Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4D-s UH-n voltunk hétvégén és...

4D-s UH-n voltunk hétvégén és a baba nyaka körül volt a köldökzsinór. Hallottam már nagyon szomorú dolgokat is az ilyen esetekről, félek hogy baj lesz. Valaki volt ilyen helyzetben? Mi lett a kimenetele? 27hkm

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 06:53
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

1. A szülésig még böven van ideje arra, hogy kitekeredjen.


2. Ha nem, akkor ilyen esetben császároznak, és semmi baj sem lesz belöle.

2014. febr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk utólag derült ki, hogy a nyakán volt a zsinór a kisfiamnak. Szülés alatt végig ugrált a szívhang, a szülésznő és a doki is nagyon odafigyelt erre, végül sikerült megszülni term. úton. Ma már 1,5 éves nagyon aktív kisfiú.
2014. febr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szüléskor derült ki, hogy a baba nyakán kétszer volt megtekeredve a köldökzsinór. Minden rendben volt, normál úton született :)
2014. febr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Mindkét gyerekem úgy született, hogy a nyakán volt a köldókzsinór. Ezen ne agyalj, mert csak idegesíted magad. Az ilyen miatti halálozás sajnos nem elkerülhető, hiszen akármikor a nyakára tekeredhet a zsinór, és nyilván nem jársz naponta uh.-ra. Nem lesz semmi baj, ne aggódj, bízz az orvosodban.
2014. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is ettől paráztam mert nővérem is igy született,emiatt anyut megcsászározták. De semmi baja. 30 éves.

Az orvos aztmondta az esetek 70%ban valamiére rá van tekeredve,ez neheziti a szülést és kb ennyi. Ha nyakra van azt figyelik sűrünk,hogy jo e a szivhangja ha bajvan császár de igy sem lesz semmi gond, mert a legtöbb ilyen eset jol végződik és sajnos csak a rosszakat mesélik. Nekem enyit mondott. H amig jo a szivhangja semmi gond.

2014. febr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
én a zárójelentésről tudtam meg,h a nyakán volt a köldökzsinór..Simán,könnyen született,10/10 apgarral..gyakoribb dolog ez,mint mi kismamák gondoljuk,az orvosok pedig felkészültek..
2014. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
4D-n nálunk is látszott,hogy ott a köldökzsinór a baba nyakában,de az orvos azt mondta,hogy nem kell aggódni,mert nem mindegy,hogy teljesen köré tekeredett,vagy csak egyszer a nyakába vette. Szüléskor lenne gond belőle,de addig még ki tud belőle tekeredni,ha be is van. Amúgy nem gondolom,hogy olyan sok eset lenne,hogy tragédia történik a méhben ,mert rengeteg babának a nyakában van ott is a zsinór. Ne aggódj,nem lesz gond.
2014. febr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy gyakorlatilag. Lehet, hogy ma már nincs rajta... Mi sokszor néztük uh-n, a 24. héten totál a nyaka körül volt, a 28. héten abszolút nem, a 32. héten ismét, a 34. héten nem, a 36. héten szintén nem, a 38. héten született császárral rossz szívhangok miatt, és az akkor készült uh-n SEM látszott úgy, hogy ott lenne, pedig a férjem uh-zott baromira nagyon alaposan, és mégis úgy született, hogy négyszer volt szorosan a nyakán.



Az egyik barátnőmnek a 24. héttől végig a baba nyakán volt a zsinór, spontán született 41. héten, abszolút tökély szívhangokkal.

2014. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen mindenkinek, most azért megnyugodtam kicsit :)
2014. febr. 21. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!