Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet e gyereke A RH- Anyának...

Kókuszlány kérdése:

Lehet e gyereke A RH- Anyának és A RH +Apának? Mire kell figyelni gyerekvállaláskor?

Figyelt kérdés
Párommal a fenti vércsoportot képviseljük és arra lennék kíváncsi hogy a későbbiekben ha szeretnénk gyereket milyen esélyeink vannak.Mert tudom hogy vannak bizonyos összeférhetetlen vércsoportok vagy komplikációs esetek
2015. febr. 4. 06:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Semmire nem kell figyelni. A Terhesség alatt végeznek vervizsgaltot, ha pedig a baba rh+ lesz, kapsz egy anti - D injekciót.
2015. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt miért kapom? Nagyon laikus vagyok ehhez azért kérdezem ezeket :)
2015. febr. 4. 06:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet abban az esetben ha mindkét szülő A RH+ ?
2015. febr. 4. 06:43
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha mindkét szülőnek egyformán negatív vagy pozitív a vércsoportja nem kell semmire sem figyelni. Ha az anya negatív de a baba vércsoportja pozitív , szülés után kap az anyuka egy antiD inyekciót. Erre azért van szükség hogy a következő terhességet is be tudja fogadni a szervezet, különben ellenanyagot termelne a baba ellen ha ellenkező vércsoportja lenne.
2015. febr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha mindketten pozitívak nem kell figyelni semmire.
2015. febr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. febr. 4. 06:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézz egy kicsit utána neten ,minden le van írva róla amit tudnod kell,egyébként annyi gyereketek lehet amennyit akartok.Mi is ezt a vércsoportot képviseljük,és semmi gond nem volt.Terhesség alatt gyakrabban vették a vérem,és szülés után kellett volna egy szuri,de negatívos lett a baba így nem kellett.
2015. febr. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ügyet Lenke válasza:

Mi pont így vagyunk, 8. hónapos terhesen. Hónaponként kell RH vizsgálatot csinálni, vérvizsgálat, hogy termel-e ellenanyagot az anya szervezete. Ha a baba is RH negatív akkor semmi baj, szülés után sem, ha a baba RH pozitív (ami rendes esetben szüléskor derül ki, a köldökzsinórból vett vérből állapítják meg) akkor 72 órán belül kapsz immunoglobin D injekciót s semmi baj nem lesz.


[link]


[link]


Rengeteg cikket találsz a neten is, semmi pánik.

2015. febr. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is rh- vagyok, apa rh+. Terhesség alatt rendszeresen néztek ellenanyagot a vérvételek során és szülés után én is kaptam szurit. Semmi komplikáció nem volt. Mostanában ez már nem jelent kockázatot. Gyönyörű, egészséges 8 hónapos kisbabám van.
2015. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyereketek mindenképpen lehet, mert a véretek a fogantatáskor nem keveredik, hanem a vérben megjelenő ellenanyagok előállításáért vagy éppen a hiányáért felelős GÉNEK jelennek majd meg a gyerek DNS-ében, éppen ahogy sikerül, erre megvannak a szabályok.

Az Rh-összeférhetetlenségi problémát már leírták, rutinbeavatkozás az egész, az orvosok az Rh- kismamákra odafigyelnek, hidd el.

2015. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!