Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek

A kérdés

Áramszünetet (este) hogy viselik nálatok a gyerekek, félnek olyankor?

Ha nem rövid idejig tart, hanem 20 percig kb.

máj. 22. 06:49  Privát üzenet  

A válaszok
Minden helységben van zseblámpa, van ahol elemes kislámpa is, így nincs mitől félni

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 22. 06:55 Privát üzenet

Eleve nem félnek a sötétben. Van elemes tábori lámpa, gyertya, és tudunk annyira világítani, hogy lássák, merre mennek. A nagyok rutinosan a mobillal világítanak. :)

Nálunk nyári viharok alatt gyakori az áramszünet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 22. 07:00 Privát üzenet
Filthfan nevű felhasználó válasza:

Ha nálunk áramszünet van, az 1-2 óra. Általában viharban szakad el egy vezeték, amit időbe telik megjavítani. Legutóbb az egész falu töksötét lett egyik pillanatról a másikra. Elég nagy szívás, mert a fűtéshez, bojlerhez, főzéshez is áram kell. A gyerekek nem szoktak félni. Fel vannak készülve a háztartások ilyesmire. Van petróleumlámpánk (azt kifejezetten élvezni szokták a gyerekek), erős fényű elemlámpáink, gyertyák. Ha jön a vihar, ezeket kézközelbe tesszük, mert tudjuk, hogy bármelyik pillanatban szükség lehet rájuk. Szerintem ha a felnőttek higgadtak tudnak maradni, akkor a gyerekek sem ijednek meg. Fent a hegyekben meg minden háztartásban van aggregátor, mert ott több napos áramszünetek is előfordulnak télen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 22. 07:30 Privát üzenet
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Dehogy felnek! Jo buli nekik! :DDDD

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 22. 08:03 Privát üzenet

Nálunk nem szokott áramszünet lenni, de szerintem az enyémek még örülnének is neki.

Egy rakat világító kütyüjük van, így is állandóan lehuzzák a redönyt és sötétben játszanak...

Nálunk soha nem volt félelem a sötétben.

Ennek egyik oka bizonyára, hogy soha nem nézhettek olyan filmet vagy mesét ami nem koruknak megfelelö.

A másik, hogy a sötétet mindig valami szuper dolognak tartottak, ahol a világitó kütyüket lehet használni....

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 22. 08:05 Privát üzenet

Ha már sötétedni kezd, vécére is zseblámpával megy. az utóbbi napokban hárommal :D

SZóval nem esnénk kétségbe, annyi a zseblémpa otthon, hogy fényárban úszna a lakás.

8 éves.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 22. 08:23 Privát üzenet
Inkább bulinak szokták felfogni és élvezik.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 22. 09:02 Privát üzenet
TheSoldier nevű felhasználó válasza:

Kicsiként féltek,kapcsoltam zseblámpát és mesét olvastam,vagy társasjátékot játszottunk. Később meg már várták,hogy áramszünet legyen. :D

A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 22. 20:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményed az olyan 7-8 éves gyerekek szüleiről akiket a szülő reggel elenged az utcára, hogy menjen csak nyugodtan játszani, majd egész nap rá sem néz, este 8-9 óra felé keresi?
Miért nem álmosak a gyerekek este, és miért álmosak reggel?
Ovis-kisiskolás gyerekek anyukái: minden este kínáltok főtt ételt? Mennyire tudatosan főztök változatosan?
Allergiás gyerekek szülei megnyugtatnátok? Beteg volt a kisfiam,2 féle gyógyszert kapott hétfő óta. Tegnap este kijöttek rajta csalánkiütéses foltok. Ma reggel még több. Folytatás lent.
Óvodás gyerekek mikor kerülnek ágyba este? Úgy gondoltam, ha ovis lesz, már 8-9 között le tudom fektetni, de semmi változás.10 órakor alszik el, mert ebéd után 2-2,5 órát...
Megéri nekem dolgozni? Tartósan beteg kislányom miatt gyesen vagyok, ez mellett napi 8 órát dolgoztam reggel 8-tól délután 4-ig. Ez nekem megfelelt a gyerekek miatt hisz reggel...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Kisgyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!