Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek hogy más szülő...

Engeditek hogy más szülő posztoljon képet a gyereketekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma jeleztem az oviban hogy nem szeretném ha a lányomról felkerülne a facebookra, mivel én nem teszek fel, és több ok miatt erre kérek mindig mást is. A zárt csoportban minden tartalom feltölthető, de nyilvánosan nem járulok hozzá. Hát mondanom sem kell nem arattam osztatlan sikert, lassan megkérnek hogy írassam máshova ha ez engem ennyire zavar.

Csak én látom ezt nem normális dolognak hogy ez bizonyos szülőknek ennyire fontos, és elengedhetetlen hogy 10 perces óvodai videókat tegyenek fel ami nem feltétlen minden gyerekről előnyös? Mindenhol ez megy? Csak mert akkor inkább ráhagyom, de egyébként meg oltári mód zavarnak a nyilvános posztok amiken ott virít a gyerekem a beleegyezésem nélkül.


2019. máj. 3. 23:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Es ha en szeretnek akkor is megkerdezem. En meg a jatszoteren sem csinalok a gyerekről ha éppen annyian vannak hogy benne lenne mas. Sztem nem korrekt, mivel az a sajat döntésem, hogy akarom e a gyetekemet a neten vagy sem es mas gyerske felől nem akarok donteni
2019. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem, de ugyanabba futok folyton, mint te. Lassan én leszek az ufó, amiért nem díjjazom a posztolgatást.
2019. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem nagyon kerülnek fel ilyen videók. Locsoláskor az egyik kislány anyukája megkérdezte, hogy feltöltheti-e, ahogy a fiunk meglocsolja a kislányát, megengedtem.

Nemrég például a saját ovis ballagásunk, farsangunk, anyák napi ünnepségünk stb videóját találtam meg youtuben (30 elmúltam). Engem ez sem zavar, aranyosak vagyunk rajta, én például az egyik évzárón belesültem a versbe, így nem előnyös rólam a video, de nem zavar.

2019. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk külön nyilatkozat van az oviban: év elwjén ki kell tölteni, hogy hozzájárulsz-e, hogy

- egyátalán készüljön kép róla

- felismerhető lehet-e rajta

- az feltölthetik-e valahova


A mi csoportunkban sokan nem járultak hozzá a feltöltéshez, van, aki a készítéshez se. Nincs ebből probléma.

2019. máj. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk is minden év elején van egy nyilatkozat amit alá kell írni. Engem nem zavar és rajtam kívül 19szulot sem. Szeretem látni mi történik velük az oviban. Vagy aki nem írja alá annak a gyereknek mond ak h alljal már ki a képből fiam, anyad nem engedi... Kicsit vicces lenne. Persze megértem ha vkit ez zavar. Ha több szülőt is, akkor könnyebb beszélni az óvónokkel.
2019. máj. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Más szülő a gyerekemről max az ovis zárt csopiba oszt meg képeket.
2019. máj. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Külföldön élünk, nálunk év elején nyilatkozni kell, hogy mit szeretnénk. Ha azt, hogy semmi fotó ne készüljön a gyerekről akkor, nem vehet reszt olyan rendezvényen, ami skolan kívül van, vagy szülők vannak jelen.
2019. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk is nyilatkozni kell, ezt esetleg az oviban fel lehetne vetni a vezeto ovononek a szemelyisegi jogok vedeleme erdekeben.
2019. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Veled értek egyet én is


Én sem teszek felmképet


És baromira zavar ha nyilvánosan tesznek.

Persze zárt csoportban ok.


Nálunk anyósommsl van ebből harc

2019. máj. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha megkérdezik, hogy zavar-e, mindig megnézem az adott képet előbb. Általában nem szoktak olyan képek készülni, amit nemet kapnak, de nem is sűrűn posztolgatnak az anyukák.

Engem amúgy nem zavar az sem, ha anyósom, öcsém, vagy bárki megoszt egy képet a fiamról, mindegyikünk profilja úgy van beállítva, hogy vadidegenek ne nézegessék. Azért ennyire véresen komolyan nem kell venni a dolgot, képzeljétek el, hogy az én fiam néha meg is kérdezi egy jól sikerült képnél, hogy anya felteszed a fbre?

Nem ördögtől való, ráadásul, ha valami beteg állat a képeit akarja valaki gyerekének, lefotózhatja az utcán, a boltban vagy a játszón is akár. Ez egy olyan dolog, amit el kell engedni. Én is néha dobok fel képet a gyerekemről, mind a kettőről és nem hiszem, hogy kb minden második gyerek képeit ellopkodnák. Ez nem igy szokott általában működni. Nem kell ebből polgárháborút kiváltani.

(Nyugodtan pontozzatok le, mert ellenkező nézetet merek vallani)

2019. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!