Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerekes családanyák,...

3 gyerekes családanyák, hogyan szervezitek le a család egy napját?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a 3 gyerekemmel: 3, 6, 13 évesek. Szeptembertől kettő iskolás, a legkisebb ovis lesz. Kicsit izgulok, hogyan szervezem majd le a napunkat, hogy mindenre jusson időnk. Apa külföldön dolgozik, kéthetente jön haza, gyakorlatilag egyedül vagyok velük, ez már 7 éve így van. Eddig megy minden és nagyon szeretek itthon lenni velük, de most már talán nehezebb lesz. Ha nagy gond van, akkor besegít a nagyszülő valamelyik gyerkőcöt hozni-vinni. De naponta készülni, főzni, háztartás, különóra, kert, kutyusok... Vannak-e jó napirendi ötleteteitek, hogy mindenre jusson idő, ne szaladjon a ház és az idegrendszerem is bírja? :)
2019. máj. 10. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Rengeteg humor kell hozzá. Szerintem ez a legfontosabb. Minden más csak szokások kérdése.

Ha eddig elboldogultál, akkor biztos lehetsz benne, hogy szuperul csinálod! Az, hogy egyszerre kettő lesz sulis nyugi nagy változást nem fog hozni. Elvileg alsóban még nincs lecke.

Időt kell spórolni mindenen. Este mindent be és előkészíteni. Nekem a falon van egy aktuális havi rendszerező lap, ki mikor hol van mit kell vinni, különben elfelejtem.

Könnyítsd meg a magad életét. Csak olyan du programokat engedj, amik nem keresztezik egymást, hogy megszakadj, és egyik se nyúljon bele estébe. Suli 1.osztályban csak olyat engedtem, ami a suliban van, nem nekem kell elcipelni valahova és vége van max 1/2 5ig.

2019. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%

Hogy-hogy otthon vagy 3!!! gyerekkel?

A 6 éves nem járt eddig oviba, a 13 meg nem végez lassan az általános iskolában???

2019. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
67%
nálam 8, 4, 4, én úgy szoktam:6kor kelek készítek regelit és a férjemnek uzsonnát és ő 6 30 kor el is megy én elkészítem a lányom(8 éves) tízóriát (amit vagy tegnap vettem meg a pékségben vagy melegszendvics,gofri vagy ilyesmi) azután felköltöm őket (mire kirángatom az ágyból őket 7óra) aztán segit nekik elkészülni azután ők reggeliznek én addig elkészülök.Azután általában a testvérem 8:30 ra megy dolgozni ő beviszi a lányom a suliba azán 7:45kor én is beviszem a fiukat az oviba és indulok dolgozni. munkahejemröl a fönököm mindig 5 percel hamarabb elenged igy értemegyek a lányomért utánna meg a fiukért azután gyors elmegyünk vásárolni aztán hazamegyünk elkészítem a vacsorát 5 óra segit a lányomnak tanulni és utánna általában hazajön a férjem (az ö munkája miszámithatatlan ezért van mikor este 10 kor jön haza) vagy a téstvérem átjön és vacsorázunk utánna én elmegyek az edzőterembe,vagy a lányomat viszem néptáncra(én is ott maradok).majd 8:30 kor indulnak a fiuk fürdeni és lefekszenek a lányom is és lefekszenek. Én még este szoktam sütitsütni vagy tévézni vagy ilyesmi.
2019. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 #3 Köszönöm a bíztatásotokat, nagyon kedves választ adtatok, és hasznos tanácsokat.

Lassan kitapasztalom én is, de sokminden jó lett volna, ha előre már tudom. Mivel itthon vagyok gyet-en, ezért nekünk csak délelőtt vannak oviban, suliban a gyerekek, mert sem az oviban, sem a suliban (a napköziben) nem kedvelik, hogy anyuka itthon van, a gyerekre meg ők vigyázzanak. (Ez nem is gond, én jobban szeretem, ha én foglalkozom velük, pl. lecke) Igy délben jönnek, oviban ebéd után, suliban, ha vége az óráknak. Szeptembertől majd két órarendhez igazodunk és az ovis ebédhez, tehát háromfelé. Utána haza és ezután jönnek a különórák. Próbálunk úgy választani, hogy ne kelljen negyed óránként szaladni itthonról valahova, de néha lelkifurdalásom van, hogy nem tudunk emiatt járni mindenhová, ahová szeretnének. Ráadásul hárman háromféle érdeklődés, pl. kimegyünk a három gyerekkel játszira, de nem tudom mondjuk sokáig a játszin lekötni a 13 évest, de otthon se akarom hagyni mindig, mert nem akarom, hogy csak a kettő kicsivel foglalkozzak külön... Nem akarom hosszan magyarázni, aki benne van tudja, hogy a figyelmemet is nehéz 3 felé igazságosan elosztani. Este a lefektetés se megy egyszerre, a kicsik előbb, a nagy később fekszik. És még ezután jár az agyam minden fontos elintéznivalón, mikor elcsendesedik a ház. És még aludni is kellene nekem is. :)

Általában a hétvégén érem utol magam a háztartásban, mosás-vasalás stb.

És mit csináltok, ha valamelyik beteg? Vagy éppen Ti dőltök ki? Mert akkor borul az egész jól kialakult napirend...

Azt mondják, majd könnyebb lesz, ha a kicsi is oviban lesz és délig szabad leszek. Bár ha beszokunk, akkor meg majd szeretnék visszamenni dolgozni, és azt meg mégnagyobb lépésnek látom innen, egyelőre...

2019. máj. 10. 16:45
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

6:20 kelek nyugiban reggeli öltözés fogmosás

6:40 kor ébresztő reggeli öltözés palack víz/tea a sulisnak

7:10 indulás

7:35 érkezés a suliba

7:45 érkezés az oviba

8:20 otthon vagyok vagy vásárolni megyek akkor olyan 9:30-9:50 re érek haza

majd egészen 15:30 is ráérek megcsinálni a háztartást rendet főzést fodrászt műkörmöst miazmást ...

15:30 indulok a oviba

16:00 a suli előtt vagyok és várom mikor jön ki a gyerek

ha jó az idő 1-2 óra játszótér

18:00 otthon

játszanak filmeznek stb...

19:00 vacsora

19:30-20:00 sorban fürdenek

20:30 esti mese és alvás


spec nálunk ami plusz van azt a suliban van. vagyis nem kell elvinni a gyereket máshova ...

ha van kert a kutya elvan ott, ha sétálni akarod vinni arra ott van a napközbeni idő

2019. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

már bocs de mi az h nem kedvelik ??? engem spec nem érdekelt soha h kedvelik vagy sem, a gyerek rendes időben volt oviban suliban ...

a suli 8:00-16:00 ig van, ig engedély kell ahhoz h előbb elhozhasd és indokolni kell!

legalább a gyerek megírja bent a lecot ... lefoglalják kint vannak még az udvaron

a 13 éves már simán tud közlekedni önállóan ha van különóra elmegy rá ...

elsőben felesleges a külön óra, szokja meg a sulit az is bőven elég neki később tuti van a suliban is külön ez az...


ja én és dolgozom :DDD

igaz otthonról de az minimum napi 4-5 óra és havi párszor be kell menni


játszótér

nem tudom milyen a 13 évesed de nálam simán játszótereztek abban a korban is ...

most 17.14.8. évesek

a napirend az akkorra vonatkozott mikor 3.9.12. évesek voltak a gyerekek...

2019. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5.40 kelek, kávé, mosagató-, mosógép kipakolas, reggeli készités.

6.00 keltek mindenkit

7.00 indulás a sulikba 7.45kor ki az első 7.50kezdés)

8.10 második (8.30 kezdés) 8.20 ovis

Rohanok mert 9- 14.30ig melo otthonról

15.00 suli 1. (3ig vannak órák, előtte nem lehet elhozni őket) Aztán 2. 3. gyerek. Heti 2x érkezes haza 16.20 ha különóra akkor 5kor végez az utolsó és akkor csak 18.30ra érünk haza a csúcsban.

Vacsi készítés, közben játék, ha kell tanulni valamelyikkel, oda ül a konyhába.

19.30 vacsi

Fürdés, mese 20.30kor alvás a kicsiknek, nagyobbal még dumálunk. 21.00kor elmegy az ágyba mindenkeppen, ha nem álmos, akkor olvas. 21-től romeltakaritás, gépek bepakolása, még 1-2 online óra munka és kb 12. re én is alhatok.

Ha este hulla vagyok dolgozni, akkor reggel korábban kell annyival kelnem.

Szombat lakás takarítás.

2019. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igazából mivela nap felében full egyedül leszel otthon és mindent meg tudsz csinálni az üres lakásban, ezért olyan nagy szervezkedés nem kell.. Amikor már mindegyik otthon van, addigra kész leszel minden napi teendőddel tehát ráérsz velük tanulni, játszani, beszélgetni bőven.
2019. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó vagyok, ne haragudj, de mások dolgoznak 5-6-ig, és csak napi 2-3 órájuk van arra amire neked 10-12. Szóval nem gondolom hogy bármi fenyegeti az idegrendszeredet......
2019. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nincs tökéletes napirend, viszont van segítséged, szóval feleslegesen problémázol...
2019. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!