Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Panelban ill. faluban nőtt...

Panelban ill. faluban nőtt gyerekeket és szülőket is kérdeznék?

Figyelt kérdés
Kis panelban laktunk fiam 1 éves koráig pont amikor 4.- ről kellett hordozót babakocsit lecipelnem,mire szaladgált akkor költöztünk kertes házba vidékre,anyagiak miatt is,de mondják kell udvar a gyereknek.nos nekem nehezebb volt vele igy.mindig kiszaladgált az udvarra cipő kabát nélkül,én meg üldöztem,akkor reggel 6- kor vagy este 9- kor is kiszökött akár,de ha bezártam hisztizett mert tudta hogy ott az udvar ki akar menni.a panelban fent elfogatta hogy nincs hova kimenni csak a lépcső van,itt takaritanom is nehezebb,egy nap 6- szor fel kell mosnom ki be szalad,összesarazza,az albérletben szobaszőnyegek voltak nem hoztuk be a koszt,volt egy célzott rend amikor kint vagyunk a játszótéren pár órát majd bent.és legalább jó nagy játszóterek voltak a városban,havi egyszer eljutottunl,mert a buszozást nem viselte el, de itt az üres udvaron homokozik engem nyaggat mindig mert csak én vagyok neki,itt falun egy üres játszótér van, a városban legalább volt sok gyerek mindig játszott vele valaki,és itt hiába az udvar ugyanugy napi kétszer megyunk ki,mert mindig ott kell lennem nélkülem nincs kint,egész nap bent lenne meg mesézne ha rajta múlik trambulin és csuzdánk is van nem is használja őket.itt tök egyedül van ,később félt a gyerekektől is,biztos ez miatt alakult ki,még a rokonokhoz is mi mentünk néha de ők sose jönnek,senki nem kiváncsi rá.városban a munkalehetőség is több mint itt,nagyon hiányzik az erkélyes szobám a panelban imádtam,itt a kertesben is csak két szobánk van ,szóval a kérdésem mire jó az udvar itt folyton kapálok miközben gyerekem játszik vagy nyaggat engem, mig a játszoteren városban csak nézhettem ahogy játszik és tudtam vele foglalkozni.én is faluban nöttem fel mégse tudom értékelni,egyke vagyok,11 voltam mire lett ott jaátszotér,gimiben a buszozás,irigykedtunk aki ott lakott könnyű volt neki suliba jutni vagy haza buliból.stb. panelban felnött gyerekeket kérdeznék nagyon rossz volt? Hiányzott az udvar. Szülöket kérdeznék aki viďéken nevelt több gyereket mennyit játszanak az udvaron,? Elvannak egyedül? És 3 gyerekkel már tényleg nem lehet panelban lakni? Mit tegyek hogy szeressem az udvart? Sajnálom a gyerekemet hogy kevés inger éri mert itt sehova nem megyunk,a városba legalább mindennap kivinném a játszóra a gyerekek közé,de itt semmi nincs. Ha több gyerekem lesz ők is unatkoznak csak,nem? Hülyén gondolkodom? Persze lehetne bogrács,szalonnasütés de rokonok nélkül elég unalmas.szoval írjatok tapasztalatokat , köszönöm. :)
2019. jún. 16. 21:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt szoktam mondani, hogy azon a bizonyos kanapén a pszichiáternél úgyis minden gyerek fog valami traumáról beszámolni :) Ha kertes a ház, az a baj, ha nincs kert, akkor az :)

Mindkettőnek van előnye és hátránya. Én 6 éves koromig panelban éltem, utána kertesben 23 éves koromig. Azóta lakásban. Még nincs gyerekem. Nem tudom, mit fog hozni a jövő, de egyelőre nem igazán tudtam eldönteni, hogy megcélozzuk-e pár év múlva a kertes házat, ha lesz gyerek, vagy gyerekkel is inkább lakást nézzünk majd, csak nagyobbat. Én úgy gondolom, hogy a kertes ház verhetetlen előnye a saját kert, a természetközeliség, amit egy játszótér nem tud megadni. Hogy nem a lakásban punnyad vagy mű játékokkal játszik, hanem használja a fantáziáját, botokkal játszik, fára mászik. Ugyanakkor a lakás verhetetlen előnye, hogy nem vesz el annyi időt a karbantartása, nem arra megy el az idő, hogy folyton valami leszakad, beázik, elázik, kifagy, letörik, gazos, korhad, satöbbi. Én úgy láttam, hogy a szüleimnek ez elég nagy stressz volt és sok időt elvett. Viszont a jó kis kerti partik... Ugyanakkor kifejezetten szeretem a pici tereket, a kevés cuccot, és azt láttam, hogy ha óriás a tér, akkor hipp-hopp óriás mennyiségű cucc is lesz bele, a lakás kordában tartja ezt. Plusz a város, ó, a város... Falun laktam 6 éves koromtól, és a halálom volt, hogy a városban lakó barátaimnak nem volt gond akármeddig maradni bulizni, nekem folyton a buszhoz kellett alkalmazkodni... gyűlöltem. Szeretném, ha az én gyerekem szabadabban közlekedhetne tizenévesen, mint én. Mondjuk ehhez is meg lehet találni a nagyonnagyon közeli kertvárost, csak ott meg az árak megfizethetetlenek már ezzel a csodálatos csokkal meg satöbbivel turbózva. Hát, szóval én is határozatlan vagyok, de remélem, írtam pár dolgot, amit még nem gondoltál végig.

2019. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%
Panelban nőttem fel és soha nem akartam gyerekként kertes házban lakni. Igaz a lakásunk zöldövezetben volt, a Duna parton és tele volt a ház velem egykorú gyerekkel, így rengeteget játszottunk lent az utcán. 10 éves koromban elköltöztünk 2 évre kertes házba, gyűlöltem. Annyi előnye volt csak, hogy a kutyám velünk volt. Aztán visszaköltöztünk és sokkal jobb volt. Hozzátartozik persze, hogy volt egy tóparti nyaralónk a Balatonnál és egy egy hegyvidéki részen, szóval nem az egész gyerekkoromat lakásban töltöttem. Most felnőttként már néha elgondolkodom, hogy jó lenne egy kertes ház. De nem valahol a világ végén, csakis Budapest jobb kerületei jöhetnének szóba.
2019. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez sok tényezős. Egyrészt ki milyen beállítottságú, másrészt adott város(falu)részben milyenek a körülmények.


Kertes házban nőttem fel, imádtam. Meg sem lehetett kötni, reggel felkeltem és már mentem is kifelé. De tény hogy sok korombeli gyerek volt az utcába. Mindig összeverődtünk, és játszottunk. És egész nap vagy az utcán (persze akkor még jó ha pár óránként elment egy autó), vagy valaki kertjébe játszottunk. A szülők osszejártak szalonnát sütni, bográcsozni, ahol természetesen mi is mindig ott voltunk és baromira élveztük hogy ilyenkor késő estig kint lehettünk. Télen közösen építettünk hóembert, sőt akkor még volt hogy a Wartburg mögé sorba kötették a szánkókat és úgy húzott minket valamelyik szülő. Na persze ez ma már elképzelhetetlen, de 20-25 éve még senki nem szólt érte a csendes utcákon.

Nem éltem gyerekként panelba de az egyik nagyimék igen (káposztásmegyeren), és utaltam ott lenni. Mindig ácsorogtam az ablakban a negyediken és sóvárogtam kifelé. Aki ismeri a környéket tudja hogy az még viszonylag zöld övezet is, és ott az erdő egy köpésre. De az én szememben egy borzasztó zárt paneltenger volt, ahol nincs más szórakozás csak az unalmas játszótér, ahol ráadásul soha nincs senki. (ezen így utólag elgondolkozom, hogy vajon hogy csinálta nagyanyám, hogy mindig sikerült akkor kivinne mikor senki nem volt kint) Engem nem kötött le a játszótér mert a Bp melletti kis faluban ahol éltem számomra sokkal szabadabb volt az élet nem volt bekorlatozva egy játszótérre.

Eközben a szintén kertes házban felnövő bátyám jól elvolt a cartoon network előtt és nem érdekelte a kert, meg a biciklizés.


Na így láttam gyerekszemmel.


Felnőttként beköltöztem abba a kis panel lakásba egy rövid időre, és bizonyos szempontból nagyon szerettem, más szempontból gyűlöltem. Szerettem mert felnőttként marhára értékeltem,hogy mindenféle bolt ott van a számban, hogy gyorsan beértem a munkahelyemre. És gyűlöltem mert az alattunk lakó állandóan felcsörtetett valami hülyeséggel pedig maximálisan batartottuk a hazirendet. Utáltam hogy házirend szabályozza mikor indíthatom el a mosógépet és mikor porszivozhatok, mert kertes házban ezt bármikor megtehettem. De persze az együttéléshez muszáj szabályozni dolgokat, de engem zavart. Nyilván sokat rontott a helyzeten az öreglány aki miatt még húst kloffolni is féltem délben, mert mindjárt feljön ugatni...


Szóval ebből is látszik, hogy mennyire nem mindegy sem a személyiség sem a környezet.


A fiam már szintén kertes házban nő fel, és bár ő már nem tollashozat órákig az utcán a forgalom miatt, azért remélem hogy hasonlóan jó élmény lesz a gyerekkora. Egyébként nem kétlem hogy panellakó gyereknek is lehet szuper jó gyerekkora. Igazából a szülőn múlik.


Szóval neveld meg a gyereket, nincs cipővel bemaszkálás. Te pedig kezdj el barátkozni, tudom hogy manapság ez már nehéz az online élet miatt. De hidd el hogy ki lehet alakítani barátságokat, és úgy majd meg tudod szeretni a kertet is. És a gyerekeinek pedig lesznek barátaik.

2019. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok



Másik dolog, hogy 3 gyereket tervezünk.

Egy akkora panelt amiben kényelmesen elférünk nem

Találunk vagy nem tudnánk megfizetni.


( mindenkinek saját szoba, külön nappali, 2 fürdő, apának-anyának dolgozószoba)

2019. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy miért evidens, hogy a gyereknek kell az udvar. Bszhatod az udvart, ha nincsenek a szomszédban kispajtásai. Hiába könnyebb a szülőnek, ha főzés közben rálát az udvaron játszó gyerekre, azért ez csak a mesében van így. Ki kell menni vele játszani, mert egyedül nem lehet. Én jobb híján a kutyámmal játszottam az udvaron, hát nem is lettem egy szociális alkat... igen, fel lehetett állítani medencét az udvarban, azt egyedül voltam benne. Nagy buli volt... jó emléknek azok maradtak meg, amikor másokkal játszottam.

Erről ez a véleményem.

2019. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%
Jol le lettem pontozva, mert maskepp latom a vilagot. :D de tenyleg az is igaz, h csak azt lattam h a kert rengeteg idot elvesz... Most van sok idom, le tudok menni a gyerekkel a jatszora, ide-oda, gyerekekkel van en is tudok vele jatszani, itthon meg kenyelem... Nem kell hazasietni sehonnan, h jajj még locsolni kell... Vagy ezen a nyaron nem megyunk sehova, mert tetocsere... Stb. En imadom ahol élunk. Remelem a gyerekem is feldolgozza... Majd fizetem neki a pazichiatert legfeljebb :D
2019. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
A kertesház nem egyenlő a nonstop locsolással, meg kapálással, nem tudom hol élnek egyesek. Be lehet parkosítani az egész udvart, ha valakinek az tetszik, azzal meg nem kell naponta szöszölni. Ja és kertes övezetben is élnek ám gyerekek, nem csak panellakónak lehetnek "kispajtásai". Azt sem értem, hogy a szülő jajjong mert ki kell menni a gyerekkel az udvarra, de a panelból a játszóra már nem teher lemenni, és ott szobrozni, míg a gyerek rá nem un? Miközben az udvarról be-be lehet menni. Panel előnye annyi, hogy kevesebb a fenntartási kötltsége, meg mivel lakótelepen van minden bolt ott van egy köpésre, bár ez utóbbi kertesháznál sem kizárt. Én abban nőttem fel, és az utca végén volt az iskola, játszótér, ahol mindig voltak gyerekek, sőt a mai napig vannak. Kertes övezetben sem csak antiszocok élnek, akik napi 24-ben a bezárt kapuk mögött senyvednek.
2019. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Igen, ezen én is meglepődtem. Szintén kertes, sosem locsolok meg kapálok. Van pár fa, azon kívül fű, amit hetente-kéthetente lenyír a férjem és csá. Ennyi a kerttel való munka. Gyerekeknek vannak játékok, nyáron medence, nekünk tűzrakó, nincs virágoskert meg veteményes, haszonállat meg ilyenek. Nem kötelező ültetni meg kertészkedni. Én se dolgozni akarok otthon, hanem élvezni a pihenést, úgyhogy a kertet is ennek megfelelően használjuk.

A lányom amúgy 4 éves, télen a hidegben nem szeret kimenni, de márciustól novemberig alig bírom berángatni. Panelban megőrülnék tőle, vagy attól, hogy állandóan a játszón kell szobroznom vele. Itt meg mászkálhat ki-be kedve szerint.

2019. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%
Amikor olvassátok az ilyen kertes ház vs városi lakás (amúgy nem csak panel létezik...) vitákat, és ezt szeretnétek a döntéshez felhasználni, akkor azt azért mindig vegyétek figyelembe, hogy az ember általában a saját döntését védi. Tehát például ha valaki egy csomó pénzt belerakott egy kertes házba, akkor valószínű, hogy az előnyöket fogja domborítani saját magának is, mert azt lélektanilag nehezebb elviselni, hogy ennyit költöttem rá, sokat vártam tőle, de mégsem egészen "olyan". És ugyanez, hogyha valaki a városi lakás mellett dönt és abba invesztál sokat (megyeszékhelyen lassan a panel is utoléri a ház négyzetméterárát, köszönjük, csok), akkor azt fogja megmagyarázni, hogy miért pont ez a lehető legjobb életmód. Szerencsére sokfélék vagyunk és sokféle lehetőség közül választhatunk, de azért ezt mindig érdemes az érvekhez hozzágondolni.
2019. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Panelben nőttem fel és most panelben vagyok anyuka a negyediken :) Cipelem a babakocsit a lépcsőn és régebben a gyereket is cipeltem. Mit nem adtam volna egy városi kertesházért vagy legalább egy első emeleti társasházért ( nem panelben ) ahonnan egyszerűen ki-be jutok, egyedül is megoldom a nagyobb bevásárlást, stb. Most meg látom hogy a 2 évesemnek nagyon kellene a kert, imádná. Nekem dunsztom nincs a kerti munkáról, de nem is vágyom rá, plusz útálom a bogarakat, darazsakat. Kisgyereknek szerintem szuper a kertes ház, de tiniként már legalább annyi nehézséget okozhat egy gyereknek. Én meglennék mások nélkül a játszótéren, azt szeretem, ha üres, pedig nem vagyok antiszoc, de gyűlölöm, hogy még más gyerekére is nekem kell figyelnem, meg rászólnom, mert sz.rnak rá, a padon dumálnak.

Én imádtam volna a kertes házat amúgy gyerekként is, bár mi rengeteget voltunk lent, le voltunk zavarva :) Város szélén laktunk és lakunk és itt aztán van természet, ugyanakkor régen sokkal veszélytelenebb volt.

A panellel bajom nem volt sose, gyerekként csak egy saját szoba hiányzott inkább. Mondjuk az tény, hogy itt még azt is hallod, ha a szomszéd pisil :D

2019. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!