Mi a véleményetek az ilyen esetekről?

Figyelt kérdés
[link]
2019. nov. 3. 20:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is abszurd, de mindkét fél hibás.


Első körben mi a csudáért anya és apa? Szerintem is fontos a gyerekkel baba kora óta tisztázni, nem csak a pocakot, hanem azt, hogy majd jön érte anyu és apu, aki hazaviszik az igazi otthonába, én nevelőszülőként pedig nevelőanyaként/pótanyaként vigyázok rá addig. Lehet, hogy sokára lesz, lehet, hogy gyorsan. Mindig vissza vissza kéne térni a témához!


Akkor sem elég 3 nap ismerkedés, ez a másik, ami kegyetlenség a gyerekkel, szerintem kifutottak volna a korból, ezért kell ezeket a gyorsított eljárásokat letudni.. nyilván pénzért, de ha rokon van a dologban és korhatár is, ott pusztán jóérzésből meggyorsítanám én is az eljárást pénz nélkül is, de akkor 3 napban éjjel nappal ott lennének a szülők, ne sérüljön nagyot a gyermek.


Egy gyerek szerintem is a féltesójával nevelkedjen inkább, mint azokkal, akik túl idősek vagy átmenetileg gondozták/nevelték babakorában, hisz lesz még tizenx éve, mikor nevelheti más.


Az én gyerekemnek a családban nincs apja, én így nevelem, akkor is, ha nehéz volt, mikor egy férfi rokont hívott így, fontos volt, hogy tudatosuljon benne, hogy nálunk máshogy van. Szerintem is mulasztottak a nevelőszülők, pont olyan hibásak, mint a gyorsított eljárásosok.


Egyébként az örökbefogadóknak is kötelességük lenne elmondani, hogy nem a pocakjukban volt a gyermekük, ők szív szerinti szülők, nem vér szerintiek.


Ha már azon vagyunk, ki miket mulaszt el, legyen csak tiszta a kép, egy gyerek se éljen hazugságban.


Ha észreveszed a másiknál, hogy mulaszt, minden ízében igazi gyermekeként tekint a kicsire, vedd észre magadnál is.. Gondolom nyílt örökbefogadás volt, ahol a gyereknek tudnia kell dolgokról, mint a nevelő családnál is kellett volna.


Az plusz és korrekt, hogy a Vanda néni rendben van, mert ha mégsem kellene neked a gyermek valamiért, akkor nem veszíthet el egy lehetséges anyukát. Szóval ezt jól csinálták.


A nevelőszülőknél a pótanyut kellene erőltetni, könnyen kimondható és fix a jelentése.

2019. nov. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Előző, szerintem ez nagyon nehéz dolog. Hogy egy gyereknek másképp kelljen hívnia a "szüleit", mint a család másik gyerekènek (aki saját). "Ő hívhat anyának, de neked pótanyu vagyok, mert te árva vagy" - nyomorult gyerek a játszótéren, óviban, mindenkinek anyja van, de neki mindenki számára nyilvánvalóan nem.

Szerintem ez durván traumatizáló.

2019. nov. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem viszont akkor az, ha így adják elő.


Modern családoknál teljesen normális, ha egyik gyerek az őt nevelő embert mostohaanyuzza vagy nevelőanyuzza.


Neked nincs MÉG anyukád, apukád, de én nagyon szeretlek, én vagyok a pótanyud, másoknak meg ilyen nincs, ez csak nálunk különleges. Olyan vagyok, mint a te jótündér keresztanyád a meséből(csipkerózsika, nem shrek), szeretgetlek, nevelgetlek, fontos vagy nekem, hogy amikor eljön az ideje, jöhessen érted apukád és anyukád, és egy család lehessetek.


Szerintem ez abszolút eladható egy 4 évesnek, pláne, ha megnézi a csipkerózsikát.


Az én gyerekemmel sem dramatizálom túl, minden család más, van akinek tesója, macskája, anyukàja, nagyija nincs, nálunk apa nincs.


Nyilván igény lenne rá, de mélyebben érinti pl most egy háziállat halála, vagy mélyebben vágyik egy kistesóra, azt folyton akar, apukát 2 havonta említ, kicsi tesót naponta.


Más az élete(sokaknak más)nem rosszabb, ezt kellene tudatosítani.


Ha belegondolsz, őt valaki kiválasztja, csak rá fog vágyni, miután megismerte, hogy milyen, a vér szerinti gyerekeknél meg lottó van, mindegy milyen gyerek, csak legyen..


Ebben is különlegesebbnek érezheti magát, nem kevesebb, hanem több. Akkor tragikus, ha annak akarod látni.

2019. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Felháborító az egész ügy. Az is, hogy Magyarországon ilyen ügymenet van a gyermekek lelkének védelmére és az is, hogy úgy tudták örökbe fogadhatják a kislányt és végül elvették tőlük. Rohadt egy rendszer, ártalmas mindkét félnek. Hol lett volna jobb helyen az a kislány, mint ahol együtt egy családként éltek. Elsőbbsége kellene lennie az örökbefogadásra a nevelőszülőnek.

De ez az egész borzalmas, hogy piciként nevelik otthonukban és három nap alatt kerül új emberekhez. Neki azok nem anyu és apu, csak idegenek. Szegény gyerekek.

Miért nem adják őket örökbe már pár hónaposan??? Az szolgálná a gyerekek érdekeit leginkább. Dehogy váratnám én évekig szegény gyerekeket, hogy a vér szerinti szülő lemondjon róla. Alkalmstlan s gyerek nevelésére akkor bukta. Hát hol van ebben a rendszerben a gyerekek érdeke? Az egész nevelőszülőséget megszüntetném..

2019. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Olyan vagyok, mint a te jótündér keresztanyád a meséből(csipkerózsika, nem shrek), szeretgetlek, nevelgetlek, fontos vagy nekem, hogy amikor eljön az ideje, jöhessen érted apukád és anyukád, és egy család lehessetek."


És ha nem jön?

Van akinek soha nem jön. Egész életében várjon valakit aki soha nem jön el.

Van itt is egy nevelőszülő pár, van olyan gyerek aki pár hetesen került hozzájuk és már 12-3 éves. Őt is hitegetni kellett volna egész életében, hogy majd jön valaki érte?

2019. nov. 4. 10:36
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A szívem szorul el, szegény gyerekek miatt. Igazad van, az se jobb ha egész életében várja, hogy érte mikor jönnek és ha nem fogadják örökbe, mit érezhet, hogy ő senkinek se kell? :-( Közben meg sok pár hiába próbálkozik, nem lehet saját gyereke. Pár hónapos babákat az ilyen párok milyen örömmel nevelnének sajátjukként. Mitől fosztják meg ezeket a gyerekeket a hülye szüleik miatt.
2019. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem jutott eszembe, igazad van. Annyian vàrnak kisbabára, hogy nem gondoltam rá, hogy van, aki örökbeadható kisgyerekként és nem kell senkinek tizensok évig.


Ha azért nem adják örökbe, mert a szülei látogatják, akkor nyilván nem ezt kell mondani, ott a jótündér segít a szülőknek, akikhez majd hazamehet a gyerek, ha eljön az ideje.


Ha azért nem adják örökbe, mert nincs rá jelentkező évekig..akkor nem tudom. De nem is vagyok kompetens a témában, csak ötletem volt


Hogy fordulhat elő olyan, hogy egy babáról lemond az anyja és senkinek sem kell?


Mikor sorok kígyóznak minden szervezetnél.. szerintem ezt kellene megszüntetni akár külföldi örökbefogadással is, ha a magyar szülőknek nem kell a kicsi, és ha nincs ilyen helyzet, nem kell kitalálni hozzá megoldást, mert mindenki kell valakinek. Lehet, hogy naiv vagyok

2019. nov. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Pld úgy, hogy van olyan baba aki halmozottan sérülten születik és sok pár azért szeretne inkább egy egészséges babát és kisgyereket.Senki sem fog egy szívbeteg,asztmás,folyamatos fejlesztést igénylő babáért sorba állni akiről tudják, hogy talán soha az életben nem lesz ép az elméje mert olyan károsodásokkal született.Vagy olyan betegséggel aminek a lefolyása pár év és előbb-utóbb meghal, vagy szétforgácsolja a családot és intézetbe adják .stb..stb..stb.

Ahogy sokan nem akarnak nemzetiségi kisbabát sem, mert félnek attól hogy kiütközik a vére,vagy épp megszólja őket a környezetük és a többi...ezer meg egy olyan van, amiért esetleg egy babából kisgyerek lesz és mégse viszi haza senki.

2019. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
És gondolom, hogy van az az eset, amikor nem adhathatják örökbe, mert nem mondanak le évekig róla a vérszerinti szülők. Én erre gondolok, hogy nagy butaság. Pici babaként fogadnák örökbe őket, mindenkinek jobb lenne, pláne a gyerekeknek.
2019. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!