Apa nem akar élni a jogaival milyen lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés
Házasságon kívül született gyermeket az apa nem akarja vállani (házas), ilyenkor az anya vezetéknevét kapja. De az apa minden jogáról le akar mondani. Ha nem tesz apasági nyilatkozatot akkor kötelezhetik dns tesztre vagy tartásdíj fizetésére? És ha lemond a babáról írásban?

#apa #bíróság #gyerektartás #Lemondó nyilatkozat #Apasági lemondó nyilatkozat #Házasságon kívül született gyerek
2022. okt. 29. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
A gyermek nem egy tárgy, hogy lemondhasson róla csak úgy. Bírósági úton, igen, kötelezhetik.
2022. okt. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
21%
Nem mondhat le, és én anyuka helyében, ha "apuka" ilyen gerinctelen féreg, szépen elmennék a feleséghez és elmondanék mindent.
2022. okt. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%
5 vagyok, valamit akkor is be kell írni. Természetesen adhatja a saját vezetéknevét, de ha nincs beírva semmi, akkor a hivatal meg fogja keresni, 3 éves koráig rendezni kell a gyerek családi jogállását
2022. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12%

#13 arra kíváncsi lennék, hogy hogyan talál meg a hivatal valakit, akinek a személyét az anya se ismeri. + ebben az esetben ha van is "gyanusított", akkor hogyan bizonyítják? Köteleznek random embereket dns tesztre, amit ki kell fizetniük?


Bíróság kötelezheti apukát a jogok lemondására (vagy elveszi a jogokat, nem tudom mi a hivatalos kifejezés), ez akkor számít, ha egy gyereket örökbe akarják adni, de apuka nem akarja (mármint nem lakik vele a gyerek, nem akarja magához venni, tőle megrohadhat az árvaházban, csak a falu meg ne tudja h ő aláírta a lemondást)

2022. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14es a dns tesztet csak akkor kell az apának fizetni ha bebizonyosodik hogy övé a gyerek.
2022. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
13 vagyok. A hivatal anyukát keresi meg / idézi be (úgy értettem a "megkeresik" szót, hogy megkeresik levélben, írnak neki levelet), és megkérdezik. Ha megnevez valakit, akkor elmondják, amennyiben nem ő az apa, a perköltséget anyukának kell megfizetnie. nem nagyon fognak olyat megnevezni, aki esélytelen...
2022. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
85%

"arra kíváncsi lennék, hogy hogyan talál meg a hivatal valakit, akinek a személyét az anya se ismeri"


Ha teljesen random emberrel szexelt, akit nem ismert, sosem lát többé, ott nyilván nem fognak behúzni random embereket az utcáról.


De ha több általa ismert személy között kell eldönteni az apaságot, bizony bárkit berendelhetnek.

Anyámék falujában egy fiatal nő 6-7 férfit nevezett meg, mint apajelöltet. (Amolyan falu k****ja volt a nő.) Köztük apa-fia párost is, és szinte csak házasembereket. Voltak is válások az eset után, függetlenül attól, hogy végül nem az adott csalfa férj volt a "befutó".

2022. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!