Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekeknek miért kell...

A gyerekeknek miért kell hazudni bizonyos témákkal kapcsolatban, mint pl. szex?

Figyelt kérdés

A pénztárnál odajött egy 4-5 éves kislány az apukájához egy doboz óvszerrel és kérdezi hogy apa ez mi?


Az apuka a legnagyobb természetességgel annyit mondott hogy ez nagylányoknak és nagyfiúknak kell, hogy ne legyen babájuk ha nem akarnak, és hogy otthon elmagyarázhatom kislányom ha érdekel. XD


Olyan furcsa volt mert a legtöbb szülő elvicceli valami hazugsággal vagy zavarba jön sőt akár dühösen rászól hogy azonnal tegye le.


Vagy inkább ez a természetes és elterjedt reakció a szülők részéről?



2019. máj. 17. 13:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

1. Vallási örökség.

2. Elmaradt a szexuális felvilágosítás egész generációknál, és az pedig pláne, hogy ők mit kezdjenek majd a saját gyerekeik szexuális felvilágosításával. Zavarba jönnek, és igyekeznek ejteni a témát.

2019. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert egy gyerek számára nem érthető a szex, ettől függetlenül nekem tetszett az apuka válasza, de ennél jobban nem mennék bele a témába, egy 4-5 évest jellemzően nem is érdekel ennél jobban a szex téma, annyira távol áll tőlük.
2019. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

# 2


Az ilyen tervezett felvilágosítás szerintem is erőltetett. Én is csak arra gondolok hogy miért baj az ha a gyerek kérdez valamit és arra őszintén válaszolni. Röviden, tömören ennyi.

2019. máj. 17. 13:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az apuka teljesen jól és őszintén reagálta le a dolgot. Én is ezt mondtam, mikor megtalálta a boltban az óvszerkínálatot. Minek menjek bele ennél jobban? Egy 5 évesnek ez bőven elég, és az ő szintjének megfelelő, a fiam nem is kérdezett tovább. Nyilván a kislány is megelégedett ennyivel és otthonra már elfelejtette a dolgot. Nem hiszem, hogy egy ötévest terhelni kellene azzal, hogy mit hova dug a nénibe a bácsi.

Ez nem hazugság, csak számára meg teljesen lényegtelen információ, amivel amugy sem tudna még mit kezdeni, hiszen nem tudja, mi az a szexualitás, vagy nemi vágy.

Ellenben én sosem hazudtam a gyereknek, mikor a fiam a tampomt kérdezte, na az egy nehezebb menet volt, mert mindenáron ki akarta próbálni, azt hitte azért van, hogy a felnőttek ne kakiljanak be😂

2019. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem baj, csak MO-on az a megszokott, mert a szülök zavarba jönnek a "kényes" témáktól.

Máshol (Nyugatabbra) teljesen természetes, hogy a gyerek ilyen kérdéseire is normálisan (ahogy a kérdésbeli apuka is) válaszolnak. Részletekbe nem mennek bele, csak akkor, ha a gyerek tovább kérdez, de akkor is az igazat mondják nekik.

Viszont cserébe a gyereket nem kell "felvilágosítani", mert nincs miröl, mire abba a korba kerül, amikor kellene, addigra minden világos neki, másrészt meg képes felelöségteljesen szexelni (ellentétben az itt olvasható kérdések jó részével), és tisztában van a saját testével meg a másik nemüekével is.

2019. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Mikor gyerek voltam jelentek meg az elsö Libress betét reklámok, és anyám nem mondta el mi az hiába kérdeztem. Ezek után semmit nem kérdeztem róla.


Mikor lányom kb 3 éves volt mindig benyitott mikor wc-n ültem. Majd egyszer megkérdezte, anya neked minek pelenka. Majd mondtam, hogy a havi vérzésem van meg, minden felnött nönek 1x egy hónapban vérzik a punija, mert ennek így kell lennie. Ès hogy neki is fog ha nagy lesz. Kb 5 évesen kérdezett megint rá, pont kielégítö válasz volt neki.


Most 6 és 8 évesek és a sex sokszor feljön témának. Èn mindent elmondok nekik.

2019. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem felvilágosításnak, hanem szexuális nevelésnek kéne hívni, mert már egészen kiskoruktól kezdve érdeklődnek minden iránt, így a szex sem marad kivétel. A korának megfelelő szinten mindig be lehet (és be is kell) vonni őket abba, ami érdekli őket. Jól csinálta az apuka, kevesebb frusztrált és szorongó felnőtt lenne, ha mindenki így csinálná.
2019. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

#3 nagynéném őszintén válaszolt, mikor a lánya pár évesen megkérdezte, mi az a tampon. következő alkalommal rajtakapta, amint próbálja felhelyezni magának a fürdőben.

kiskoromban én a betétre kérdeztem rá, anyám elmondta, mi az. mondjuk én nem próbáltam meg azon nyomban használni is :D

2019. máj. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

" #3 nagynéném őszintén válaszolt, mikor a lánya pár évesen megkérdezte, mi az a tampon. következő alkalommal rajtakapta, amint próbálja felhelyezni magának a fürdőben."


ÖSzintén szólva nem tartom hihetönek a történetedet, mert egy "pár éves" gyerek nem tudja, HOVÁ jellene egyáltalán felhelyezni.

De ha netán igaz, akkor a nagynénéd a hibás, mert nem mondta a gyereknek, hogy tampont csak felnött nök használhatnak.


Érdekes módon nekem egyik lányom sem akarta kipróbálni a tampont óvodás korban, pedig akkor már tudták, mire jó.

2019. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

2

Azért azzal vitatkoznék, hogy nem érdekelhet egy 4-5 évest. Én emlékszem rá, hogy már óvodában "maszturbáltam". Persze csak a csiklomat izgattam. Mikor édesanyámnak elmondtam, mert kíváncsi voltam mi az az érzés, kiakadt és azt mondta hogy azt nem szabad csinálni. És több embertől is hallottam, hogy igen ők is csinálták. Nem bántam volna, ha elmagyarázza édesanyám a dolgot, nem csak annyit nyög rá hogy nem szabad.

2019. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!