Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran idegesítenek...

Milyen gyakran idegesítenek fel a gyerekeid, mit teszel ellene olyankor?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 18. 20:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"4 és 6 évesek. NEM szoktak idegesíteni. Ha fáradt vagyok, vagy ők fáradtak, akkor is tudom kezelni a helyzetet, én nem kiabáltam még velük, és nem is szeretnék a jövőben sem. Meg is lepődnek rendesen, amikor pl a játszótéren egy őrjöngést látunk az anya részéről."


Persze mert te vagy a mintaanya, akinek a gyerekei nonstop szót fogadnak. Kiakadni, vagy megemelni a hangodat nem ördögtől való, néha szükseges.


"Az enyémek is elevenek, (a kicsi főleg), heti szinten nálunk vannak egy délutánt nővérem ugyanennyi idős gyerekei, én is dolgozom, egyedül vagyok velük sokat, nekem is van háztartásom és még hobbim is. Mégsem akarok olyan anya lenni, akire majd úgy emlékeznek, hogy minden hülyeségért kiakadt vagy ami még rosszabb megütött (akár fenékre)."


Én sem akadok ki minden hülyeségen, mesébe illő türelmem van, de tényleg, ám ugye a gyerekek szeretik a határokat feszegetni. Ennek ellenére nem fenekelem el, vagy verem agyon, szimplán raszolok, vagy mondom, megemelem a hangom, hogy vegye eszre magat, ami nem egyenlo a kiabalassal.


"Ők gyerekek, én felnőtt vagyok. Ez alapján nem hibáztatom őket, legfeljebb magamat, bizonyos helyzetekben."


Igen, ők gyerekek, ha hibáznak akkor nem a szülő a hibás, mert elrontott valamit, vagy mert épp alkalmi süketet jatszik. Persze én sem hibaztatom, de nem kezdek a magam hibaztatasaba sem.


"De persze ha ez bárkit megnyugtat ismerek olyan anyát, aki félóránként kiakad és rácsap a gyerekre. Gratulálni tudok csak hozzá..."


Igen vannak ilyen anyák. Nem egy ilyet ismerek. Én 1x vágtam a gyerek fenekére reflexből, azota sem bántottam. Fegyelmeztem, szankciók voltak, de verés nem. Persze nem fel orankent akadok ki, van, amikor csak 4 orankent 1x, van, amikor egy hetig egyaltalan nem, sot volt olyan, amikor huzamosabb ideig semmire.


Persze ez nem szwgyellni valo. A gyerekek nagyon ugyesen megtalaljak anya es apa turesenek hatarat, es nem szegyen, ha neha kiakadunk. De ettol meg nem seretjuk kevesbe a gyerekeinket.

2019. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!