Milyen indokkal lehet a gyereket beadni az árvaházba?

Figyelt kérdés
Simán be lehet vinni, ha már nem kell?

2023. jún. 12. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhivatal.
2023. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Semmilyennel, mert nincs árvaház. Gyámhivatalnál le lehet mondani róla hivatalosan, de ilyen nem szokott előfordulni, csak nagy ritkán újszülött korban, de akkor sem "árvaházba" kerül a gyerek, hanem örökbefogadó szülőkhöz.

Az állami gondozott gyerekeket nem a szüleik "adták be", hanem a hatóságok emelték ki őket, mert rosszak voltak a körülmények. Nem árvaházba kerülnek, hanem általában nevelőszülőkhöz. A szüleik az esetek többségében látogatják őket. Ha mégsem, akkor örökbefogadó szülőkhöz kerülnek.

2023. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Persze, fogod, becsengetsz, megmondod, hogy meguntad, beadod és eljössz.

Csak jelzem már nincs olyan,hogy árvaház.

Ezzel fenyegetnek otthon?

2023. jún. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Dehooogy. Nincs gyerekem, felnőtt ember vagyok. Csak érdekelt, hogy működik ez.
2023. jún. 13. 07:45
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
És felnőtt ember minden különösebb ok nélkül olyat kérdez, hogy leadhatja e a gyerekét, ha már megunta...
2023. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen. Kíváncsi vagyok, hogy megy ez. Lehet-e olyat, hogy valaki megunta a gyerekét és mint egy kutyát, beviszi a gyepire. Vagy nem. Ezek szerint nem. De azt még mindig nem értem, hogy akkor mi történik, ha valaki tényleg úgy dönt, nem kell nemi. Írtátok gyámügy. Ok. Gyámügy, mi? Odaviszed? :D
2023. jún. 13. 12:06
 7/16 A kérdező kommentje:
Illetve nem azt kérdeztem, hogy en hova adhatom le a gyerekemet, hanem, altalanossagban. Pont azert, mert mem erint. Csak egyszeruen erdekel.
2023. jún. 13. 12:08
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Egy kutyát se lehet bevinni csak úgy a gyepire.

Ma már nem altatnak el kutyát azért, mert nincs gazdája.

Állatmenhelyre pedig nem lehet elvinni, mert azok teljesen telítve vannak, csak gazdátlan kutyákat tudnak befogadni.

Max otthagyni lehet az út szélén, de az se működik ha van benne chip.

Ha fejbe kólintod otthon, azért megbüntetnek.

2023. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Hát a nagyobbnak mit mondasz hova lett a tesó?
2023. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kutyàt be lehet vinni gyepire. Menhelyre nem, a gyepi államilag működtetett szerv. Kötelesek bevenni. Nem fognak rajongani a gazdiért, de beveszik. Es ezt sem onnan tudom, hogy bevittem volna kutyát (igen, kutyám az van :D gyerekem még mindig nincs :D), csak utánaolvastam. :)
2023. jún. 13. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!