Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kor körül megváltoznak...

5 éves kor körül megváltoznak az evési szokások?

Figyelt kérdés
Fiam 5 éves. Kicsi korától kezdve szinte mindent megevett, amit nem, azt is legalább megkóstolta. Az utóbbi időben viszont sok mindent nem eszik meg. Nem fogy, a kedve is jó, nincs hatással rá, csak nekem tűnik fel. Szinte ki kell éheztetnem (tízórai, uzsonna elhagyása), ha azt akarom hogy egyen a főétkezésekkor. Ne gondoljatok semmi drasztikus ételmegvonásra :). Más is tapasztalt ilyet? Ebben a korban van egy hullám aztán minden visszazökken? Ti hogy tapasztaltátok?
2019. máj. 27. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont most 5 évesen jött meg az étvágya

Nagyon rossz evő volt eddig , éveket küzdöttünk vele, hogy egyen legalább annyit, hogy minimális hízás meglegyen. Lehet, hogy ez a kor változást hoz az étkezésben.

2019. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ezért Kizárólag gyümölcs a tízórai és uzsonna, hogy egyen főétkezéskor.
2019. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is csak gyümölcsről van szó a köztes étkezéseknél, ezért reggeli vagy ebéd után kapja közvetlenül. Persze csak hétvégén látom egésznap mit hogyan eszik, de például ha ebéd után elhozom az oviból, egyből éhes, holott Elvileg ebédelt, sokszor repetázik is. Nem értem. Talán elhagyja. Kamaszkorában meg majd a kocsonyafőző lábosban kell ebédet főznöm, az se sokkal jobb. :'D
2019. máj. 27. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi a kamaszkort éljük jelenleg, tegnap 2 lg sült csirkecomb, 1gkg darálthúsból bolognai meg tészta, csirkéhez sali volt és mára nem maradt :D szóval készülj fiam is ilyen volt 5 évesen most meg semmi sem elég és pálcika vékony
2019. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Te jó Isten!! :D :D Ráadásul 2 fiam van és a Férjem sem kisétkű. Azt hiszem a tanulmányaikra szánt gyűjtögetős boríték mellett indítok egy étkezésre szólót is. :D Ugyanitt féldisznót vásárolnék :)
2019. máj. 27. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:

5 évesen nincs ilyen fajta életkori sajátosság. Láttam egynéhány 5 évest (is), szülőkkel is konzultáltam időnként. A kedves kérdező által írtak túl kevés ahhoz, h az okokra fényt lehessen deríteni. Ez ugyanis egyéni állapot. Az egyik 5 éves táplálkozása ilyen, a másiké amolyan.


(Más a helyzet a kamaszkorral, a babakorral.)

2019. máj. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!