Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az, hogy ha egy nő gyereket...

Az, hogy ha egy nő gyereket akar (de apa nélkül), arra ugyebár van legális lehetősége. Na de mi van ha, egy férfi szeretne hasonlóképpen gyereket (anya nélkül). Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Most a "Keressek egy normális párkapcsolatot" jellegű javaslatokat köszönöm, de nem kérem. Tudom ezt én is, ezen vagyok... a kérdésem az csak a "B" terv.


Most ne menjünk bele, hogy 4X évesen férfiként, közelebb az 50-hez, miért vagyok egyedül. A kérdés nem erre irányul. Életem nagyobb részét párkpacsolatokban töltöttem, volt ahol én nem, volt ahol a másik nem akart. De megmondom Őszintén, kedzedk aggodni, és nem akarom az életem utód nélkül leélni. Létezik-e valami béranya jellegű legális lehetőség Magyarországon? Tehát hogy vér szerinti utódom lehessen.


Nyilván olyan megoldás nem érdekel, hogy valakit csak azért tartsak el évtizedekig, hogy gyereket szüljön. Aztán mondjuk a nagyobb apanázs reményében meg kedve szerint zsarol a gyerekkel. Tehát valami olyasmi érdekel, hogy szerződéssel jól körülhatárolt módon, X költségért, orvosi segítséggel, de tőlem teherbe esik a béranya, kihordja. Y hónapot besegít, aztán lemond a gyerekről.


Tudom valami nagyon hülyén hangzik a kérdés. De mielőtt megítélsz: a vágyam semmi több, mint amihez a nőknek is joguk van jelenleg Magyarországon. Ha kedvük van, spermadonortól teherbe eshetnek, és apa nélkül lesz gyerekük.


Tudom, a reprodukciós előny vitathatatlanul a nőknél van... de csak van megoldás a fordított helyzetre is.



2021. márc. 3. 23:38
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
2021. márc. 4. 00:28
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Röviden: nem.
2021. márc. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Mo-on nem legális a béranyaság és a dajkaanyaság. Szóval vagy külföldön intézed, pl Kanada, vagy örökbefogadásra jelentkezel. Hidd el, nem pont az a lényeg, hogy vér szerint is a te gyereked. Attól lesz a "tied" hogy kötődtök egymáshoz.
2021. márc. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

Egy icipici apró különbség van azért abban, ha nő akar így gyereket:

ő ugyanis MEGSZENVED érte. Kihordja, megszüli, neked meg csak a farkad kell belógatni.

Ráadásul csak utódot akarsz, egy eszményt, nem pedig gyereket szívből.

Egyébként még külföldön sincs olyan, hogy a béranya "besegít" a gyerekgondozásba. Arra külön embert kell felvenned, de ha még ezt sem akarod önállóan megoldani...

2021. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
#3. Igen igazad van a kötödés tekintetében. De nyilván ezt magamban kell elrendezni. Illetve az örökbefogadás sem hiszem hogy járható út lenne egy egyedülálló férfinek... még pároknak sem egyszerű. Legalább is itthon...
2021. márc. 4. 07:06
 6/30 anonim ***** válasza:
46%
Béranyaság emberkereskedelemnek számít (így ha ragaszkodsz hozzá, mehetsz Ukrajnába milliókat költeni), csak az örökbefogadás van itthon. Ha elfogadsz sérült, roma vagy idősebb gyereket (egyébként is maximum 45 évvel lehet nálad fiatalabb), akkor talán nem kell éveket várnod.
2021. márc. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy tudom, hogy nô sem vállalhat egyedül gyereket pl. spermabankban Magyarországon, szóval nem tudom milyen "legális" lehetôségre gondolsz azon kívül, hogy egyéjszakáson teherbe ejteti magát, ami azért erkölcsileg kifogásolható, és egészségügyi kockázattal is jár.
2021. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

Kedvenc reszem az "y hónapot besegit"

Ne haragudj de ha y hónapot besegit akkor azert jo eselyed lesz arra hogy Z kotodese alakul ki es nem fog lemondani rola.

De amugy roviden.. N E M

2021. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
72%
Még mindig meg van az esélyed találni egy apakomplexusos lányt aki szül neked.
2021. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Milyen spermabank? Nagyon szívesen besétálnék, csakhogy nincs ilyen lehetőség, hiába vagyok nő. Szóval nyugodj meg, nőként semmivel se könnyebb.
2021. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!