Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Feltűnt egy érdekes jelenség,...

Feltűnt egy érdekes jelenség, erre mi lehet a magyarázat?

Figyelt kérdés

Ha napszemüvegben vagyok, és a mobilom normál módon tartom, akkor épp ugyanúgy látom a kijelzőt, mint napszemüveg nélkül. Ellenben ha fektetve nézném a kijelzőt, elsötétül az egész, épphogy csak ki tudok venni rajta valamit. Miközben a telefon fényereje semmit nem változik, napszemüveg nélkül ugyanolyan jól látható minden.

Az sem befolyásol semmit, hogy a Naphoz képest merre állok.

Amúgy egy egyszerű polaroid napszemüveg és egy Sony Xperia, ha ez számít valamit.


2018. márc. 8. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Polárszűrős a napszemüveged, és a mobilod LCD kijelzője polarizált fényt bocsát ki.
2018. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most kipróbáltam a saját mobilommal (OLED kijelzős) és akkor sötétül el, amikor 45 fokos szögben nézem. Ez okos tervezés, mivel így függőleges és vízszintes módban is jól látható napszemüvegben is.
2018. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
81%

OlED-en nincs polárszűrő.

Az csak TFT-n (LCD) van. Ott alapfeltétele a kijelző láthatóságának, kivédhetetlen.


Az OLED esetén esetleg a sok rétegnek illetve a led-raszternek lehet valami polarizáló hatása, ami eltér raszter- és raszter-átló irányban. Szóval szerintem ebben az esetben nem így tervezték, hanem így sikerült.

2018. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na utánamásztam.

Ugyan az OLED működéséhez tényleg nem kell polárszűrő, de mégis használják, mert kontrasztot növel és tükröződést csökkent.

Gondolom a tükröződés-csökkentésre legjobb az átlós polarizálás, mert az nem zavar be sem álló, sem fekvő tartott telónál.

Szóval jó volt a tipp, hogy tervezett ez a 45 fokos polarizálási irány.

2018. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!