Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó lenne, ha...

Szerintetek jó lenne, ha anyának hívna a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Úgy értem, néha anyának hív véletlen.

De az édesanyja nincs az életében. Nagyon nagyon ritkán látja csak.

6 éves a gyerek.



2019. máj. 25. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem döntse el ő
2019. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha úgy dönt a gyerek, hogy 'anyának' fog szólítani, tudomásul kell venned -és örülni neki-, hogy az a bizalma,

szeretete és ragaszkodása jele!

2019. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez kizárólag a gyereken múlik. Valószínűleg azért hív néha így, mert igénye van egy anya figurára az életében, téged pedig annak érez.

Mozaik családban nőttem fel, bár nálunk az apa volt a hiányzó szerep. Anyunak volt olyan párja (majd' tíz évig voltak együtt), aki következetesen a lányaként kezdett el egy idő után emlegetni, illetve bemutatni mindenhol. Na, az engem borzalmasan idegesített. Egyrészt nem is annyira kedveltem őt, másrészt pedig nem éreztem apámnak.

Nálatok szerintem egész más a helyzet, mivel a gyerek kezdett el téged anyjának emlegetni. Szerintem nyugodtan említsétek meg neki, hogy nyugodtan szólíthat téged így, ha azt kényelmesnek érzi, ettől még az anyukája az, aki (már persze, ha téged sem zavar).

2019. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. máj. 25. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!