Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves gyereketek mennyi...

Három éves gyereketek mennyi verset/mesét tud kívülről?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,az én lányom túl sokat. Még bölcsis,4 hónapja beszél, de már József Attila Altató című versét fújja kívülről végig. Az összes mesét,verset, Weöres Sándor:Bóbita című könyvének kb felét kívülről tudja.

Ez "normális"???


Vannak autisztikus tünetei kicsi korától,de nem gondolnám autistának. 99% hogy nem, 1% azért az igenhez megy...


Mit gondoltok? Anyukám óvónő,szerinte olyanok,mint a szivacs. De most is anyák napjára nagycsoportos szintű verset tanult meg. Ezt az egyet tanítottam neki.

Az összes többit az esti mesélések alatt tanulta meg!


2019. ápr. 28. 21:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

9 hónapos korától bölcsis a kozepso lányom, 15 mondokat, 5 télapó 5 anyaknapi dalocskat tud magabiztosan.


Mesét minden nap Hamupipőke és Csipkerózsika között választ ezeket szépen tudja mesélni a huganak.


Ezeket majdnem mindennap enekelgeti, meséli. Szerintem ez normális így.

2019. ápr. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%
Megszámolni sem tudom, pedig kislányomnak megkésett (volt) a beszéde. 3. szülinapján mondott először 3 szavas mondatot, s ennek fél éve. Ahogy beindult a beszéde, elkezdett ömleni belőle a felhalmozott tudás. Olyan szókincse van, hogy ámulunk.
2019. ápr. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Én 4 hónap után kicsit soknak tartottam,hogy mindent megtanul.


Így,hogy lebeg felette a dolog,hogy vagy van valami baja,vagy nem,már mindent màshogy értékel a szülő.

Remélem,hogy semmit nem állapítanak meg neki.


Köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 29. 06:51
 14/16 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a kislányom. Folyamatosan beszél. Minden este ugyanabból a könyvből választja ki a mondókás részt esti mesének. Kb. 20 mondóka van egymás után, ezt mindig sorban olvastam neki. Most született kistestvére. Egyik este szólt, hogy olvas a babának. Sorba, hibátlanul elmondta az összes mondókát. Ezeken kívül is sokat ismer, egész nap beszél, énekel. Szerintem ezzel nincs gond. Ebben a korban az is normális, ha csak pár dolgot mond, de ez is. Nem egyformán fejlődnek a gyerekek.
2019. ápr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen normális. Mindazt tudja egy ekkora gyerek, amit többször/sokszor hall.

Az enyém 3 évesen tudta az egész Öreg néne őzikéjét, a fél Vackort, Bartos Erika 2 verseskönyvének kb a 2/3-át, és még vagy 3 mondókáskönyvet. És mindezek mellett MINDENT, amit a bölcsiben hallott, amik nap mint nap elhangzottak a gondozónők szájából.


Ebből lesz normális, változatos szókincse majd.


(magjegyzem: most másodikos a gyerekem és továbbra is 2-3x ha hall valamit, fújja kívülről)

2019. ápr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
38%
19 hónapos fiam. Kb. szebben beszél, mint a két és fél évesek. Az összes gyerekdalt,mondókát, amit eddig hallott mondja. Simán megszámolja 1-10 így az autókat maga előtt... stb. Most essek kétségbe? Ne nevettess örülj neki. Mi soha nem erőszakoltuk rá a dolgokat, bár a védőnő ezzel jön... Csak sokat foglalkozunk vele és rengeteg minden érdekli. Én kb. már ki sem nyitom a szám, mert jönnek, hogy vagánykodom... De ha egyszer kérdezi hazudjak? 😢😀 Szóval nyugi semmi baja, csak okosabb az átlagnál. Sok dolognak betudható. Nálunk szerintem az is okozta, hogy később indult el (18hónaposan) inkább beszélt. Szóval tényleg nyugi lehet ennek ilyen olyan oka. A társai utol fogják érni, nem fog mindig kitűnni, max az iskolában, de az sem biztos. Minden gyerek más és az sem baj, ha 2,5 évesen beszél egy gyerek.
2019. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!