Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti bevállalnátok még egy...

Ti bevállalnátok még egy gyereket a helyemben?

Figyelt kérdés
38 éves vagyok, van egy 9 éves lányom. Beteg, szív és érrendszeri problémai vannak születése óta. Egyelőre stagnál az állapota éli mindennapjait, rendszeres kontroll alatt. Igazából a mindennapjait nem korlátozza semmiben. Nagyon szeretne testvért, de félek, hogy ő is beteg lenne, a pakliban benne van. Én legbelül nem szeretnék újból gyermeket vállalni, nem érzem azt amit ilyenkor kellene. A férjem a lányom mellett voksol. Jó lenne ha lenne tesója de nem merek belevágni és úgy gondolom öreg is vagyok már hozzá. Mostanában egy többet foglalkoztat ez a téma, de nem tudom jó ötlet lenne e csak a gyerek miatt egy másikat bevállalni. Önzőség tudom, de a félelem és a "Mi van ha" felül kerekedül bennem.
2019. máj. 8. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Ha te bizonytalan vagy, akkor nem. Nem a lányod fogja felnevelni, nem az ő felelőssége lesz. És úgyis akkora lenne a korkülönbség, hogy már nem tudnának hagyomásnyos testvérként felnőni. Anyukám 39 éves volt, mikor az öcsém született, én akkor 10, a nővérem 12 éves volt. És igen, jó volt az elején babázni, de ahogy kamaszodtunk inkább a barátaink, saját korosztályunk érdekelt, nem a 4-5 éves kisöcsénk. Persze jó hogy van, nem azt mondom, csak nincs vele olyan szoros kapcsolatunk, mint ami a nővérem és köztem van a 1,5 év korkülönbséggel.


Én újra férjhez mentem, mikor a lányom 7 éves volt, és mi is gondolkodtunk közös gyereken, végül elvetettük az ötletet. Aztán külföldre költöztünk, a férjem kétszer volt rákos, szóval nem bánom, hogy nem lett mégegy gyerek.

2019. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
A helyedben nem, először is mert nem akarod, másodszor pedig én nem szülnék 35 felett, mert nagyon megnő a kockázat, hogy beteg lesz a baba.
2019. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
9 évesen nem fogja még fel, hogy nem olyan lenne, mint egy 5 éves tesó. Mire lehetne vele játszani, ő 13 éves, és az utolsó, amit szeretne, az egy 3 évest pesztrálni.
2019. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Egyértelműen nem. Te magad sem vagy biztos a dologban, márpedig egy gyerek szülessen biztos alapokra minden tekintetben.
2019. máj. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mégpedig azért nem, mert nem akarod. Hiába akarja rajtad kívül midnenki, ez az anyának jelenti a legnagyobb érzelmi és minden egyéb téren való elköteleződést. A betegség egyébként mindig benne van a pakliban, és a korkülönbség sem zavarna téged sem, ha vágynál egy babára. De nem vágysz, ezért nem lenne jó döntés vállalnod.
2019. máj. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk eleve nem a 9 éves gyerek véleményére kell adni. Tesót akar. Na és? Macskát,kutyát, vízilovat és házi csúszkáláskor is akarhat. A párod még a te véleményed számít. Ebből a magadé a lényeg. Ha te nem akarsz szülni, ne szülj
2019. máj. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak ti dönthetnek ebben mi nem.
2019. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 9 éves lányod kérésére semmiképp ne vállalj be még egy babát, csak akkor, ha ti szülők úgy gondoljátok, hogy vállalható.


Ne haragudj, a hasonlatért, de egy 9 éves kislány (az én kislányom is ennyi idős) úgy tekint egy lehetséges kistesóra, mint egy lehetséges háziállatra. Romantikus elképzelései vannak róla, milyen klassz lesz, de a vele töltött hétköznapokról nincs fogalma.


Nekem négy gyerekem van, mindegyiket terveztük, nem is bántuk meg, tehát én mindenképpen pártolom a testvér-projektet, de ez mindig a két szülő döntése kell, hogy legyen. :)

2019. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az én fiam nem beteg, ő is nagyon szeretne kis testvért, 8 éves egyébként, de mi nem akarunk a férjemmel, mert mindketten úgy érezzük, hogy ennyi, többet nem szeretnénk, így nem is lesz több gyerekünk.
2019. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 gyermekem van. Az első házasság határán született a harmadik gyermek. 80; 82; 89;

Elváltam, az új pártól született 97-ben egy 4. gyermek. Szerették egymást mindig, a mai napig is! Ettől függetlenül nem vállalnék egy gyermeket a legkisebb kockázat esetén sem!

2021. máj. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!