Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Párom már már betegesen...

Párom már már betegesen szereti az előző házasságából született gyermekét. Ha nincs itt velünk, nem "hajlandó " jól érezni magát. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A gyerek 5 éves,kislány. 2 éve váltak el a gyerek anyjával. Mi egy éve élünk és vagyunk együtt. Borsos tartás díjat fizet, rengeteget van nálunk a kislány . Külön városban élünk, de képes rengeteget autózni, hogy hozza vigye. Kirándulások, játszóház, nyaralások, és mindent megkap, mindent megépít és megcsinál neki, amit kiejt a száján. Sokszor vele alszik, ha beteg, reggeltől estig játszanak. Ha mégs úgy alakul, hogy a munkánk miatt nem tudja elhozni egy hétig, akkor letargiában van, és videó üzenteznek. A gyerek nem eszik egyedül, kanállal, csak apa öléből, és etetni kell. Pisi, kaki nem megy apa nélkül, és egy ajtót sem nyit ki önállóan. Ha elmegyünk kettesben valahová, látni a szemében a hiányt, és hogy nem tudja magát jól érezni velem, egy nővel. Nincs nevetés, felhőtlen boldogság. A telefonjában egy kép sincs rólam, a gyerekről millió. Már lassan azt érzem, a gyerekbe szerelmes helyettem... és ha lenne közös babánk? Mi le lennénk tojva?

2019. ápr. 11. 15:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%

Aki azt írta, hogy ilyen szintü rajongás a gyerekéért normális, annak gondolom nincsen saját gyereke, mert akkor tudná, hogy mi a normális gyerekszeretet, és mi a rátelepedés között a külömbség.


Bizony kérdezö jól látod, a párodnak ez már egy majom szeretet. Erröl persze a gyerek nem tehet, lehet a gyerek anyja is ezért hagyta el.


Azzal semmi baj nincsen, ha még ott a gyerek esetleg nagyon komolyan a gyerek figyelmében van, de az a része beteges, ha nincs ott a gyerek akkor nem tudja magát jólérezni.

2019. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
91%

AZ én férjem is imádja a gyerekeinket, de határozottan nem tűnik boldogtalannak akkor, ha néha kettesben tudunk lenni. Tudom, hogy más a szituáció, de akkor is azt mondom, hogy ha a férjemnek egyetlen képe sem lenne rólam, ezzel szemben a gyerekeinkről millió, az nem lenne normális. És fordítva sem, ha nekem csak és kizárólag a gyerekeim léteznének, és a férjemmel kettesben nem lennék boldog.


És nem, egy kicsit sem normális, hogy egy 5 éves a WC mellé kakil, nem is tudom, hogy csinálhatja pontosan. Az viszont beleférhet, hogy az apjának etetni kell, stb. abban az értelemben, hogy a hiány miatt extra sok törődést, kényeztetést igényel.


Azt nem tudom megítélni, hogy az apa-lánya viszony mennyire normális (szerintem valószínűleg az, ami nem zárja ki, hogy egyébként vannak problémák a kislánynál), de az 100%, hogy Neked még ma ki kellene dobnod ezt a férfit. Az ugyanis biztosan nem normális, hogy a kislánya nélkül nem érzi jól magát veled.

2019. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj,amig nem késő!
2019. ápr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
64%
A férjem kislánya velünk él, de azért amíg ideáig eljutottunk, nálunk is voltak keserűséggel átitatott napok, amikor nem volt velünk a gyerek. Olyankor nem lehetett annyira örülni az életnek. Olynkor egy kicsit szomorúnak kellett lenni mindig. És tudtam, hogy ez nem egészséges, de tudomásul vettem, hogy a férjem sérült a válás során, nem lehet ráparancsolni, hogy azonnal gyógyulj meg. Viszont sokat beszélgettünk, és évről évre jobb lett a helyzet, kb. 2-3 év kellett, hogy minden jó legyen. Közös gyerekünk is van, de nehogy azt hidd, hogy az majd felülírja a nagyobbikkal szerzett fájdalmait. Helyet kell találni mindenkinek, nem felülírni a szerepeket. Ha nem velünk élne most a nevelt lányom, sokkal nehezebb lenne. Nekem is, mert piszok nehéz úgy kötődni egy gyerekhez, hogy néha azt kapod az arcodba a világtól hogy nem vagy senkije, kötődés nélkül viszont családot integrálni nehéz. Biztos, hogy pszichológus segítségét kértük volna, ha másképp alakul. De így is járok tanácsadásra. Nektek ajánlom a Mozaikcsalád Alapítvány találkozóit, és a Mozaik a családom c. könyvüket. Sok sikert!
2019. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
71%
Èn azt gondolom, hogy a pàrod mèg nem dolgozta fel, hogy elvàlt es kulon kell èlnie a lànyàtol, akar egy napot is. Fèl, hogy ha nincs vele a kislany akkor majd nem fog hozza annyira kotodni es kevesbe fogja szeretni, mint az anyjat. Biztosan szeret teged is, de most ez egy friss problema az eleteben amit mèg egyenlore nem tud feldolgozni. Probalj vele beszelni errol. Nem ordogtol valo dolog ilyen jo apanak lenni. Donthetsz hogy tars leszel ebben vagy kihàtràlsz a kapcsolatbol. Probald a kislanyt elfogadni, hisz a szerelmed gyereke. Es probald a parodnak is jobban kimutatni, hogy szereted . Hatha majd raeszmel hogy teged is mennyire szeret.
2019. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy kicsit túltolja, de válás után szerintem ez belefer. Viszont SZERINTEM beléd nem szerelmes. A leírtak alapján látom ezt... lehet, hogy most senkit sem tudna szeretni a gyerekén kívül. Beszélj vele mindenképp....
2019. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Azt mondja, egyformán szeret, és egyformán fontosak vagyunk az életében. Csak én úgy mint barátnő,a kislány pedig mint egy gyerek. A tettek mást mutatnak sajnos.
2019. ápr. 22. 20:40
 28/30 A kérdező kommentje:
Szerintem el kellene hagynom őt. Tegnap annyira összevesztünk ezek miatt, hogy ki akart dobni, de erőltettem, hogy még adjunk egy utolsó utáni esélyt. Már pofozott is fel a gyerek miatt, ha az szóba került.
2019. ápr. 22. 20:41
 29/30 anonim ***** válasza:
Pofozott fel? Hat ne haragudj de mi volt erre az ok?
2019. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Felpofozott? Tök mindegy, hogy miért, ne gondolkozz a továbbiakon. CSak egy jó döntés van, azonnal küldd el a jó fenébe. Semmilyen válás utáni meg gyerekhiány miatt érzett fájdalom nem jogosítja fel a pofonokra.
2019. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!