Ha kiderülne, hogy terhes vagy, de nem szeretnéd vállalni?

Figyelt kérdés

Kiderül, hogy terhes vagy, de az apuka lelép, mert nem akarja. Te egyedül nem tudnád/nem akarnád eltartani a gyereket. Mit tennél? Elvetetnéd vagy örökbe adnád? Miért?


(Nincs ilyen problémám, nem azért kérdezem, pusztán csak elméleti kérdés)


2021. ápr. 23. 15:45
1 2 3
 11/22 Tepfal ***** válasza:
91%
#10: Népszerűtlen ez a vélemény, de én egyetértek vele. Egy terhesség kihordása is pénzbe kerül, az egy dolog, hogy a biológiai anya munkavállalási képessége csökken, de az egészséges környezet, megfelelő táplálkozás, szükség esetén gyógyszer, egyéb kezelések, nem beszélve maguknak a vizsgálatoknak a költségeinek biztosítása nem kis összeg, amit valószínűleg nem engedhet meg magának egy fiatal, egyedülálló nő.
2021. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%

#10-es

Dehogynem várják el! Nézd meg tiktokon az abortuszos videók alatt a kommenteket. Furcsa ezt írnom, de azokhoz képest itt kulturált beszélgetések folynak 😃


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Elvetetném természetesen. Tegyük fel hogy megszülöm és lemondok róla. Az a gyerek egyszer tudatában lesz annak, hogy nem kellett nekem. Persze, lehet a nevelőszülei nem mondják el neki hogy örökbefogadták, de bármikor kiderülhet az igazság. Szerintem nem esne neki jól, hogy eldobták. Nekem van egy barátom, akit örökbefogadtak és nagyon megviseli a dolog hogy az igazi szüleinek nem kellett. Hiába nevelték jól, hiába kapott meg mindent a nevelőszüleitől ami csak tőlük tellett, hiába kapott meg minden szeretetet, akkor is fáj neki.

2021. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Inkább viselje meg a dolog, szomorkodjon, vagy akármi, de közben él... Mindig az élet a legfontosabb, nem is értem, hogy lehet ez kérdés. Természetesen örökbeadnám.
2021. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

12 ezt nem mondod komolyan... mondjuk volt egy ilyen erzesem / sejtesem

kicsit abbol kiindulva hogy neha latom azokban a temakban ahol nem sikerul teherbe esniuk a noknek hogy ha a kornyezetukben valahol sikerul, latni sem akarjak onnantol a gyereket. Csunya szoval mondva irigyek de ez persze nem olyan irigyseg, annal joval bonyolultabb erzelmi harc lehet. Nyilvan nem tudom milyen erzes mert nekem elsore osszejott, de gondolom ilyenkor ugy erzik az egesz vilag ellenuk van es igazsagtalan hogy mas abortalja az X-edik gyereket.


En viszont belepusztulnek a szegyenbe ha oda kene adnom valakinek a gyereket akihez akarhogyis, de kot valami genetika. Na meg a csalad, baratok, kollegaknak elmagyarazni...


Talan tenyleg a beranyasag lehet meg jarhato ut, hiszen akkor nehez sorsu csaladok megfontolhatnak pl hitel torlesztesbe egy 6-7 millioert, es mar van 3 gyerek... de ki tudna ezt bearazni? Egyaltalan be lehet arazni egy ilyen aldozatot? Moralisan ez rendben lenne igy?

2021. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a kérdést én tettem fel:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__orokb..


Én már örökbeadtam egy gyereket, ha terhes lennék inkább elvetetném, mert úgy élni hogy van valahol egy gyereked a világban akiről nem tudsz semmit, leírhatatlanul borzasztó.

2021. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Egyébként odaadni a gyerekedet baromi nehéz


A megbélyegzést nem is emlegetve.


Emlékszem anyukám hogy beszélt egy nőről, akiről tudta hogy örökbeadta az első gyerekét, a másodikat meg ajnározta.

Nekem mondott csúnyàkat, hogy “persze az egyiket elhagyja azt meg elhalmozza”

Nagyon meglepett, mert egyébként anyukám tök empatikus ember.

Persze rájátszott, hogy nem kedveli egyébként sem (okkal, ismerem, egy elviselhetetlen végtelen rosszindulatú nő)

Latszólag ok nélkül nem tartotta meg a gyereket.


Azóta persze anyuval átrágtuk a tèmàt.. sosem tudhatjuk mi áll a háttérben ( erre anyu: “ azért sajnálni nem fogom” 🤨)

De ez történik, ha a környezet tudja...


Nekem van egy baràtnőm, akinek későn derült ki a baba.

Örökbeadta. El tudta titkolni a tágabb környezetében a terhességet.

Rettentően megviseli 15 èv távlatából is, saját csalàddal, gyerekekkel.

A fia tudja, hogy ő a biológiai anyja ( tartják a kapcsolatot)

Nem könnyű ez..

De mai napog azt mondja ez volt a helyes, de ha időben kiderül, akkor elvetette volna, és sajnálná de az lett volna amit tennie kell.

2021. ápr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

15:

Nagyon sajnalom. Muszaj lesz feldolgoznod, es elengedned az erzest hiszen nem embert oltel (itt aztan tenyleg szo szerint ertendo).


Es ennyi. Pont. En nem tartalak emiatt rossz embernek.

2021. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
33%
Volt benne részem, és elvetettem. Hamar intéztem mindent - ez amiatt is történhetett hogy nem volt problémamentes terhesség - így a nyolcadik hét elején meg is műtöttek. Ha egészséges lett volna, akkor sem tartottam volna meg, valószínűleg.
2021. ápr. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
84%

Elvetetném. És nem moralizálásból, nem azért, mert "neki így jó", hiszen neki jobb lenne, ha még terhesen keresnék egy renďes házaspárt, akik rögtön a kórházból hazavinnék, és szeretnék. Azért vetetném el, mert belebetegednék, hogy 9 hónapig hordtam, és utána oda kell adnom, és a környezetem is mélységesen megvetne, ha örökbe adnám. Egy abortuszt könnyebb felvállalni, de arról igazából tudnia se kell senkinek.

Szomorú, de ez van. Amíg a társadalom az abortuszt apró botlásnak tekinti, azt viszont, azt lemond a gyerekéről, örökre kiveti magából, senki nem fog átgondoltan az örökbeadás mellett dönteni.

2021. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#15-ös

Egy igazán erős nő vagy! Sajnos nem tudom teljesen átérezni, hogy min mehettél/mehetsz keresztül, de az írásodból látszik, hogy valóban jót, sőt, jobbat szerettél volna a gyerekednek. Az hogy örökbeadtad, ezért nem tudlak elítélni és remélem a környezeted sem tette. 🙂 Kitartást kívánok, biztosan csodálatos ember lehetsz.

2021. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!