Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy kisfiú belerúgott a...

Egy kisfiú belerúgott a játszótéren a lábamba, ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Elmentünk tegnap a játszótérre az 5 éves kislányommal. Én leültem egy padra, amíg a férjem a lányunkkal játszott kicsivel odébb. A közelben volt a fiával egy anyuka, kb. annyi idős lehetett, mint a lányom. Anyuka nem igazán foglalkozott vele, a gyerek végig hisztizett. Nem igazán szólt rá a gyerekre. A gyerek odajött és erőből belerúgott a sípcsontomba, mára szépen be is lilult. A lányom kérdezte, mi ez, azt mondtam, anya elesett. Na mindegy, szóltam a gyereknek, hogy ez fájt a néninek, utána anyukát számon kértem és a válasz az volt, a gyerek azt csinál, amit akar, ő nem szeret rászólni és egyébként sem látta, hogy ilyet csinált volna. Nem vagyok rá büszke, de erre csak annyit tudtam mondani, hogy idióta útszéli, és eljöttünk.

2019. jún. 9. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Sztem kb. ugyanezt. Azt még odavágtam volna, hogy ha kegyeskedne rászólni, nem ilyen neveletlen kölke lenne.
2019. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

1, nem hazudok a lányomnak. Nem is értem miért tetted.

2, az útszélit kihagyom

3, nem "fájt a néninek", meg ejnye-bejnye. Max. egy 1,5-2 évessel beszélek így.

4, egyébként kamu. Amit leírtál, az egy óriási jelent kellett legyen. Nem lehet valakit csendben úgy sípcsonton rúgni, hogy beliluljon. Ennek megfelelően visszhangzott volna a játszótér is, minimum egy "hé, mit csinálsz?" - tól

2019. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon mást nem lehet tenni az ilyenekkel. Ahol a szülő ilyen szinten szarik a nevelésre, hiába mondasz neki akármit is, nem fogja meghatni. A gyerekre én is rászóltam volna, bár az is süket fülekre talált valószínűleg. Egy ilyen elcseszett nevelést nem egyensúlyoz ki az egyszeri dorgálás sajna.
2019. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, örülök, hogy ilyen okos szuper anya vagy. Én meg az olyanokról vagyok rosszul, mint TE.
2019. jún. 9. 12:22
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Az ilyenekkel sajnos nem tudsz mit tenni, de ha legközelebb ott vannak, akkor hangosan hogy más is hallja mondanám a lányomnak hogy menjünk innen megint itt van a buta néni meg a neveletlen kölyke, keresünk másik játszóteret ahol nem bántanak.


Én magamból kiindulva tuti hogy megszorítottam volna a gyerek lábát. Nem úgy hogy fájjon de értse a dolgot.

2019. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Gratulálok annak a másik anyukának, hogy a gyerek azt csinál, amit akar. Na ne már!

Egyébként jól reagáltad le, hogy ráaszóltál a gyerekre, hogy ezt fájt. Én sem hagytam volna szó nélkül.

Az útszélit elhiszem, hogy idegességedben mondtad, de azt nem kellett volna, gondolom, felment benned a pumpa egy ilyen válaszra, de akkor se. Nem érdemes lesüllyedni az ilyen emberek szintjére.

Volt benne tapasztalatom. Anyuka buszmegállóban nyomkodja az okostelefont, a körülette lévő 3 kisgyerek fel-alá rohangál, köpköd, tetolja a gatyáját és az úttestre pisil, közben autók... Anyukának szólok, hogy ugyan már, rászolhatna a gyerekre, , mert elütheti az autó, erre ő: nem mindegy neked? Törődj a saját dolgoddal. Fenomenális szülők vannak, az tény. Ja és ráadásul a kb. 6 éves megkérdezte, néni, tudsz adni egy kis pénzt? Agyrém. Szerencsére kevesebb van belőlük.

2019. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó hangosan kell mondani, hogy "aú, miért rúgtad meg a lábamat??" Gondolom semmi válasz, vagy egy "csak" kijön belőle, utána hangosan mondani tovább, hogy "gyere csak, kérdezzük meg a szüleidet, mit szólnak hozzá, vagy ők is szoktak bántani téged, mint ahogy te engem?"


(valószínűleg igen)


Hadd kerüljön nyilvánosságra a dolog, hadd égjen anyuka képe, ha a gyereke viselkedése miatt nem is, de biztosan belepirul, ha a gyereke fennhangon közli, hogy őt bántják otthon.

2019. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!