Ki mennyi ideig várt az örökbefogadott gyermekére? Hogyan sikerült, magánúton, TEGYESZ által, vagy alapítványtól?

Figyelt kérdés

Negyedik éve várunk már. :(

Még egyetlen kiajánlásunk sem volt, országos listáról sem, pedig 0-4 év a korhatár, sem nemi, sem származási kikötésünk nincsen, betegségek terén is elfogadók vagyunk. Egyszerűen annyi a várakozó, hogy nem megy gyorsabban. Borzasztóan elkeseredett vagyok már. Nyílt, magánutas örökbefogadásra is nyitottak lennénk, próbálkoztunk is többször, de mindig az lett a vége, hogy a kismama pénzt szeretett volna a gyerekért cserébe, de mi nem megyünk bele illegális dologba, szóval vissza kellett lépnünk.

Nektek hogyan sikerült, mennyit vártatok és ha magánúton lett gyermeketek, hol és hogyan ismertétek meg a vér szerinti anyukát?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2022. dec. 8. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Én szerencsére nem vagyok érintett, csak egy ismerős család.

Ott is vártak néhány évet, talán négyet nem.

Egy alapítványon keresztül sikerült nekik. Nyílt örökbefogadás volt, újszülöttet kaptak, már a kórházból ők vitték haza. És egészséges volt, továbbá nem cigány. Róluk sem feltételezem, hogy bármilyen illegális dologba belementek volna. Utána egy másik férfitól ismét terhes lett az a lány, azt a gyereket már automatikusan nekik ajánlották.

2022. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, még annyit, hogy Budapesten él ez a család. Nem tudom, ez számított-e.
2022. dec. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék Veszprém megyében 2,5 éves kisfiút 11 hónap alatt kaptak. Nem magánutas volt.

A másodikat már még gyorsabban.

2022. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ezek szerint csak mi vagyunk valamiért ilyen szerencsétlenek. :(

2022. dec. 8. 13:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Hol laktok?
2022. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5,


Pest megyében. Tudom, hogy itt van a legtöbb várakozó, de nem kellene, hogy ez számítson, mivel az országos listán is fenn vagyunk. :(

Persze tisztában vagyok vele, hogy bizonyos mértékben szerencse kérdése is, hogy kinek meddig kell várnia és rengeteg tényező befolyásolja a dolgot, de akkor is egyre elkeseredettebb és türelmetlenebb vagyok már. :(

Fogalmam sincs, mit csinálhatnék a tehetetlen várakozáson kívül. :(

2022. dec. 8. 13:45
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom szörnyű a várakozás mert mi benne voltunk.

Békés Megye ahol várakoztunk így is nagyon sokat vártunk.

5 évet vártunk.

Tavaly lett volna kiajanlás de nem voltunk beoltva így az nem teljesült.

Most májusban lett meg a kislányunk akit 2 hetesen hoztunk haza.Most.lesz 7 hónapos.

A világ legjobb döntése volt ő nekünk

Kitartást kívánok nektek.

2022. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly lett volna kiajanlás de nem voltunk beoltva így az nem teljesült."


Tényleg ezen múlt, hogy nem voltatok beoltva? Mi volt a hivatalos indoklás, ez mitől volt kizáró ok akkor, ha később már nem?

2022. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron még tombolt a COVID.A kórházba csak oltással lehetet bemenni,bentartozkodni.

Újszülött lett volna..

Most úgy volt, hogy hívtak a Tegyegy -tól, hogy lenne újszülött kislány (2 napos volt akkor a picur) csütörtök volt másnap hívtam az ügyintézőt hogy elfogadjuk vagyis szeretnénk látni a picurt.

Hétfőn elmondták amit lehetett róla tudni aztán mentünk a kórházba.1 nap gondolkodási időt kaptunk.Csütörtökön feküdtem be hozzá vasárnapig Következő héten kedden hoztuk végleg haza.

7 -es voltam

2022. dec. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

#9


Köszönöm a válaszod! Így már értem, amellett, hogy abszurd, hogy egy pár ezért essen el az örökbefogadástól. De biztos a Sors is úgy akarta, hogy az a kislány kerüljön hozzátok, aki idén májusban a gyermeketek lett. 😊

2022. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!