Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Adható úgy árvaházba gyermek,...

Adható úgy árvaházba gyermek, hogy ne lehessen örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, itt olvastam róla valahol, hogy erről a lemondó szülőnek kell valamit aláírnia, de nem teljesen értettem. Ebben az esetben mi lesz azokkal a gyermekekkel, akiket nem lehet örökbe fogadni?

2018. aug. 13. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

igen adható... vagy intézetben, vagy nevelőszülőkhöz kerülnek ezek a gyerekek és ott nőnek fel.. vagy egy idő után visszakerülnek a szülőkhöz, ha ők rendbe hozták az életüket és megfelelő környezetet tudnak biztosítani a gyermeknek


ha nincs lemondó nyilatkozat, akkor nem lehet örökbe adni a gyermeket, de persze ha nem érdeklődik a szülő, nem látogatja a szülő, akkor egy idő után (ha jól tudom ez most fél év) elkezdik az örökbe adhatóvá nyílvánítását

2018. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Maradnak állami gondoskodásban, ami lehet intézet, lakásotthon vagy nevelőszülő. Nem lehet egy szülőt arra kötelezni, hogy örökre lemondjon a gyerekéről csak azért, mert a pillanatnyi helyzete nem teszi lehetővé a családban történő nevelését. (Ez az 'árvaház' szó olyan dickensi vagy móriczi időket idéz, nem árvaháznak hívják őket.)
2018. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 13. 23:41
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki még nézi:


ez azt jelenti, hogy tizennyolc éves koráig a gyermek ott nő fel, ha a vérszerinti szülő adott esetben több mint félévenkénti gyakorisággal látogatja, de nem tudja visszafogadni?

2018. aug. 13. 23:44
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem biztos, hogy intézetben, inkább nevelőszülőknél vagy lakásotthonban, ez a tendencia.
2018. aug. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell 18éves koráig látogatni, elég 6-7, utána már nincs sok esélye, hogy új szülőkhöz kerül. De még látogatni sem kötelező, ha a gyerek kijelölt gyámja szerint a telefonos érdeklődés kapcsolattartásnak minősül. Akkor elég telefonálni. Azt viszont nem a szülő határozza meg, hogy nevelőotthonban, vagy egy nevelőszülő házában egy másik családban nevelkedik.
2018. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerbe került gyerekek alig tizede örökbefogadható (huszonezer gyerekből 2ezer sem), évente 800-1000 örökbeadás történik, a többiek éppen a fenti ok miatt nem örökbeadhatóak.
2018. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

18 évesen pedig kidobják őket az utcára. Még kérvényezhetnek elhelyezést 21 éves korig de nem szoktak.


Ilyenkor kezdik a csöveskedést.

2018. aug. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos úgy van, ahogy előttem írták. Szerintem rohadt nagy kicseszés a gyerekkel, hogy a szülő félévenként egy képeslappal bizotsíthatja kapcsolattartás címén, hogy ne rendeződhessen a helyzete, és akár az egész gyerekkorát intézetben vagy nevelőszülőknél töltse. Maximálisan a gyerek érdekeivel ellentétes, hogy az állami rendszerben "aszalódjon", ne tudjon kötődni igazán se a vér szerinti, se örökbefogadó, se nevelőszülőhöz. Ha rajtam múlna, én biztosan szigorítanám a szabályokat, és megkönnyíteném, felgyorsítanám az örökbe adhatóság folyamatát. Ha nincs belátható időn belül (mondjuk 1,5-2 éven belül, vagy a gyerek 3 éves koráig) esély a hazagondozásra, jobb lenne a gyereknek örökbefogadóknál. (Tőlük esetleg normális jövőt, jövőképet is kaphatna). Így is túlterhelt az állami rendszer, hiány van nevelőszülőkből, örökbefogadni szándékozóktól ellenben Dunát lehet rekeszteni. Nem álapot, hogy sokan 6-7 éveket várnak örökbefogadható gyerekre, miközben tele vannak az intézetek olyan gyerekekkel, akik nem örökbeadhatók, de jó eséllyel haza sem fognak kerülni soha, ennek így mi értelme? De persze a vér szerinti szülő jogai és érdekei az elsők...
2018. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

„De persze a vér szerinti szülő jogai és érdekei az elsők…”

Tök igazad van majdnem mindenben, csak a fentiben nem, mert a gyerek érdekei lennnének az elsők – és a gyerek érdeke az, hogy a vér szerinti családjában nőjön fel. Ha erre bármilyen esély van, nyilván ezt támogatja a rendszer. Egy ideális világban az emberek képesek lennének felmérni az esélyeiket, hogy mennyi idő alatt tudnak olyan körülményeket teremteni, hogy visszakaphassák a gyereküket, és ha erre semmi esély sincs, akkor lemondanának róla, az ő érdekében.

De persze a valóság nem ez. A valóságban legtöbbször az örökbe fogadó szülők érdekeit nézik, a vér szerinti szülőket nagy ívben leszarják.


Hozzátartozik az igazsághoz, hogy az is előfordul, hogy a nevelőszülő lehetetleníti el az örökbefogadhatóvá nyilvánítást, mert mondjuk megkapja csecsemőként a gyereket, nincs vele sok gond, neki jól jön, ha nála marad, és megkeresi a vér szerinti szülőt, ráveszi, hogy tartsa a kapcsolatot valamilyen szinten. Vagy szimplán a gyereknek „suttog”, hogy ne tudjon összebarátkozni a leendő örökbefogadókkal.

Ezért szomorú, hogy tönkretették a csecsemőotthonokat, mivel a nevelőszülőséghez elég fejlett érzelmi intelligencia kell (nevelsz egy gyereket hónapokig-évekig, majd segítened kell abban, hogy összebarátkozzon a nevelőszülőkkel – nyilvánvalóan nemes, de baromi nehéz feladat), viszont mivel nincs elég jelentkező, alkalmatlanokat is felvesznek. A magyar csecsemőotthonok világhírűen jól működtek egyébként, érdekes módon, mielőtt kormányunk és pártunk kinyírta a rendszert, a világ minden tájáról jártak ide eltanulni az ezekben alkalmazott egyedi módszert – mert érdekes módon sok helyen felismerték, hogy nem a nevelőszülőség mindig a legjobb megoldás…

2018. aug. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!