Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek hogy más szülő...

Engeditek hogy más szülő posztoljon képet a gyereketekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma jeleztem az oviban hogy nem szeretném ha a lányomról felkerülne a facebookra, mivel én nem teszek fel, és több ok miatt erre kérek mindig mást is. A zárt csoportban minden tartalom feltölthető, de nyilvánosan nem járulok hozzá. Hát mondanom sem kell nem arattam osztatlan sikert, lassan megkérnek hogy írassam máshova ha ez engem ennyire zavar.

Csak én látom ezt nem normális dolognak hogy ez bizonyos szülőknek ennyire fontos, és elengedhetetlen hogy 10 perces óvodai videókat tegyenek fel ami nem feltétlen minden gyerekről előnyös? Mindenhol ez megy? Csak mert akkor inkább ráhagyom, de egyébként meg oltári mód zavarnak a nyilvános posztok amiken ott virít a gyerekem a beleegyezésem nélkül.


2019. máj. 3. 23:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk is van egy ilyen szülő mint te. Miatta törölték az összes ovis csoportot, képet. Nem tudom mi a franc olyan szupertitkos egy gyereken, az utcán többen látják mint a facebookon, akkor letakarod a fejét? Most ez lett a divat, hogy jajj az én gyerekemre rá se nézzenek, hozzá se szóljanak....
2019. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó igen, most ez a divat.
2019. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
Én megértelek. Nálunk se a férjem se én nem vagyunk se fb se instán. Úgyhogy én sem örülnék ha a gyerekemről töltögetnének fel képeket. Nem,nem vagyunk földönkívüliek és igen vannak barátaink és van közösségi éltünk és nem nem a balkánon lakunk :)
2019. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igazából én csak azt nem szeretném ha kimenne ennek az ellenőrzése a kezemből. Az ő jogaikat mi védjük, és igenis vannak olyan marha szülők akik lesz..ják hogy másról előnytelen vagy illetlen a kép ha róluk, vagy a gyerekükről jó felteszik. Én csak nem szeretném ha találkozna a lányom számára kellemetlen szituval, képpel, videóval a neten aminek az akaratán, tudtán kívül főszereplője. Csak mert sajnos én így jártam.

Konkrétan még pár évvel ezelőtt egy házibuliban, sakál részegen egy virslivel szórakoztam, és ez felkerült a facebookra amiből rendőrségi ügy lett.

Nyilván nem ilyenre gondolok egy 4 éves gyerek esetében de meg szeretném előzni hogy mém legyen belőle mert ő a háttérben épp az orrát piszkálja vagy vakarja a fenekét, vagy értetlen arcot vág, vagy belesül egy versikébe, és valaki nincs tekintettel rá, mert éppen az a felvétel róla meg a gyerekéről szuperül sikerült.

Nagyjából ennyi. Tehát nem divat, hanem inkább elővigyázatosság.

2019. máj. 4. 14:01
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Én sem posztolok, csak elvétve egy-egy képet.


Nekünk is van ovis csoportunk, kezdetben nyilvános volt (anyukák pedig előszeretettel osztogatták tovább a csoportból, így aztán bárki láthatta, rákeresni sem kellett), most már zárt.


Én annak sem igazán örülök, ha fotózgatják. Nem látom értelmét.

(Jó, ha valami rendezvény, ünnepség van és csinálnak pár képet, arra még nem húzom a számat...)


Persze én vagyok a maradi és a legtöbb szülő még örül is a + képeknek, hisz milyen jó pillanatok vannak az oviban is, amit mi nem látunk.

2019. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van.

Sajnos sok szülő nem érti meg, hogy a gyereke önálló személy, nem az ő kis játéka, amit lehet mutogatni. Az, hogy most még nem képes rendelkezni a képmása felett, mert nem is érti, hogy ez mit jelent, nem azt jelenti, hogy ezt a helyzetet ki kell használni, és megengedni, hogy bármi felkerülhessen róla az internetre. És abszolút nem a pedofilok miatt, mert tudom, ez a legközkeletűbb érv. Hanem, mert még nincs akkora, hogy képes legyen dönteni róla. Egyrészt nem lehet tudni, hogy a későbbiekben mit találnak róla a társai, amivel lehet szívatni. (Olyasmi is lehet, amire nem is gondolunk most.) A másik, hogy ha felnőve nem szeretné, hogy gyerekkori képek legyenek róla a neten, már késő. Szerintem ezt úgy lehet megelőzni, hogy - és tudom, hogy ez sok szülőnek meredeken hangzik, de - nem töltünk fel a facebookra meg egyéb ilyen közösségi helyekre a gyerekről semmit. Akinek látnia kell, az látja, vagy ha messze él, akkor mehet neki e-mailben, MMS-ben, akár messengeren a kép.

2019. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!