Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, hogy féltékeny egy...

Van olyan, hogy féltékeny egy anya másnak a gyerekére? Vagy csak bebeszélem magamnak? Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Az egyik közeli rokonom kislánya is annyi idős, mint az enyém (3 évesek lettek nemrég). Érezhető a különbség a két gyerek között...

Pl. az ő kislánya alig beszél, ha meg is szólal, az általában érthetetlen. Ezzel szemben az én lányom már másfél éves kora óta mondatokban beszél, 2 éves kora óta folyékonyan mond mindent, "felismeri" a betűket, folyton mondókázik, énekel. Ha kérdezik, válaszol értelmesen, használja a köszönöm-kérem kifejezéseket, a másik kislány pedig teljesen "megkukul", ha bárki jelen van a szülein kívül. Ugyanez volt a szobatisztasággal, az én lányom már régebb óta az, az övé a mai napig nem... Ha találkozunk (hetente/kéthetente), akkor mindig ez a téma, hogy az én lányom mennyivel "jobb", és hogy bezzeg nekem mennyire könnyű volt vele mindig, és így egyszerű tiptop anyukának lenni. Mindig van valami rosszindulatú megjegyzése rám/ránk, és már tényleg azt érzem, hogy a lányomra féltékeny.


Mindenben párhuzamokat von, mostmár ott tartunk, hogy az anyagi helyzetünkis elő-előkerült, vagy hogy éppen milyen ruha van a gyereken. Az elején örültem, hogy ennyire pici a korkülönbség közöttük, és hogy sokat találkozunk, de mostmár inkább zavaró és kellemetlen az egész. Leépíteni nem tudom, mert ha máshol nem, a nagyszüleimnél biztosan összefutunk. A gyerekek előtt nem akarok beszélni vele erről, de már ott tartok, hogy egy kávé mellett felhozom...


2019. máj. 10. 15:44
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem szoktam fényezni soha a gyerekemet. Sőt, általában még a másik kicsit védem be, mikor az anyja rákezdi, hogy "na szólalj már meg, mondj valamit te is", vagy éppen nem akarja neki odaadni a cumiját, merthogy az enyém csak alváshoz kéri.
2019. máj. 10. 15:47
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
Van ilyen, de az az erzesem, hogy te az a fajta no vagy, aki meg ra is tesz, es mindenhol hangoztatja, hogy csodagyereke van. Ebben az esetben nem feltekenysegrol van szo, max idegesited a kivagyisagoddal.
2019. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%

Az én fiam sem beszélt, csak kb 3 évesen kezdett. Szobatiszta is akkor lett. Ágytiszta meg 4 évesen.

Még 4-5 évesen is "lefagyott" a felnőttektől (vagy a te szavaiddal élve megkukult), nem beszélt senkivel. Ha én kértem, akkor sem válaszolt.

De soha egy pillanatra nem irigykedtem senkire, akinek a gyereke előrébb tartott az enyémnél.

Bátyám lánya pl 1,5 évesen már szépen ejtette a fiam nevét, sokat szólongatta. Fiam még a 2 éves státuszon is csak pár szót tudott (amit kb csak én értettem).


Most múlt 6 éves, megy suliba, okos értelmes gyerek.


Szóval ezt ne vedd magadra, nem a te szupergyereked miatt van, hanem mert a másik anyuka frusztrált valamiért. Vagy túl maximalista, és nem tudja elfogadni, hogy a tőle független dolgokat nem lehet befolyásolni, bármennyire is szeretné.

2019. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Amugy valoazinuleg inkabb frusztralod a masik not mert sokan meregetik a gyerekeik rudasat. A kisebbem egyidos ocsem gyerekevel. Az enyem mar megfog dolgokat, az ovek ellenben mar megfordul. Mondjuk engem ez nem zavar.
2019. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván irigyli a helyzetet, mert könnyebb egy ilyen gyerekkel. Ez nem csak a te érdemes, és az ő sara, hogy ez a helyzet. Én sem beszéltem kiskoromban, sőt, még iskolában is elkezdtem bőgni, ha valaki hozzámszólt. Ez van. Biztos nehéz volt a szüleimnek velem, pláne ha még hallgatni kellett volna, hogy más gyereke milyen tökéletes
2019. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam az első kommentet, hogy ne az legyen, hogy biztosan miattam van. Nem szoktam semmit csinálni, már direkt figyelek is erre. Konkrétan múlt hétvégén azért mentünk külön anyák napjázni a nagyszüleimhez, hogy velük ne találkozzunk, és ne legyen az, hogy az én lányom verset mond (4 sor összvissz, mielőtt nekem estek, hogy ilyen biztos nincs), az övé meg köszönni sem hajlandó.
2019. máj. 10. 15:55
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem nem hajlandó, hanem még nem tud.


Hiába védekezel, akkor is "fitoktatod" a tőled függetlenül fejlettebb gyerekedet.

Az első kommentedben is csak odabiggyesztetted, hogy "merthogy az enyém csak alváshoz kéri."


Szóval lehet, hogy neked ez fel sem tűnik, de te is generálod ezt a "féltékenységet"!

2019. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Jó, akkor legközelebb majd mondom neki, hogy nem nem hajlandó. Ugyanis tőle hallja mindenki folyton, hogy a gyereke nem hajlandó megszólalni.


Mégis hogy fitogtatnám már? Szóljak rá a lányomra, hogy ne szólaljon meg a közelükben, vagy mi?


Igen, odaírtam a kommentbe, mivel ott ez volt a konfliktus lényege. A kislány ment a cumiért, az anyja meg nem adta oda, és az volt az indok, hogy mert az én lányom is elvan nélküle. Hiába mondtam, hogy de ő soha nem is igényelte annyira, és mondtam, hogy nem így kéne leszoktatnia a lányát a cumizásról, nem érdekelte. Inkább ordíttatta a gyereket 15 percig, aztán csak odaadta neki.

2019. máj. 10. 16:03
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Igen, amit írtál abból nagyon úgy tűnik, hogy féltékenység... és ehhez nem is kell feltétlenül semmi látványos ok. (Akinek önbialomhiánya van, az mindenképp féltékeny lesz valami miatt.)

Szerintem jó ötlet a privát kávézás.

2019. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%
Mik a tenyek? Milyen megjegyzeseket tesz? Te azokra hogyan reagalsz? Mit tervezel tenni, ha a hozzaallasa nem valtozik?
2019. máj. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!