Ha egy gyermek örökbe lett fogadva és a szülök ismerik a gyerek vér szerinti szüleit akkor a mostoha szülök kimerik mondani a nevét a gyerek közelében?

Figyelt kérdés
Ha beszélgetnek ?

2021. jan. 30. 10:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem örökbefogadott a kérdező, ő nem hívná mostohának az örökbe fogadó szülőt, mivel az általában az édes szülő új párja szokott lenni, aki hivatalosan senkid...


Egyébként sok oka lehet, hogy az örökbe fogadó szülő nem akar beszélni a gyerek hátteréről. Ha nemi erőszakból fogant volna a gyerek, akit örökbe fogadtam, lehet én is ferdítenék kicsit az igazságon.

2021. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
A mostohaszülő pedig nem az örökbefogadó, hanem azt hívják annak (lásd népmesék:)), aki beházasodik a gyereket nevelő elvált vagy özvegy apa vagy anya mellé.
2021. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!