Miért kaphatott egy ilyen család 3 gyermeket?

Figyelt kérdés

Előre leírom, tudom, hogy nincs közöm hozzá. De akkor sem tudok elmenni mellett szó nélkül.


Kicsi településen élünk, és van egy család, aki már a harmadik gyereket fogadja örökbe. Ezzel nem is lenne semmi, de ők kifejezetten szűkös körülmények közt élnek. A házuk rossz állapotban van, nagyon kicsi ennyi főnek, a gyerekeket meg szinte fáj látni, hogy milyen ruhában járnak. Nincsen autójuk se, ami három gyerek mellett, egy olyan településen, ahol pl gyógyszertár nincs, szerintem elképzelhetetlen. Ennyi főre a bevásárlást is hogyan oldják meg, amikor helyben már rendes volt sincs?


A gyereknek a szeretet a legfontosabb, de szerintem nem kell naivnak lenni, az sem mindegy, hogy milyen az anyagi helyzet.


Tudok róla, hogy mennyien várnak örökbefogadásra, és nagyon nehéz elhinni, hogy nem találtak volna pl a harmadik gyereknek olyan családot, ahol a legnagyobb szeretettel fogadták volna őket.

Egy év alatt volt mint három, és szemre alapvetően egészségesnek tűnnek, normális gyerekek.



2022. jún. 22. 09:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
59%

1. Nem csak úgy "megkapták" a gyerekeket, hanem a helyi tegyesz vagy valamilyen alapítvány segített nekik a folyamatban, szakértők, akik nyilván jobban meg tudják ítélni az anyagi stb. helyzetüket, mint te. Szerintem bízd rájuk.


2. Amúgy ha a gyerekek tesók, ami nem derül ki a leírásodból, akkor a legjobb, ami történhet velük, hogy egy helyre kerülnek (főleg, ha addig esetleg külön voltak).

2022. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem testvérek.
2022. jún. 22. 09:14
 3/40 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy nyìlt örökbefogadàs volt, ès kifejezetten nekik adta a biològiai anya a gyerekeket, nem a tegyesz vàlasztotta őket szülőnek. Persze, ìgy is ellenőriztèk őket alaposan, de ennyi miatt, amit leìrsz, mèg simàn megkaphattak a hatàrozatot, hogy örökbe fogadhatnak.

Egyèbkènt nem làtsz a tàrcàjukba. Lehet, hogy hazfelùjìtàsra gyűjtenek. Lehet, hogy a szèp ruhànàl többre tartjàl, hogy kènyelmes legyen, ès ne legyen gond, ha a gyerek összekoszolja. A kocsi meg nem lètfeltètel. El lehet menni a patikàba busszal, ès nem alap hogy a gyerekeknek betegesnek kell lenni.

2022. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, hogyan lehetséges.

3 ember van az ismeretségi körömben, akik örökbe fogadtak 1 gyereket, de azt a sok éves hercehurcát, vizsgálódást, vizsgát!!! amit végig csináltak...

2 család ebből átlagon felüli anyagi helyzetben, az egyiknél apa mérnök, másiknál PHD-s anya apa, a harmadiknál átlagos anyagiak, érettségizett szülők, ráadásul a csaj csecsemős nővér.

Érthetetlen mi alapján szivatják a leendő szülőket, közben meg a babák, gyerekek sínylődnek. :(

2022. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
66%
Ez fura!!! Biztos hogy örökbe fogadás volt?
2022. jún. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak nevelőszülők?
2022. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
47%

Hogyan oldják meg autó nélkül a bevásárlást?

Talán nem olyan kényelmesek és tehetetlenek, mint te, és buszon elhozzák.

2022. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
69%
Ezer százalék, hogy nem örökbe fogadták őket, max nevelőszülőként nevelhetik. Nincs olyan gyámhivatal, amelyik egy év alatt három különböző örökbefogadást engedélyez... Írom ezt örökbe fogadó, valamint nevelőszülőként.
2022. jún. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Nem nevelőszülők, ez biztos, örökbefogadták őket. Kb. hat-hét év leforgása alatt történt, tehát nem annyira rövid időn belül.


És három gyerekre bevásárolni, más településről, autó nélkül, az szerintem nem kényelem vagy nemkényelem kérdése…

2022. jún. 22. 09:37
 10/40 A kérdező kommentje:
Az egy év alatt azt úgy értettem, hogy életkoruk volt a gyerekeknek egy év alatti, tehát nem maga a procedúra zajlott egy éven belül.
2022. jún. 22. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!