Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szereti a kövér embereket?

Nem szereti a kövér embereket?

Figyelt kérdés

A 4 éves lányom nem kedvelik a kövér embereket. Ha lát valakit, aki kövér (nem a kis súlyfelesleg rendelkező emberek, hanem a min. +30 kg felesleg) mindig szól, hogy menjünk odébb, mert "fura" a néni/bácsi).

Múltkor a tvben a Mike&Molly műsor következett és akkor is szólt, hogy nem szereti ezt a műsort. Amikor kérdeztem miért, megint azt mondta, hogy, mert olyan "furák" benne az emberek.

Ilyenkor próbáltam magyarázni neki, hogy mindenkinek más a testalkata stb. De akkor is csak annyit mond, hogy ő nem szereti.

Ti mit tennétek? Nem mehetünk mindig odébb, ha egy kövér ember odajön a közelbe, főleg, hogy sajnos nem kevés van belőlük. És már kellemetlen, hogy mindig megkérdezi tőlem,nehogy mitől ilyen.

Senkit sem szeretnék megbántani, tőlünk sose hallott semmi negatívat a kövérekkel kapcsolatban. De kifogytam az ötletekből, hogy tudnám "természetessé" tenni neki.



2019. júl. 13. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nyugodtan el lehet mondani neki, hogy mi okozza a kövérséget. (Túl sok étel és/vagy hormonális betegség.)

5 éves a lányom, ő is ennyi idősen kérdezett rá és értette.


Próbálj rákérdezni konkrétan arra, hogy miért kerüli őket. Miért tartja furcsának? Esetleg empátiás gyakorlatként feldobni, hogy ha te/rokon/ő maga sokat enne vagy beteg lenne és meghízna, akkor titeket/őt is kerülnék az emberek? Rosszul esne, kinézet miatt nem szabad másokat piszkálni, etc.


Ilyen szempontból talán mindegy is, hogy milyen külső jegy fura neki, mert a látványos betegségekkel élőkre is rácsodálkoznak a gyerekek. Mozgássérültek, vakok, gesztikuláló siketek, más rasszúak, stb. Szerintem fontos, hogy értse, mitől "fura" a másik ember, mert sok "furát" fog még látni, legalábbis az ő szemszögéből.

2019. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez normális. Majd megszokja hogy vannak köver emberek is. Ilyenkor sokkal nagyobb az esztétikai érzékük a gyerekeknek.
2019. júl. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Sokat beszélek róla, hogy mi miért lehet, kicsit beleszőve, hogy ezért is kell figyelni az egészséges táplálkozásra (kevés nasi, sok gyümi és zöldség, testmozgás).

Azt semmiképpen nem szeretném neki mondani, hogy az természetes, mert nyilván nem az.

Ezért is nehéz (számomra), hogy ne hibáztassak senkit, de ne is tűnjön úgy, hogy ezt az állapotot el kell fogadni és nem lehet tenni ellene.

2019. júl. 14. 07:55
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem kellően egészséges a néni/bácsi teste, van köztük, aki nem tehet erről, és van, aki tehet erről, mert sajnos zsírosat meg sok tésztát eszik". Az átlag 4 éves megérti a lényeget, ha így fogalmazol. Ennél pontosabban felesleges.


(A kisebbeknek inkább csak annyit mondok általában, hogy "a bácsi/néni teste ilyen, van, aki kisebb, van, aki nagyobb".)

2019. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, mi ragad meg a gyerekekben. Az 5 éves fiam rendszeresen játszik egy Down kóros kisfiúval és egy autista kisfiuval is a játszótéren, pedig felnőtt fejjel furák. Viszont múltkor egy szeplős kislánnyal nem volt hajlandó játszani, sőt elfutott előle, mert azt hitte, hogy bárányhimlős. Hiába magyaráztuk neki, hogy a kislány nem beteg. Ha pedig kövér embert lát, mindig megkérdezi, hogy baba van-e a hasában.

Szerintem többször is el kell magyarázni, hogy nem a külső határozza meg egy ember jellemét, attól hogy valaki kövér még lehet kedves és vicces. Az oviban is találkozhat duci gyerekekkel és felnőttekkel, óvónőkkel is, ne legyen rossz érzése.

2019. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam a kommenteket, de szerintem magára az indokra rákérdezhetsz.


Pl egyik barátnőm utálta az időseket kicsiként. Közben nem az időseket utálta, csak nagyon kellemetlen volt számára az a furcsa szag, amit árasztottak. De felnőttként már nem zavarja.

2019. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!