Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisbaba 10-12 éves fiú gyereke...

Kisbaba 10-12 éves fiú gyerekek mellé?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kiváncsi ilyen nagy korkülönbséggel kapcsolatban. Nagyon sok lemondással jár a nagyoknak, kinek "mit szólt" a gyereke a hugihoz/öcsihez?

2019. jún. 24. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Ne a gyerek döntse már el, hogy az anyja szülhet-e még...
2019. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
48%
Az egyik unokatestvéremnek akkor született féltesója, amikor 12 vagy 13 éves volt
2019. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Egyik munkatarsamnak pont 12ev van koztuk nagyon jo a kapcsolatuk a testverek kozt. A masiknal meg a nagy fia es a lanya kozt 23ev van a fiu mindenben segitett az anyjanak a a kistesonal.
2019. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Igaz, nő vagyok, de az idősebbik öcsémmel 12, a kisebbik öcsémmel 15 év korkülönbség van köztünk (a szüleim szerettek volna előbb is, de egészségügyi okból nem jött össze). A legjobban a kisebbik öcsémmel értem meg magam, de imádom mind a kettőt! :) Nagytesónak lenni tök jó, már nincs testvérféltékenység, nem veszünk össze ugyanazon a játékon, csak a közös kis titkok meg játék van! :)
2019. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
11 voltam, amikor a húgom született. Annyi tanácsot adnék ebből a státuszból, hogy ha nem nézed a nagyobb tesókat folyamatos ingyen bébiszitternek, akkor szuper lesz a kapcsolatuk. Nálam sajnos sok mindent elrontott, hogy a szüleim örültek, hogy van "nagytesó", és komplett nyarakat bébiszitteltem végig, nem mehettem diákmunkára, mert nem lenne senki a kicsivel, így zsebpénzt sem kereshettem, viszont a bébiszittelésért természetesen nem kaptam a szüleimtől semmit, hiszen a testvérem, és természetes, hogy vigyázok rá. Ez sok keserűséget szült az én oldalamról, szerintem természetes, hogy az ember úgy érzi, jó lehetőségektől esik el, és a kistesó valójában teher. Ma már újra jó a kapcsolatunk, de sokkal jobb lenne, hogyha a szüleink nem használták volna ki a nagy korkülönbséget.
2019. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Kisfiam 7 volt az első húga születésekor, 9 lesz most a másik húga születésekor. Nagyon jó így, nincs testvér féltékenység, mert nem riválisként tekintenek egymásra, a nagy óvja a kicsit, segít szívesen és még élvezi is.

Bújócskáznak együtt, a nagy kuckót épít a kicsinek, meséznek, olvas a kicsinek. Nagyon aranyosak és teljesen jó így, a nagy rajongva várja a kisebbik hugit is.

2019. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

11 a lányom, nálunk örülni fog a kistesonak. A családban 2 uncaitesoja is 1 éven aluli, annyira para Mamik, hogy nem adják oda az ölébe a babát, pedig nagyon vágyik rá, hogy ne csak üllve adják oda a 7-8 hónapos babát az ölébe, úgy hogy még az anyja fogja is, hanem had álljon vele föl... Nagyon szereti a piciket, nagyon szereti szórakoztatni őket, neki öröm lesz ha vigyázhat rá.

Anno mi vigyázhattunk uncaitesokra, igaz otthon volt az anyjuk , de örült hogy elszorakoztatattuk a babát mit főzött mosott. Nem szabad túl esni egy határon, hogy a gyerek legyen a babysitter, mint fentebb is, írták, mehessen el táborokba ide oda , de míg anya tusol, vagy takarít, a 1-1 órára rá lehessen bízni!

2019. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Babsitterkedés biztosan nem lesz (csak önkéntes), sok rossz példa van előttem ezzel kapcsolatban.

2019. jún. 24. 12:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

10 éves voltam, amikor a húgom született. Ingyen babysitter és bejárónő voltam anyám szemében, semmi egyéb, a testvérem meg az Isten azóta is. Szerintem nem egy 10 éves gyerek dolga, hogy forgótárcsas mosógéppel mossa a testvére pelenkáját.

Annyira nem törődött velem senki, hogy 18 évesen eljöttem, akkor ugye ő már 8 volt, azóta is uszítja ellenem anyámékat, mondván, hogy elhagytam a családot (jah, egyetemre mentem). Ő meg az angyalka mert azóta se mozdult el anyánk szoknyája mellől. Nem beszélünk, kicsit se hiányzik.


Mindent összevetve azt hiszem, nálunk nem vált be a nagy korkülönbség.

2019. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van, legidősebb a fiú. Nagyobbik húgával 8, kisebbikkel 12 év a korkülönbség. Nagyon jól megvoltak/megvannak egymással. Ha valamim miatt úgy alakult, hogy hárman voltak itthon, sokkal jobban elvoltak, mint amikor mi is itthon vagyunk. :-D Már nagyok, 27-19-15 évesek, mai napig nagyon jó a kapcsolat köztük, a nagyfiú már nem lakik itthon, de közös programokat is csinálnak, a nagyobbik húgával már mentek együtt bulizni, koncertre. Egy házibuliba már a kicsit is elvitték (ő is ismert ott mindenkit). Ha nincs kötelezően rálőcsölve a nagyra a kicsi, akkor szerintem nem lesz probléma.
2019. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!