Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél tanulási nehézséget...

Akinél tanulási nehézséget állapított meg a Nevelési tanácsadó! Éreztétek hátrányát megkülönböztetést az iskolában? Óvodás vagy már iskolás volt a gyermek, amikor megállapitották? Meddig kellett a gyermeknek a fejlesztés (évekig? )

Figyelt kérdés
2019. máj. 6. 18:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekemnek szerintük 88-as az IQ-ja. Alig akarták felvenni a normál körzetes iskolába. A legjobb matekos az osztályban!!! Amikor felülvizsgálatra vittem, elég jól teljesített a gyerek, mondtuk is, hogy már nem szeretnénk az sni-t, de azt mondták, hogy de maradjon, mert az milyen jó a gyereknek. Aztán kiküldték megint az 5 éves korában leírt eredményeket, 88-as IQ. Az osztályfőnök is teljesen kibukott, azt mondta, hogy a helyemben ő tuti megfellebbezte volna, mert ez egyáltalán nem igaz a gyerekre! Félévkor egy db négyese volt a bizonyítványban, a többi 5. Igaz, jár ki hozzá egy logopédus kislány, nagyon aranyos meg minden, de én nem látom, hogy nagyon sokat fejlődne a gyerek. 3-an vannak a csoportban, egy 8-adikas, egy 7-edikes gyerek, meg a fiam, aki 2. osztályos. Szerinted mit tudnak nekik tanítani egy ennyire nem homogén csoportban?
2019. máj. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez durva. De legalább a tanárt nem befolyásolta a "megbélyegzés".
2019. máj. 13. 12:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha a tanár rendes, nem befolyásolja a véleményét. Sajnos az ilyen nagyon ritka. Mi sulit is váltottunk, az előző helyen nagyon bántották a gyerekek a beszédhibája miatt, a tanár meg elfordult, sőt még bátorította a gyerekeket. Aztán persze kitalálták, hogy mi neveljük rosszul a gyereket, mert agresszív, meg ugye, ha 88-as az IQ-ja, akkor ők nem tudják tanítani. Az nem nagyon számított, hogy az is ki volt írva, hogy integráltan, a többi gyerekkel együtt nevelhető.

Azt is felhozta a drága ofő, hogy nem akarjuk, hogy esetleg évet ismételjen? Mégis miért? Folyékonyan olvasott 1. év végére, és számolt százas számkörben negatív tartományban is.

Meg ha iskolát akarsz váltani, akkor nagyon nehéz egy ilyen bélyeggel. Amúgy is nagyon kell(ene) figyelni ezekre a gyerekekre, mert a tanulási zavar miatt mindenféle másodlagos pszichológiai tünetek alakulhatnak ki, pláne ha a gyerekek is szemetek vele. Mindazonáltal én nem látom be, hogy megkönnyítené a gyerek helyzetét a kód, sőt. Ez egy nagyon jó indok arra, hogy elutasítsák az iskolákból.

Ismerősöm diszgráfiás gyerekének amúgy 60-as IQ-t hoztak ki, szóval a mi 88-asunk még nagyon király.

2019. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!