Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadottak, ti kíváncsia...

Örökbefogadottak, ti kíváncsiak vagytok a biológiai szüleitekre?

Figyelt kérdés

Én sose kerestem őket, mondván, ők se nagyon erőltették meg magukat miattam, de így huszonöt éves fejjel elbizonytalanodtam. Az örökbefogadó családommal nem tartom a kapcsolatot, nincs miért. Gyerekkoromban átestem a bántalmazás elég széles skáláján, az első adandó alkalommal elmenekültem onnan. Most viszont nagyon rám tört a hiányérzet, hogy nekem kimaradtak bizonyos dolgok, és tudom, hogy ez már nem behozható, csak mégis, bennem van az igény, hogy tartozzak valahová, valakikhez. Viszont ha most megkeresném őket, az olyan... nem is tudom. Valószínűleg abban a hitben élnek, hogy jó helyen voltam, gondolom, már elszámoltak a lelkiismeretükkel, és most állítsak be azzal, hogy rohadtul nem így volt? Hazudni meg minek? Azt se tudom, mit mondanék nekik. De megint ott motoszkál az idealista kisördögöm, hogy talán az egészből egy szép nagy egymásra találás lenne. Jó lenne olvasni hasonló cipőben járók hozzáállását, vagy akár olyanokét is, akik nem érintettek, viszont tudják, mit tennének adott helyzetben...

Bocs a sok rinyálásért.



2016. márc. 20. 11:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

En nem vagyok örökbefogadott, viszont biztosan megtennem a kezdő lépést, hogy megadás magamnak a lehetőséget arra, hogy talán kialakuljon valamiféle kapcsolat.

Azt biztosan tudod, hogy az orokbeadonak nincs joga se lehetősége a gyerekét keresni, egyedül a gyerek jogosult rá. Sose tudni, hogy mi vitt rá valakit az orokbeadasra... Lehet hogy boldog lenne, ha megkeresned A helyi gyamhivatalhoz kell bemenni és ott érdeklődni.

2016. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hova kell mennem. Köszönöm a választ. Én is így gondolkodom, egészen addig, amíg át nem csapok a másik végletbe...
2016. márc. 20. 11:43
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
én is "csak" örökbe fogadó vagyok, de úgy gondolom, míg nem keresed meg, nem fogsz megnyugodni... igen, lehet hogy nem fognak tárt karokkal fogadni, de akkor legalább lesz mit lezárni magadban... de lehet ő is erre a pillanatra vár 25 éve :) előre sajnos nem lehet megmondani mi lesz, csak erősítsd meg a lelkedet, ha kell pszichológus segítségével ha esetleg rossz lesz a kifejlett könnyebben túl tudj majd lépni rajta... én szorítok neked, hogy belevágj és jól alakuljon :) (ha belevágsz örülnék ha írnál majd mi történt!:) )
2016. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Írok majd, ha döntöttem.

Te a gyerekednek mit mondasz a vérszerintiekről? Mert én mindig csak azt hallgattam, hogy hagyjam őket a francba, mert eldobtak, nem harcoltak értem, stb... Kellett pár év egyedül, hogy ne alapozzak erre.

2016. márc. 20. 15:10
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Orokbefogadott vagyok, naljnk is volt bantalmazas az ofogado csaladban. Mar mindenkim meghalt, amikor megkerestem a vsz-i csaladom. Konnyes egymasraborulast nem vartam, tulajdonkeppen meg kicsit orultek is nekem, de ez nem az igazi csalad-erzes.

Valakihez tartozni... Ismerem az erzest, csak nem eltem at.

Nekem mar csaladom van, kicsit idosebb vagyok nalad, hahaha, visszaneztem a korod, nem is kicsit vagyok idosebb, 10 evvel, a sajat csalad, ami az eletemet jobba teszi, de megmondom, h a bantalmazasok, az orokbeadas tenye orokre nyomot hagytak bennem. Nem lehet fuggetleniteni magunkat tole, csak lehet ugy elni, h nem mindennap gondolunk ra.

Irj privatot, ha van kedved beszelni, tobbet itt nem arulnek el magamrol.

2016. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, nálunk nyílt örökbe fogadás volt, így ismerem a szülőanyukát (apát nem) és egy nagyon tüneményes nő, akinek nem volt anyagi lehetősége megtartani a fiamat, még csak 2 éves, de ezt fogja tőlem hallani ha eljön a idő hogy erről faggasson, hogy nagyon szerette csak nem tudta megtartani az anyagiak miatt - ez az igazság - és biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb találkozni is fognak , és nálunk jó fog alakulni a találkozás :) - azt azért borzasztó nekem olvasni hogy nem csak te de még egy hozzászóló is olyan családba került ahol bántalmazták... remélem most már tényleg olyan a rendszer, hogy ez nem fordulhat elő, kiszűrik az ilyen örökbe fogadókat, ahol ilyen előfordulhat...
2016. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

6-os, igen, más ma már a rendszer, 25 éve még nem ellenőrizték ennyire. Olyanokat ismerek viszont személyesen, akiket bántalmazó családból emeltek ki, és bántalmazó nevelőcsaládba ültettek be. Úgyhogy van még kupi a gyerekvédelemben bőven...

5-ös, neked meg mindjárt írok.

2016. márc. 20. 21:03
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is örökbefogadott vagy, de szerencsére fantasztikus szüleim vannak. Nem éreztem soha hiányt, legalábbis még most sem hiszem, hogy èreztem volna pedig sokat gondolkodtam rajta azóta. Viszont egyszer csak úgy éreztem, tudni akarom miért történ, milyen emberek. Igazából arra számítottam, hogy valami rosszéletűk vagy hasonlók, nem is akartam tőlük semmit. Aztán kiderült, hogy normális, átlag emberek csak nagyon (tényleg nagyon) fiatalok voltak, szülők nem segìtettek. Később újra összejöttek, van két kisgyerekük. Úgy gondolom kevés az ilyen példa, csak szerencsém volt. Azóta tartjuk a kapcsolatot, persze nem szülő-gyermek kapcsolat de jóban vagyunk. A két kicsit pedig imádom. Azt hiszem én is segítettem helyretenni bennük valamit, és ők is adtak amúgy nekem emberileg, azóta például nyitottabb vagyok mindenre. Furán szoktak nézni erre az emberek, de barátaimnak mondanám őket. De a "pasi"szeretőjének is gondoltak már:)

Soha nem lesznek a szüleim. Bár nálam nem is kell pótolni semmit. A szüleim is megértőek voltak amúgy a felkereséssel kapcsolatban, de ez az oldal a te esetedben nem hiszem, hogy fontos.

Veszteni nem veszíthetsz, maximum nem nyersz. De tesók miatt talán megérheti

2016. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as válaszolónak igaza van, ez eszembe sem jutott... a tesók... pedig az én fiamnak is van egy bátyja, akivel nagyon remélem hogy jó kapcsolata lesz majd ha felnőnek és megismerik egymást :) "3"
2016. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az engem is érdekel, van-e testvérem.

Hát meggyőztetek/meggyőztem magam. Lesz, ami lesz, tényleg nem veszíthetek. Köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 23. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!