Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit gondol arról, ha egy...

Ki mit gondol arról, ha egy kisgyerek (bölcsis) beszélni még nem tud, de a telefont már úgy kezeli mint a nagyok?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 17:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy 1) sokszor előfordul hogy egy 3 év alatti nem beszél annak ellenére sem, hogy a szülő megtesz mindent (terápiára is hordjal,

de 2) tény, hogy telefon, tablet, tv... károsan hat a beszédfejlődésre.

2019. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Hogy kerül egy bölcsis gyerek kezébe egy okostelefon?
2019. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2.

Úgy hogy anyukája a kezébe adja.

2019. jún. 14. 17:43
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Hogy a szülők világrab@$ztak még egy gyereket, de foglalkozni vele luxus.
2019. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Azt gondolom, hogy egy majom is simán kezeli az okos telefont.


Egyszerű eszköz, következetességre épül, amíg a beszédhez egy rakás extra képesség kell, amit évekbe telik elsajátítani.


Az okos telefonról nincs bizonyítva, hogy káros, rajta a mesék-hangos képes dolgok viszont azok, meg a folyamatos egy helyre bámulás(tvnél is ez a káros a szemre, a másik meg a beszédtanulásra a szinkron miatt)


Ha a gyerek napi fél órát memóriázik rajta, semmi baja nem lesz, ugyanúgy beszélhet 1 évesen, mint 3,5 évesen.

2019. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Semmit

Amúgy a telefont használni bárki megtanul percek alatt, de a beszéd ennèl milliószor nehezebb

2019. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Kíváncsi lennék mit jelent az, hogy úgy kezeli a telefont, mint a nagyok. A lányom 2 éves, nem beszél és néha a youtube-on átkapcsol másik mesére, persze csak akkor ha addig forgatta, hogy véletlen kijöttek alul a lehetőségek, szerintem egyáltalán nem tudatos.
2019. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
YouTube-on pl tudatosan vált videót. El vam döntve a telefon és tudja H ha felfelé húzza akkor kidob több videót. Szépen lapozgatja és ami megtetszik arra rányom. Ha játszani akar, azt is tudja hova kell lapoznia és megnyitja magának. A többi kisgyermekkel szinte nem is játszik csak a telefonnal
2019. jún. 14. 19:13
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Ennyit nagyjából tud a lányom is, ami aranyos, de nem nevezném a telefon kezelésének, ezekre hamar rájönnek, ha felhúzod az ujjad már föl is ugranak a videók. Szerintem ez normális manapság, amikor én születtem még vezetékes telefonunk sem volt, kijártam a sarokra telefonálni a fülkébe, ők már ebbe születnek bele. Biztos egy 100 évvel született embernek meg az lett volna a nagy szám, hogy volt telefonfülke a környékünkön.
2019. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Amit írtál, az tökjó, de nem rendes használat, az én 1 évesem lapozgatott, programokat nyitott meg, használta őket, hangot is tudott kapcsolni meg fotózta magát(egy darab szelfim sincs, csak őt fotóztam).


Viszont a gyerekem mellé extra szociális volt, ölelgetett, gagyogott, emberközpontú, érdeklődő gyerek volt(és most is az, manapság a 100 doorst szedtem le neki, ezt nyomja, és a pokemont)


Az a baj, hogy a telefonhasználatot a szülei nem felügyelik rendesen, az meg brutális, hogy nem érdeklődik mások iránt.


A függést/mániát előidézhető dolgokat nagyon tudni kell helyén kezelni, ez igaz a cukortól a tévén át a barátokig.


Egy mértékig kiélheti, de nem mehet minden más rovására.


Itt nem a telefon a gond, hanem a 0 szociális kapcsolat, bár 2 évestől sokat nem kell várni e téren, olyanok is vannak, akik még tévét sem láttak, mégis ignorálják a kortársaikat.


Az egyetlen, amit ebből tudunk, hogy a gyerek értelmes/ intelligens, könnyen tanul

2019. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!