Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, mert fiaim...

Rossz anya vagyok, mert fiaim egyedül alszanak el?

Figyelt kérdés
Fiaim 1,5 és 3 évesek. A nagy már régen a kicsi 1 hónapja van külön tőlünk. Este fürdés, mese és alvás nélkülem. Egyik anyuka ismerősöm szerint ez nem normális. Az Ő kétéves kislánya lábmasszírozás közben alszik el az Ő ágyukban. Rosszul esett, hogy rossza anyának tart, még ha nem is mondta ki nyíltan. Az én fiaim végig alusszák az éjszakát, Ők viszont állandóan éjszakáznak.
2011. szept. 30. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Én kezdek hidegrázást kapni ezektől a "Rossz anya vagyok?" kérdésektől. Nyilván te is tudod, hogy nem vagy az.


Ha az enyém egyedül aludna el, a hátsóm a földhöz verném örömömben. :) Mellette kell feküdnöm amig el nem alszik. :( És már 3 éves.

2011. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk pont fordított helyzet van.:) Rám néznek furán az anyukák, hogy én "altatom" a gyereket. Nálun is fürdés, mese nézés, aztán olvasás (saját ágyábna és szobájában), majd villanyoltás után összebújva elalszunk. Ha elaludt, akkor én is megyek a saját ágyamba aludni. Éjszakákat általában átalussza. Néha van egy-egy ébredés rossz álom miatt, de nem túl gyakori.

Az hogy nálatok ez lett kialakítva, az nem vall arra, hogy rossz anya lennél. Nálatok így vált be, nálunk meg úgy.

Egyébként én is rá tudnám szoktatni az egyedül alvásra, meg valószínűleg, ha lesz kistesó, akkor rá is kell, de mostanában, hogy dolgozok, ő meg oviba jár, kell nekünk az kis összebújás:)

2011. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy vagy rossz anya! Szerintem jól csinálod.

Ő viszont nem tudom, mit tesz majd, ha megelégeli a masszírozósdit...ne érdekeljen a véleménye. Az az ő élete, ez meg a tiéd. És bevált.

2011. szept. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Jajj, dehogy vagy rossz anya! Napközben biztosan játszol, foglalkozol velük, az esti odafekvés nem törvény. Egyébként a szülővel sokáig együtt alvás szerintem nagyobb hiba.


Szerintem nem ezen múlik a jó anyaság, és a fiúkat egy kicsit egyébként is másképp kell nevelni mint a kislányokat. Hogy igazi srácok legyenek!


Ne töpreng ilyeneken, egyébként nagyon tapintatlan volt az ismerősöd, mert általában a gyereknevelés mindenkinek a gyenge pontja, hisz mindenki a legjobban akarja csinálni, (Majdnem mindenki!) éppen ezért bántó az ilyen kritika.

2011. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
elsővel teljesen egyetérek. nyilván logikus, hogy ha nem sír utánad, miért ne alhatna el egyedül. és ezt nyilván te is átgondoltad. azt várod, hogy fényezzünk? amúgy is: létezik olyan ember, aki szerint az anyák "jó anya" és "rossza anya" kategóriába sorolhatók?
2011. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
nem vagy rossz anya.az en 4 hónaposom is igy alszik el.fürdés simi puszi...alvás.jobb ha ezt szokja meg.könnyebben el tud aludni.5 perc múlva alszik is mivel nem tartsa magát ébren mese bujás miatt.
2011. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ahány ház, annyi szokás.

Ő rossz anyának gondol téged, mert az ő szemében elhanyagolás, hogy egyedül alszanak a gyerekeid, ellenben te azt gondolod, hogy ők tiszta idióták, elkényeztetik a gyereküket, meg még éjszakáznak is miatta, nem tudnak tőle házaséletet élni, atya úr isten, milyen szülő az ilyen, stb...

Nem kell más dolgával foglalkozni, ennyi.

2011. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Rossz? Nem! Tokeletes! Ez a normalis. En fiam is mindig egyedul aludt el a szobajaban, 2 eves kortol, de ajtaja mindig nyitva volt. Nagyon szeencsesek vagyunk, es jo dologra szoktattuk gyerekeinket.
2011. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
ja csak azt felejtitek el, hogy a gyerekek sem egyformák. nem biztos, hogy a másik szülő gyereke elaludt volna nálad egyedül, még ha oly "tökéletes anya" is vagy.
2011. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
szerintem is ez a normális. nálunk soha nem volt nagy ágyban elalvás, az első naptól külön szobában a kiságyukban aludtak a gyerekek, este is és napközben is. soha nem volt ebből probléma.
2011. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!