2019. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nagyon elakadsz, érdemes az óvoda pszichológus (vagy ha nincs akkor helyi nev.tan. -mindkettő ingenes) segitségét kérned, ő tud nektek tanácsokat adni nevelési kérdésekben. Valószínűleg csak következetesebb hozzáállás, határozottabb szereposztásra van szüksége a gyermeketeknek, esetleg több figyelemre, de ehhez bövebb beszélgetésre van szükség.
2019. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
4 éves unokhúgom ugyanez, plusz még “majmolja” a tesóját meg a fiamat, akik másfél évesek.
2019. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk ha első perctől következetesen nevelted volna, akkor most nem a gyakorin vinnyognál te is!


Ez az igazság, bocsi.

2019. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Jézus..Már ne haragudj,de ez egy horror számomra,még olvasni is. 4,5 évesem van,de soha nem tapasztaltam ilyeneket nála. De igaz, első perctől ismerte a határozott nem-et,megfogtam a kezést stb és esélye sem volt elkezdeni sem az ilyeneket. Soha nem engedtem,hogy csakis ő legyen a középpontban,a türelem és a sorom kivárása alapkövetelmény volt mindig is. KAjában vannak most is periódusai,amikor rááll valamire,de sosem volt,hogy csak 1-2 dolgot egyen. Mai napig 2-4 órát alszik du és 9-et éjjel. Hiszti soha nem volt,meg vinnyogás. Illetve,de amikor először látott ilyet oviban és hazahozta. Nem is tartott 2másodpercnél tovább. Nagyon értelmes volt már picinek is és minidg el tudtam neki magyarázni,hogymi az,amit nem szeretnék látni-hallani. Ha baj van mondja meg,próbálja körülírni,mutassa meg. Szerencsére ezeket kőkeményen betartatják az oviban is. Persze ha azt mondom,a hallgatóság egyik fele azt hiszi, terrorizálom és simán nem mer, a másik fele pedig,hogy kocsonya gyerek és "nincs benne élet". Hát,egyik sem nyert, csupán merek határozott lenni és nem szimpatizálok a laissez fair elvvel. Emellett mindig meghallgatom,sőt állandóan kérdezem,ezzel is elejét véve a ""hisztinek"" . Egyenrangúnak veszem,ezt tudja is,de azt is,hogy ő még gyerek és vannak gyerek dolgok,amiket a felnőtt irányít.
2019. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!