Van itt olyan aki örókbeadta a gyerekét? Ha igen miért tette? Hány éves volt akkor a gyerek?

Figyelt kérdés
Utólag megbántad? Tartod a kapcsolatot a gyerekkel?

2023. júl. 22. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
2023. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én csak kíváncsi vagyok. Nincs is gyerekem:)
2023. júl. 22. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyám orokbeadta a hugunkat, lemondott róla a kórházban, ott hagyta. Akkor még férjnél volt, de az új párjától volt a gyerek. A pasi még lelkes is volt egy darabig, aztán kijelentette, hogy hozzá nem viszi haza a gyereket (mi már akkor nem anyuval voltunk), így lemondott róla.

Valamilyen szinten biztos fáj neki, mikor régen kérdeztem róla, azt mondta nincs semmi papír, nem tud semmit semmiről stb. Azóta a lány már 26 éves, semmit nem tudunk róla és félő, ha anya nem mond semmit, nem is fogunk tudni.

2023. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3!


Anyad nem is tudhat róla semmit, hiszen ezek szerint titkos örökbefogadás volt.

2023. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
#4 lehet, hogy így van, csak néha azt mondta nem is volt papír, néha meg azt, hogy elégett a tűzben ami volt a lakásunkban
2023. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5!


Biztos hogy így van. Papir max arról van, hogy lemondott a szülői felügyeleti jogáról és engedélyezte az örökbefogadást. Semmi személyes adat a gyerekről nem lehet rajta.

A gyerek amúgy megkeresheti a szülőt, vagyis indíthat kapcsolat felvételi eljárást, erre a verszerinti szülőnek nem kell reagálnia. Anyad semmiképpen nem tudná azt a gyereket megkeresni

2023. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Haza sem vittem a kórházból. Mindig is utáltam a gyerekeket és ez 30 felett sem változott. Nem bántam meg egy pillanatra sem. Nem is érdekel mi van vele
2023. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3: te simán bemehetsz a területi "tegyesz"-hez - gyámügyhöz és érdeklődhetsz a tesódról.. azért mert egy "háztűzben elégtek" az iratok - a gyámügynél ezek az iratok megvannak.... ott nem égett el semmi... Te mint testvér, keresheted őt. Gyámügynél kezdeményezz, ők kiküldik a levelet a tesónak és ha ő is szeretné akkor összehoznak titeket.. hajrá! :)
2023. júl. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy családi ismerősünk van, aki örökbeadta a babáját. Kamasz volt még és túl későn "derült ki" a terhesség (van olyan, hogy ha elég rémült valaki, hónapokig tudja maga előtt is tagadni), úgyhogy az abortusz nem volt opció. Nem hinném, hogy megbánta, azóta 35 éves, sikeres, családos nő, rendezte az életét, a gyerek meg felhetetően egy olyan családba került, ahol jobb életet tudtak neki biztosítani.
2023. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!