Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év körüli kislányod mennyire...

4 év körüli kislányod mennyire szeszélyes?

Figyelt kérdés

Kislányom 4,5 éves és nemigazán van összehasonlítási alapom, mert az ovis csoportjában csak ketten vannak kicsik, a többi hasonló korú pedig kisfiú.


Kislányom alapból egy kis tündér, kedves, empatikus, óvónők szerint is egy nagyon jólelkű kislány. Bújós, szeretetteljes, egy fa-arckifejezésemből is érti, hogy most nincs jó kedvem és már jön is felvidítani.


A másik oldalon viszont meg tud lepni a kis jeleneteivel. Pl.az öltözködéssel szinte minden nap küzdünk, nem mindegy mit vesz fel, ha választott, az se jó, szúrja, szorítja, idegesíti, segítsek, de ha odamegyek, az se jó. Felkeléstől indulásig megy a nyűglődés valamin.

Fésülködést 5 másodperc alatt el kell intéznem, mert eddig tart a toleranciája. Csak kb 1 cm-t volt eddigi 4 év alatt vágva a haja, de így sem ér a válláig sem (hátul a nyakánál ott pár tincs már hosszabb), viszont göndör-hullámos, de az az összevissza hullámos.

Csatot, hajgumit, hajpántot csak évente 2x tűr meg a hajában, azt is kiszedi 10 percen belül.


Összeadva a ruházkodási mizériáját a rendezetlen hatást keltő frizurájával, úgy néz ki amikor megérkezünk az oviba, mintha valamelyik menekült-szállóhelyről érkeztünk volna.:)


Néha elkapja a hév és választ magának csini ruhákat (szereti a pörgős szoknyákat), de elképesztő kombinációkat talál ki utána hozzájuk. Hajbavalót is ő választ magának, vagy ha én látok valamit és megveszem neki, nagyon tetszik neki - mégsem engedi hogy rendezzem a haját.


Más dolgokban is bepróbálkozik néha, de már megérti, hogy mi az amiben nem engedek.

Na még az orrfújás ilyen mizéria. Nem fújhatom neki, inkább elhasznál 3-at is, csak utána jöhetek én esetleg a képbe.


Jó hosszú lettem, elnézést. Szóval a kérdésem, hogy mennyire jellemző 4 éves kislányokra ez a fajta makacsság, szeszélyesség, ha egyébként alapból (mondjuk a nap 80%-ban:) meg kezelhetőek, szelídek?

Kislanyomról még annyit, hogy későn kezdett el beszélni, 3 évesen még csak szavakat mondott, és még most sem tiszta minden hangja, idegenek nem értik minden szavát.

Talán ezért is, nem tudom, de olyan babásnak látom sokszor. Nem az értelmi szintje miatt, mert okos kislány, számol, memóriakártyázik, társasban követi a szabályokat és egyre ügyesebben rajzol is.

Csak úgy összességében az időnkénti hisztik miatt olyan mintha újra 2 éves lenne.:D

Kiváncsi vagyok más 4 évesek milyenek.:)


2019. ápr. 23. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

2 hónap múlva lesz 4 éves a lányom. Totál ilyen. Bár az enyém ráadás képpen hogy is mondjam.... szereti ha a saját tempójában közeledhez bárkihez. Szóval őt nem lehet úgy idegenek közé betenni h egyből körül zsongják őt. Hagyni kell még ő nyit más felé.

A haja neki is alig nől 😕

Ő 2,5 évesen kezdett szavakat mondani, de fél év alatt már mondatokban beszélt.

Nálunk is hiszti van ha mást akar felvenni. Hajgumi csatt, csak ritkán.

És borszaztóan makacs, akaratos gyerek, amit keményen kordában kell tartani (nálam a nem az nem, ott nincs kompromisszum)

Szóval ne aggódj. Szetintem sok 4 éves ilyen 😊

2019. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De örülök hogy írtál.:)

Akkor csak türelem, türelem.:)

2019. ápr. 23. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem lesz hasznos a válaszom, ami tulajdonképpen egy kérdés. :)

És mit lehet tenni, ha egy ilyen 4 éves a párom gyereke, és nem tanította meg neki, hogy a nem az nem?

Én vagyok a nő.

Köszi, ha segítetek.

2019. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves előzőnek

és a kérdezőnek:


a kérdező teljesen átlagos esetről ír, ha valóban csak kíváncsiságból tetted fel a kérdést, megértem azt is, de nyilván sokan sokfélék, viszont ez egy tipikus óvodás kori megnyilvánulás, a "csajos vonatkozása" is jellegzetes. Ha szabad javasolni, hagyd őt kísérletezni avval, amivel nem okoz kárt se másnak, se önmagának. Hadd fújja egyedül az orrát, még ha ügyetlen is még. Az önállóságra nevelés nagyon fontos, ugyanakkor az is ,hogy "kéznél legyen" a kicsik számára a felnőtt, tehát ha segíteni kell neki, csak akkor segíts, de akkor tényleg. A ruhákat meg még a lányok se annyira szeretik kb 5 éves korig, ők még természetesek, a bőrük is elég érzékeny, az ovisok és bölcsisek többsége jobb szeret még pucéran lenni. A ruha hol azért zavarja őket, amikor zavarja, mert túl szorosnak érzik, vagy azért, mert műszálas. Vagy mert épp gyapjas/pamutból van.


Az előzőre:

az előző kérdése nagyon általános, így válaszolni se lehet rá konkrétan. A dackorszak max 3 és fél éves korig tart, abban már biztosan nincs benne a kérdéses gyermek, ennek ellenére a dackorszakban levőknek javasoltakkal lehet korrigálni a viselkedésén és az érzelmi világa kiegyensúlyozásán, linkelek egy választ, de egyébként az egyik legfőbb kulcs a következetesség, és a gyerekkel való ésszerű kompromisszumkészség, a felnőtt részéről:


[link]

2019. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszodat, igazán hasznos volt!
2019. ápr. 26. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!