Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szóljak bele, hogy ne...

Hogy szóljak bele, hogy ne támadásnak, kioktatásnak vegyék?

Figyelt kérdés

Rokonokról van szó, sajnos elég közelről látom a problémákat náluk. A kislány 8 éves,a szülők 40-45 között. Én fiatal vagyok (20), nincs gyerekem, de már nekem fáj sokszor, mennyire buták/korlátoltak.


A kislány mindig nehezebben kezelhető volt otthon, az oviban aztán ez megszűnt. Alapból későn kezdett el beszélni (2 és fél évesen), aztán oviba került, ott pedig egyáltalán nem szólalt meg. Mondták az óvónők, hogyha leültetnék reggel egy székre, a gyerek délutánig fel sem állna onnan, olyan volt, mint aki nagyon zavart. De otthon meg tombolt, pörgött, ordítozott, ezért a szülei legyintettek, hogy "nincs semmi baja". Most iskolás, nagyon nehezen tanul (a nagyszülők ülnek le vele, de minden délután, este sírás, hiszti lesz a vége, sokszor remeg a gyerek az idegtől, dobál mindent, ha éppen nem tud valamit). A szülők sehová nem viszik, nincsenek programjaik, mondván, hogy nincs pénzük és minden milyen drága... Közben rám, vagy anyukámra folyamatosan "tukmálják" a gyereket, de már a pofátlan módon. Mi meg ugye nem szívesen visszük bárhová, mert nem tud viselkedni.


Apuka semmit nem csinál otthon, ül fejhallgatóval a gép előtt, szinte soha nem láttam mást csinálni. Anyuka meg panaszkodik, hogy a gyerekkel nem lehet bírni, nem lehet tanulni sem vele. Egyáltalán nem türelmes, ha pl az olvasást gyakorolják, és félreolvas egy szót/betűt, azonnal ordít vele, de olyan hangon, hogy az borzalom. Mint írtam, nekem nincs gyerekem, de a legjobb barátnőmnek van egy 5 éves kislánya. Fényévekkel többet tud már most, ovisként, mint az említett rokon kislány. Lehet vele beszélgetni, értelmesen válaszol. Mondókákat, verseket mond fejből, tud olvasni, múltkor éppen az órát magyarázták neki, mert az érdekelte.


Már a szülőknek az iskolában is jelezték, hogy valami gond van, menjenek el a kislánnyal pszichológushoz. De az anyja nem viszi, mondván, hogy a gyerek nem akar menni... Kérdeztem, hogy tudja-e egyáltalán mi az, mire azt mondta, hogy nem, de nem fog menni.


2019. ápr. 12. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Sehogy, törődj a magad dolgával és ne a felnőttekével.
2019. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
sehogy
2019. ápr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valamennyire az én dolgom is, mert

1. mint írtam, a kislányt folyamatosan rám akarják bízni

2. a nagyszüleimnél élnek, ők pedig nekem panaszkodnak folyamatosan.


Vagy szerintetek teljesen normális, hogy egy 8 éves gyerek naponta 5-6 hisztirohamot kap, a földön fetrengve ordít, vagy éppen remeg az idegtől? Vagy olyanokat mondd, hogy "takarodj innen a k--va anyádba, vagy szétverlek"? Bezzeg ha a szülők írtak volna ki kérdést, akkor gondolom ők lennének porondon. :)


Tényleg segíteni szeretnék, mert ez a helyzet senkinek sem jó, legfőképpen a gyereknek nem.

2019. ápr. 12. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Bírom az ilyet, mikor megmondják, hogy semmi közöd hozzá akkor azzal vágsz vissza, hogy "miért, szerintetek normális?". Nyilván nem az, de attól még semmi közöd hozzá.

Ha nem tetszik a viselkedése akkor ne vigyázz rá, mást nem tudsz tenni.

2019. ápr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem, ez nem a te dolgod.
2019. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Szomszéd gyerek durván 5-6 éves.. még most sem tud normálisan beszélni.. egyszerűen nem tudja kiejteni a szavakat. (Logopédushoz kéne járjon) Teljesen úgy viselkedik, mint aki 2 éves lenne. Egész nap ordibál, alig jár oviba, fogalmazni is a kortársaitól nagyon elmaradottan tud. Nem tudja, hogy mit lehet és mit nem.


Egyáltalán nem törődnek vele, egy söpredék lesz, mint az anyja és apja.


Mit tehetek? Semmit. :D A gyámügy leszarja, van nekik is elég bajuk, mint putris romákkal" vitázni.


Megoldás: Megmondod a szülőknek, hogy mindenki unja. Úgyis te leszel a hibás, ennyi a lényeg.

Ha pedig nem akarsz velük összeveszni, akkor megtanulod elengedni.

2019. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Sajnálom, hogy a válaszolók ilyen korlátoltak. Egy ember segítséget kér és a legegyszerübbet mondják neki. Pedig egy gyerekért aggodik, és bizony tehet a kérdezö is ezek ellen.


Elöször is nekem is van unokaöcsém és unokahugom akik az anyjukkal meg apjukkal egy vadállatok, de nálam akár 3 hetet is elnyaralnak. Mikor kicsik voltak is simán vittem öket mindenhova. Közben született saját gyerekem, de pár éve megint jönnek velem mindenhova, és soha nincsen panaszom rájuk, mert ha valami nem tetszik akkor szolok a gyereknek érte...


Kérdezö, igen is foglakozzál vele. Egyébként a gyereknek az is nagy dolog, ha már a háztartásba bele vonják, de normális modon. Pl sütni akarsz sütit, akkor gondolj bele, hogy a gyerek még sokmindent egyedül nem tud, de sokmindent megtud csinálni. Persze lassan fog menni, és minden sokkal koszosabb lesz mint ha csak te csinálnád, de a gyerek örömmel fog segíteni.


Leülni veletanulni te is tudsz.

2019. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadóba kéne vinni a kislányt első körben, de oda kizárólag a szülő viheti. Nem hiszek benne, hogy bármiben tudnál segíteni. Max. úgy, ha magadhoz vennéd és te nevelnéd, ami nyilván nonszensz. Ha a szülő nem látja a problémát, akkor nem lép, pedig csak ő léphet. akinek joga és kötelessége a szülők figyelmét a problémára, az az osztályfőnök.
2019. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!