Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, mihez...

Kisgyerekes anyukák, mihez kezdtek, ha lebetegedtek annyira, hogy felkelni is alig bírtok?

Figyelt kérdés

Hogy tudjátok ellátni a gyerekeiteket pl. magas lázzal, mikor mindenetek fáj, vagy durva hányással? Segít ilyenkor valaki?

Nekem 3 gyerekem van, egy kisiskolás, egy ovis és egy 7 hónapos. Tegnap szörnyen rosszul voltam, több paplan alatt is dideregtem lázasan, fájt mindenem, a fejem hasogatott, bevettem ibuprofent meg paracetamolt is, de nem ment lejjebb a láz, szerintem még sosem voltam ennyire beteg. A középső 10-től 4-ig jár oviba, a nagynak 8-tól 2-ig suli (nem napközis). Már a logisztikájuk kihívást jelentett, többnyire kocsival hozok-viszek mindenkit, délután a nagynak különóra, plusz a baba is beteg épp, egész nap nyűgös. A nagyszülők félnek, hogy elkapják, nem segítenek. A férjem épp pár napos üzleti úton külföldön. Annyira rosszul voltam, hogy délután már zokogtam kétségbeesésemben, hogy hogy fogom egyedül végigcsinálni ezt a napot. Végül valahogy csak sikerült, lemondtam a különórát, és a nagy felajánlotta, hogy hazajön egyedül a suliból, nem főztem, este csak halrudacskát csináltam vacsira, de még ezekkel a könnyítésekkel is úgy éreztem, majd' belepusztulok ebbe az estébe. Éjszaka volt a csúcson a lázam, kb. alig voltam magamnál, akkor meg a baba ébredt, így betegen a szokásosnál is többször, szegényke. Ki hogy oldja meg, ha ennyire rosszul van?


2019. febr. 1. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Októberben voltam így egy ovis és egy 2 éves mellett, sajnos nem volt mit tenni, ha menni kellett menni kellett, ha éhesek voltak kaját kellett csinálni stb, a takarításról abban a 1,5 hétben teljesen lemondtam, amikor nem volt valami tényleg szükséges teendő akkor feküdtem
2019. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Pont így ahogy te!

Valahogy összeszedem magamat és végigcsinálom 😉

Neked is sikerült! Nők vagyunk, nekünk nincs időnk betegnek lenni és sajnálni magunkat!

Jobbulást nektek

2019. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Muszáj megoldani. A legrosszabb az volt, mikor a nagyobb fél éves korában beteg volt és foga is jött, egész nap járkálni kellett vele, éjjel is sokszor kelt és beteg lettem. Hát kemény 3 nap volt, segítség nem volt, délutánonként a férjem. Éjszaka is sírni tudtam volna, ha fel kellett kelni.

Aztán volt egy tüszös mandulagyulladásom a nagyobb 2 éves, a kicsi pár hetes korában, akkor legalább itthon volt a férjem de ugyanúgy nem feküdtem, ki is muszáj volt menni velük, augusztus volt. Szerencsére nálam a baci nem gond, lázcsillapító és mint akinek semmi baja. Az első amit írtam viszont kemény volt.

2019. febr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A nagyszülők félnek, hogy elkapják, nem segítenek" - jó sz*r családod lehet. Mert elvinni/elhozni ajtótól ajtóig a nagyobbakat legalább az oviba/suliba, meg főzni otthon és áthozni és letenni az ajtóba marha nagy veszélyt jelentett volna:(

NEM szoktam senkitől segítséget kérni, hacsak nem nagyon muszáj, de ha ebben a helyzetben a családom hátat fordított volna, én is így állnék hozzájuk ezután.

2019. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek, a nagyszülők ha a közelben laknak ennyit igazán segíthetnének. De ne törődj ezzel, mert még ez is kiveszi az energiádat. Nekem a Flektor szokott segíteni, ilyenkor tudom hogy 2-3 óráig jobban vagyok, gyorsan elintézem a kötelező, halaszthatatlan dolgokat, ágyba dugom a gyerkőcöket korán 7-7:30 körül én pedig teával dunsztolódom az ágyban, nincs más megoldás mint kihasználni azt az időszakot amikor csend van és lepihenni. Rendelj ételt, a legszükségesebbet mosd ki, ne takarits - ez egy túlélős időszak. Jobbulást.
2019. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyám, ilyen családot... egyetértek, én is így állnék hozzájuk a jövőben. Én is most taknyos vagyok, meg mellgyulladás miatt lázas. Itthon vagyok az influenzás ovisommal, meg a 4 hetes kicsivel. Férjem 24 órázik, nyilván most van szolgálatban, holnap reggel 6-kor jön haza. De anyám már hívott, hogy mi kell a patikából, anyós is, hogy este jönnek, segítenek fürdetni meg rendezni a gyerekeket. Kaját rendeltem előre tegnap, mert már éreztem, hogy robbanok le. Amúgy mesenézős nap van, és nem foglalkozom semmivel, csak amivel nagyon muszáj, ennyit tudok tenni magamért. Ha épp az van, hogy valamiért nincs segítség, akkor marad, hogy veszek be gyógyszert, és csinálom, ahogy tudom, de szerencsére valaki mindig akad, vagy valamelyik nagyszülő, vagy a tesóm, sógornőm. Szégyellheti magát a családod, hogy segíthetnének, de nem teszik :(
2019. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem hálistennek szerencsém van /volt, valahogy ha nagyon lebetegedtem, max.1-2 napig tartott, és épp a férjem is itthon volt. Valahogy éreztem, hogy nem hagyhatom kitörni a betegséget magamon amíg ő nincs itt, mert MUSZÁJ tartanom magam....nekem mindig sorban betegedtek le a gyerekek, és amikor kifelé jöttek belőle, én akkor lettem rohadtul beteg...

Most először történt olyan, hogy annyira lebetegedtem én is meg a férjem is hogy 2 napig szó szerint feküdtünk!!

De nekem van egy fantasztikus anyósom, aki jött és segített. És félt hogy elkapta? Igen...és el is kapta....akkor én jártam hozzá segíteni ...

Egyébként meg az ibuprofén és a paracetamol nekem nem sokat ér ha ennyire rosszul vagyok, ilyenkor bizony algopirin, cataflam kombóval nyomtam a legnehezebb részeket, pl. esti vacsora, fürdetés stb..

Nem mondom hogy követendő de valahogy végig kellet csinálni.

2019. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nevelem, család sincs ebben az országban. Úgyhogy akármilyen beteg is vagyok, kizárólag magamra számíthatok ha mondjuk a kórházban haldokolnék , akkor vannak barátaim akik segítenek.
2019. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szuper erősek vagytok mind, akiknek ily
2019. febr. 2. 01:14
 10/11 A kérdező kommentje:
Jajj, véletlenül elküldtem. Szóval szuper erősek vagytok mind, akiknek ilyen természetes, hogy egyedül is állják a sarat. Meg persze azok is, akik segítséggel, mert ez még segítséggel is szörnyű. Nem haragszom a családomra, megvan a maguk baja, feladata. Ma náluk alszanak a nagyok.
2019. febr. 2. 01:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!