Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel motiválod a gyerekeid...

Mivel motiválod a gyerekeid reggel, hogy időben elkészüljenek és/vagy felkeljenek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

4 gyereket indítok suliba minden reggel. Nálunk a kulcs az, hogy én már a gyerekek előtt felkelek, elkészülök teljesen és számukra is előkészítem a terepet (reggelit csinálok, tízórait csomagolok), tehát amikor felkelnek, nekik már csak fel kell öltözni (a ruhákat este kikészítjük, iskolatáska tartalmát ellenőrizzük), reggelizni, fogat mosni, és indulhatunk is.


Az ébresztés pedig konkrétan úgy zajlik, hogy negyed 7 körül elkezdek "zajongani" (pakolászok a konyhában, szól a rádió), így ettől felébrednek, fél 7-kor pedig bemegyek szólni, hogy ébresztő van.


Így egész gördülékenyek a reggeleink. :)

2016. jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még picik 2 és 3 évesek, a nagyot visszük oviba reggel. A felkeléssel nincs gond, viszont mire ők felkelnek én igyekszem már útra készen lenni (az ő ruháikat, ovis cuccot este kikészítem). Motiválni délutáni programmal szoktam, ilyenkor többször elmondom, hogy most elmegyünk oviba és délután ez és az lesz. Persze belemerülnének a játékba, de ha már öltözésről van szó, ami az előszobában zajlik, minden ajtót becsukok körülöttünk hogy ne legyen visszaút..:-) A meginduláshoz az útközbeni éneklés segit.
2016. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ilyen kicsik, 12 és 7 évesek.

De sokat segít, hogy nem engedek az időben lefekvésből, pedig a kiskamasz már sokszor lázad ellene. Ráadásul ő másik városban tanul, tényleg korán kel (6 előtt), busszal megy, úgyhogy pontosnak is kell lenni.


Az nálunk is úgy van, hogy előbb kelek, mint ők, kicsit felébredek én is: iszok egy kávét, belenézek a hírekbe, felöltözök.

Így sokkal frissebb és nyugodtabb vagyok, mire őket keltem, és jobban kezelem a hisztiket.


Előbb felkel a nagy, mire ő indul, akkor keltem a kislányt. Amíg ők öltöznek, addig készítem a reggelit, ők már szeretnek beleszólni, mit ennének, vagy mit akarnak felvenni.

Mivel nem egyszerre kelnek, így a reggel mindig csak és kizárólag az egyikükkel kell foglalkoznom, minden figyelem az övé. Szerintem élvezik. :)

2016. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Közel két éves. Neki elég mondani reggel, hogy ma bölcsődébe megy, azonnal felélénkül. Tápszert kap reggel (leginkább azért, hogy folyadék kerüljön bele), aztán a reggelit már a bölcsődében eszi.

Próbál már egyedül öltözni, hogy minél hamarabb kész legyen.


Azt szegény még nem érti, hogy ha az apja kimegy az ajtón (ma ezért, hogy letakarítsa a havat a kocsiról), az nem jelenti azt, hogy nélküle ment bölcsőbe. :)

2016. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egyik legfontosabb hogy időben lefeküdjenek. Nálunk max fél 9-kor ágyban vannak, és így tudnak 10 órát aludni, de legtöbbször már fél 7-nél előbb maguktól felkelnek. Kell a 10 óra alvás, 4 és 7 évesek. De minden gyereknek más lehet az alvásigénye.

( Egyszer azt olvastam egy nagyon jó könyvben, hogy akkor aludt eleget a gyerek, ha magától felébred és felkel. Viszont 6 éves korig nagyon ajánlják a napi 11 óra alvást, beleszámítva a délutánit is.)

Szóval így bőven marad idő arra is ha kicsit még "játszani", viccelődni, kényelmeskedni akarnak. A ruhát mi is előző este előkészítjük, és én is legalább fél órával előbb felkelek hogy elkészüljek mire velük kell foglalkozni.

2016. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

6-kor bekapcsolom az m2-n a mesét. Ilyenkor ébred az egész család. Kakaó, öltözés, fogmosás. A legnagyobb fél 7-kor, a többiek negyed nyolckor indulnak itthonról.

3 iskolásom van. Ebből kettő busszal megy, így muszáj felkelni, időben elindulni.

2016. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Mivel motiválom? :) Ez jó, már a felkeltéshez is motivációs tréning kell? Fölcirógatom, megvárom amíg picit magához tér, képbe helyezem, pl. megyünk oviba, várnak a barátnők, ma foci lesz / kori lesz stb., kicipelem pisilni, a wc-ből átkóvályog a nappaliba, megkapja a vizes kulacsát meg a kekszét, azzal eldarvadozik még pár percet, lassan elkezd beszélni, az már jó jel :) utána fogmosás stb.
2016. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyok ébresztö órára kelnek lányomat én keltem miután fiuk is felkeltek gyorsan felöltözünk és indulunk .
2016. jan. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!